• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvě jména. Jsou s tím problémy na úřadech?

25. června 2009 
nase ma taky dve jmena, proste se nam chtelo a hlavne se ta jmena k sobe hodi. To jak dlouho se bude podepisovat a vyplnovat lejstra je mi srdecne jedno, zase tak casto se to nedela....
23. čer 2009 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaký lejstra?Na občanku a řidičák to vyplné parkrát za život a u ostatního se stejně podepisuje jen příjmením, takže toto bych neřešila. Za národního obrození měli aj tři jména a nemyslím, že by jim to nějak vadilo :grinning:.
A nevím, proč se všichni diví dvěma křestním jménům, když ženský teď dobrovolně mají dvě příjmení, to je podle mě teda těžší se podepisovat :grinning:.
23. čer 2009 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni, taky jsem teda neslyšela, že by se první psalo zkráceně a druhé celé. Je to tak jak píše Caira.
23. čer 2009 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rezet, slyset jsi to nemusela.. Kazdy se podepise tak, jak uzna sam za vhodne, ne? My proste diteti budem rikat Jachyme (Tadeas Jachym) nebo Ello (Rozarie Ella) a jak se bude podepisovat, si rozhodne samo, ale jelikoz mu budeme rikat druhym jmenem, bude se zrejme tim druhym podepisovat a zkracovat bude prvni...:slight_smile:
23. čer 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdenallicka, to se mi zda teda max. divne, myslim, ze to neni takhle nejak mozny. Vzdy se rikalo prvnim a druhe se zkracovallo, akorat mu v tom teda udelate maglajs. Podepisovat se musi tak, jak se jmenuje prece, jmeno neni od toho, aby si o nem rozhodoval kazdy sam. Byt vami, dam ta jmena obracene, takhle v tom budou mit vsichni vcetne deti bordel.
23. čer 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to úplně jedno, jediná úřední oficiální podoba jména bude vždy tak, jak je zapsáno v rodném listě a op, tedy obě plná křestní jména jak si to kdo neoficiálně zkrátí je skutečně jen jeho věc, to není nijak upravené, jde spíš o to, že zkrácená varianta s uváděním druhého jména jen písmenem je běžnější. Ale neznamená to, že není možné psát naopak.
23. čer 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
no jasne, ze si to tak psat muze, ale je to divny proste
23. čer 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kristi, proti gustu..., ber to, že spoustě lidem zas přijdou divný vůbec dvě jména, cizokrajně znějící jména to, že se manželé jmenujou po ženě, atd. atd., jde spíš o to, s čím se setkáš, že je to neobvyklý apod. Ostatně i tu podobu (první litera s tečkou + následně jméno) jsem už taky viděla :wink:
23. čer 2009 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
gtver..:slight_smile: :wink:

Kristi, divne ti to prijit muze, nerikam, ze ne.. Nam se to tak libi a proste to tak budem delat... :slight_smile:

Mne prijde tolik veci divnych.....:grinning:
23. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdeni podle toho co ja vim z CR, tak zkracovat se muze pouze druhe jmeno -j este si to over at pak nemas z toho trable s urady.

Ja neziju v CR a tady se to dela tak, ze prvni v celem zneni a druhe jmeno - muze bud v celem zneni a nebo jenom pocatecni pismeno s teckou
24. čer 2009 ve 04:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
gabbi, ale ja nemluvim o styku s urady... Ja mluvim o beznem podepisovani se..:slight_smile: O beznych, neformalich vecech... O neco vys jsem psala, ze pri styku s urady se bude vypisovat cele jmeno/jmena... :wink:
24. čer 2009 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdennalicka a muzes mi, prosim, vysvetlit, proc se nebudou vase deti jmenovat obracene???
24. čer 2009 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrá otázka... :wink:
25. čer 2009 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek