Ležím na rizikovém těhotenství a máme rok a půl staré dítě - na koho má mít manžel paragraf?

2. kvě 2021

Maminky, od včerejška jsrm v nemocnici na rizikovým, chvíli si tu polezim. Doma mám 1,5roku staré dítě. Zítra první pracovní den a muž by měl jít do práce. Jenže se musí tedy postarat o dítě, tak bude doma. Poradíte mi co je lepší? Aby zazadal o paragraf na mě nebo na dítě? Jaký je v tom rozdíl? Prý jde obojí....

maxulekapcule
2. kvě 2021

Dle mě, pokud bereš rodicak, tak asi spíš na Tebe. Nevím, zda by mu ho na dítě dali. Ale třeba pořadí někdo líp 😉

majena39
2. kvě 2021

@maxulekapcule řekla bych logicky, že asi spíš na dítě. Když je ona v nemocnici, tak o ní je postaráno. Ona nepotřebuje aby o ní někdo pečoval. Pohlídat a ošetřovat potřebuje aktuálně dítě 🙂

maxulekapcule
2. kvě 2021

@majena39 To jo, ale logicky... Už vám někdy přišlo, že by zákony v této zemi byly logické? 😂

leniczka23
2. kvě 2021

@majena39 je to tak jak píše @maxulekapcule musí mít OCR na ní. Není to ovšem paragraf aby bylo o ní pečováno, ale přímo na přední straně OČR je kolonka nemůže pečovat o dítě o které jinak pečuje, což právě na rodicaku ona je. Takže manžel bude mít to OČR proto, aby ji zastal v péči. Na dítě to nelze, dítě by muselo být za A, nemocné a za B, dávka by nenáležela protože je na dítě pobírán RP.

hezz17
2. kvě 2021

@majena39 uplne mimo...
Paragraf dostanes na sebe, na tve jmeno. Protoze jsi osoba, která se nemuze postarat o dite o ktere pecuje. Dite je zdrave, na to si nic brat nemuze. Obzvlast pokud na nej beres ty rodicak. Takze sj normalne rekni sestre, ze potřebuješ ocr a oni ti ho v nemocnici vypisi.