Jsem na hlavním pracovním poměru a zároveň pobírám rodičovský příspěvek. Mám nárok na paragraf?

tyna96
26. led 2020

Ahoj holky, potřebuju poradit. Jsem na rodičovské příspěvku a zároveň již pracuji na hlavní pracovní poměr ,malé jsou 3 roky a už chodí do školky. Malá mi onemocněla a všude se dočítám že já ani manžel nemáme nárok na paragraf právě z důvodu rodičovského příspěvku, máte někdo zkušenosti. Děkuji moc

nolies
26. led 2020

@tyna96 Ahoj, ty paragraf dostaneš proplacený. Manželovi ho můžou vystavit, ale proplacený ho mít nebude. Proplacený očr může mít jen ta osoba, která bere na dítě příspěvek.

tyna96
autor
26. led 2020

Moc děkuji ☺ já všude našla že nemáme nárok ani jeden, teď se mi ulevilo děkuji 😉

nolies
26. led 2020

@tyna96 za málo 🌼 já to měla taky tak a normálně proplatili, jen je tam to omezení.

leniczka23
26. led 2020

Ano jen ty mas narok na proplaceni..😊

aneta15
26. led 2020

@nolies
@tyna96 holky můžete mi poradit. Mám smlouvu na dobu neurčitou a mám jít na operaci. V době operace bych měla být na rodicaku. Tedy budu mít dítě mladší 3 let. Mám uzavřenou pojistku, kde se mi proplácí dny, kdy budu v pracovní neschopnosti. Rekonvalescence v tomto případě trvá 4-6 měsíců a určitě že začátku nebudu moc dobře fungovat. Můžu být na neschopence i v době rodičovské dovolené nebo to nejde.

lenoulinkaa
26. led 2020

@aneta15 pokud jsi na rodičovské dovolené, tak nemas narok na placenou neschopenku. To by ses musela vrátit do práce - ukončit rodicovskou dovolenou.

aneta15
26. led 2020

@lenoulinkaa dekuju. Myslela jsem si to .