Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Můžeme za sebe najít do bytu náhradního nájemníka?

lentilka04
7. říj 2016

Je možné najít za sebe náhradu do bytu, v kterém bydlíme? Chceme se odstěhovat k 1.12.a s majitelkou se nedá domluvit, nechce nám vyjít vstříc, aby výpovědní lhůta bezela od 1.10.a ne až od 1.11... Děkuji

kacca11
7. říj 2016

Pokud to nemate ve smlouve, tak ne. Majitelka bytu ma pravo vybrat si najemnika podle sebe a svych podminek. Vy se odstehovat muzete i driv, ale musite doplatit najmy.

olga_
7. říj 2016

@lentilka04 Záleží na majitelce bytu. Když na takovou dohodu přistoupí a bude se jí vámi vyhledaný nájemník líbit, může to klapnout. Nemusí to být ani ve smlouvě, ale bude to její dobrá vůle. My tuto situaci jednou řešili, ale měli jsme s majitelkou dlouholeté dobré vztahy.
Pokud do toho nebude chtít jít a není to ve smlouvě, tak ji k tomu nic nenutí. Pokud jste výpověď z bytu podali pozdě, je to bohužel váš problém. Nemůžete po ní chtít, aby se dobrovolně obrala o jeden nájem nebo si do bytu nastěhovala někoho, kdo jí nebude vyhovovat.

lv
7. říj 2016

To se jí asi líbit nebude, no smlouva je závazná, takže musíte uhradit i ten poslední nájem..ale zeptejte se, třeba si dává rezervu, aby stihla najít nového nájemníka, pokud máte zájemce, může se s ním domluvit a vyjít vám vstříc.

Sem začni psát odpověď...

Odešli