Jaké občanství bude mít dítě, když přítel je Slovák a rodit budu v Anglii

alicealice1982
24. říj 2018

Ahoj jsem ceska .pritel slovak momemtalne zijeme v anglii a chceme se v 6 Mesici tehotenstvi vratit do ceska a rodit tam a zustat tam celou dobu materske coz je 9 mesicu.jake obcamstvi bude mit dite kdyz budu stale pojistena v anglii.porod bude v cesku a pritel bude nahlaseny na slovenske pojistovne????????

zelenaesmolda
24. říj 2018

pokud porodis v cr a ani jeden nemate obcanstvi ci permanent resident tak dite na obcanstvi narok nema.takze bud ceske nebo slovenske nebo oboji

zelenaesmolda
24. říj 2018

Nezapomen si vyridit S1 formular pro sebe a dite.Je dobre mit nekoho na vasi UK adrese protoze me neustale posilali vsechny dokumenty na UK adresu i kdyz v zadosti meli jasne uvedene,ze jsem davno na materske v Cr

barchen
24. říj 2018

@alicealice1982 Dítě bude mít občanství formálně po vás obou, takže jak české, tak i slovenské, nabyde ho narozením. Britské mít nebude, pouze, pokud se tam vrátíte a budete pro dítě časem žádat UK občanství. V takovém případě ale dítě o slovenské občanství. České mu zůstane.

zelenaesmolda
24. říj 2018

@barchen nebude mit automaticky jenom po matce a po otci pokud si o nej pozadaji?

pandabox
24. říj 2018

@alicealice1982 a proc nebudete rodit v UK??

pandabox
24. říj 2018

@alicealice1982 ja ziju v jinem state EU a tady plati, ze kdyz zijete v te zemi treba 8 let tak dite ma narok ma mistni obcanstvi, ale bude muset prokazat do 18 let nejake veci - ohledne vzdelani atd..

pandabox
24. říj 2018

.."Děti mezinárodních občanů, kteří žijí v zemi minimálně v letech 8, jsou navíc automaticky přiznány občanství a mohou požádat o německý pas."...tak treba bude podobna klauzule i v UK..

alicealice1982
autor
24. říj 2018

V anglii se mam nelibi a chteli bychom se vratit a zit v cesku.uz kvuli rodine. A jeste bych se chtela zeptat dostane automatically cesky rodny list.??a jeste jedna it it otazka. Muzu pak dite pojistit u pojistovny kdyz ja budu mit stale pojisteni v uk?? Nebo ale dite pojistit na otce?

zelenaesmolda
24. říj 2018

@pandabox ne,v UK neziska dite obcanstvi automaticky

@alicealice1982 pokud se narodi v CR bude mit cesky rodny list kdyz ty jsi Ceska.
pokud mas pojisteni v UK tak dite je vazane na tebe,musis si teda vyridit formular S1 pro sebe a pro ni.
Na porod a poporodni peci S2

alicealice1982
autor
24. říj 2018

Dekuji ty mi tak hezky umis porodit.dekuji

zelenaesmolda
24. říj 2018

@alicealice1982 jeste jedna vec,vyrid si EHIC kartu,pokud se ti nepodari do porodu vyridit S2 tak muzes porodit na EHIC,to je totiz neodkladna pece

barchen
25. říj 2018

@zelenaesmolda Narozením bude mít obě, není potřeba o to žádat, umožňují to zákony obou zemí. Když se narodí v ČR dostane českých rodný list (jako všechny děti včetně dětí cizinců narozených na území ČR) ale rodný list sám o sobě není dokladem občanství. Slovenský RL dítěti mohou vybavit na SR nebo ambasádě, pokud uznají za vhodné.

zelenaesmolda
25. říj 2018

@barchen tak to jsem netusila,tuhle situaci jsem neresila

zelenaesmolda
25. říj 2018

@alicealice1982 pokud mas nejaky dotaz napis mi klidne zpravu,resila jsem ty papiry s pojistovnou tedka

alicealice1982
autor
25. říj 2018

@zelenaesmolda ahoj ehic kartu uz mam a Plati mi do konce materske coz je 9 mesicu od toho co nastoupim na materskou (rozhodla jsem se zacit 11 tydnu pred porodem) ted vyruzuju s1 a poslali zpatky odpoved ze potrebuji neco od zamestnavatele. Smlouvu.vyplatni pasku3a ptali se jestli se chceme pak vratit.s2 je taky na ceste je to jednostrankovy7formular a clean na mabt1.a k lekari na prohlidky muzes s ehic kartou nebo s tou s1

zelenaesmolda
25. říj 2018

@alicealice1982 EHIC karta by ti mela platit do ukonceni sve platnostni ne?
Ano,potrebuji smlouvu od zamestnavatele,datum navratu do prace a posledni payslip.
Radsi byt tebou dam,ze se planujete vratit.
EHIC karta je jenom na urgentni osetreni takze dokud nemas S1 tak s EHIC.
Pokud jde o tehotenskou peci tak jestli nebudes mit S1 tak jako samoplatce ale ja jsem na gynde platila kolem 500 kdyz jsem byla na vysetreni a UTZ takze se to da v pohode.

alicealice1982
autor
27. říj 2018

@zelenaesmolda ahoj nemohla bys mi poslal kontakt treba na messenger nebo whatsup?? At se nemusim neustale prihlasovat??dekuji

ai30
27. říj 2018

Jenom dotaz do plena, nejsem si tim jista, ale mam pocit, ze jsem ve svych porodnich dobach neco podobneho cetla - nebudes potom tady rodit jako samoplatce, pokud bude vsechno v terminu?
Taky ziju v zahranici a mam takovy pocit, ze kdyz cestujes a porodis nahodou driv, tak tu peci mas hrazenou, protoze je to akutni osetreni. Ale pokud schvalne jedes do jine zeme okolo teminu porodu, v podstate s cilem tam v teminu porodit, tak si vsechnu peci musis hradit?
Nechci zbytecne plasit, jen me napada, jestli by nebylo lepsi se uz prehlasit u pojistovny tady pred porodem, kdyz tu mas stejne v planu zustat...

zelenaesmolda
27. říj 2018

@ai30 nemuze se prihlasit na pojistovnu dokud je pojistena v UK,maximalne ji na zaklade EHIC karty vystavi papir o tom,ze ma narok na nezbytne osetreni.okolo terminu moc jet zrovna z UK nemuze protoze letet muze naposled v 32tt a u nekterych aerolinek 34tt

@alicealice1982 whatsapp nemam a fb na konikovi nedavam ale tady ti rada poradim kdyz budu moct 🙂

ai30
27. říj 2018

@zelenaesmolda Ja to prave myslela tak, jestli nema smysl si zrusit to pojisteni v UK a prihlasit se v Cechach..

zelenaesmolda
27. říj 2018

@ai30 bude tam pobirat materskou a pokud tam pobira materskou tak je porad zamestnana a tim padem pojistena

alicealice1982
autor
28. říj 2018

@zelenaesmolda muzu se zeptat jakou mad v cesku zdravotni pojistovnu?? Zrovna budu spat mail na rbp na mezinarodni vztahy abych se ujistila co vas budu potrebovat. Bude mi tady zacit ehic.s1.s s2??

zelenaesmolda
28. říj 2018

@alicealice1982 VZP
ano,EHIC,S1 a S2.pak k registraci male do systemu jeji rodny list