Můžu zažádat o příspěvky? Odstěhovala jsem se od manžela

berka775
13. lis 2014

Ahoj, chtěla bych se zeptat, v srpnu jsem se odstěhovala od manžela, po dlouhodobé krizi v manželství, máme tři děti, ty šly samozřejmě se mnou, bydlím v podnájmu, od toho srpna mi manažel na děti nedal ani korunu, navíc o ně usiluje do své péče - nebo alespoň střídavé - takže soud se táhne od toho srpna, kdy už byl 2x odročený a pořád něco zjiš´tují a prošetřují. Já beru 10tis čistýho, nájem mám 5tis...můžu o něco někde žádat o nějaké příspěvky ? Bohužel si do podnájmu nemůžu dát trvalé bydliště kvůli manželovým dluhům a exekutorům....Poradí někdo co ?

marecekavendulka
13. lis 2014

nechat se co nerychleji rozvést,pak už to pujde hladce 🙂

berka775
autor
13. lis 2014

@marecekavendulka no jo,když rozvod bude až po svěření dětí.....a to se táhne a ještě minimálně půl roku potáhne....☹ a do tý doby nic ?

marecekavendulka
13. lis 2014

možná by šlo zažádat o předběžné opatření svěření detí do péče,to by mohlo ten rozvod urychlit..ptala ses na to? jinak zkus zažádat o přídavky na děti,to je nejmín 1500. jak staré máš děti?

marecekavendulka
13. lis 2014

podle mě bys měla mít nárok po rozvodu na: příspěvek an živobytí,na bydlení.

berka775
autor
13. lis 2014

jo, přídavky na dítě jo,ale tam se dokládá příjem za 2013 a to berou v potaz i manželův přijem, protože jsme byli spolu

blahova_andrea
13. lis 2014

bohužel tě neuklidním, ale exekutor u tebe může nečekaně zaklepat i tak ☹

irisie
13. lis 2014

Rozvod. Zazadat o oddluzeni, protoze jinak te budou exekutori porad otravovat. Mam s tim osobni zkusenost.

berka775
autor
14. lis 2014

@blahova_andrea to je mi jasný, něco splácím,ale ani rozvod mi nezaručí,že nebudou vymáhat něco po mě....bohužel

@irisie po rozvodu asi oddlužení nebude třeba, všechny dluhy jdou za ex...a mě samotný se třema dětma by to stejně asi nepovolili ☹ ikdyby bylo třeba....

marecekavendulka
14. lis 2014

@berka775 pokud neměl vysoké výdělky,tak to dostaneš..

berka775
autor
14. lis 2014

@marecekavendulka právě že měl ☹

irisie
14. lis 2014

Ze dluhy nadelal manzel neznamena ze po tobe nebudou exekutori vymahat penize. Bohuzel je nabyl v manzelstvi tak jsou "vase". Me exekutori strhavali z platu i po rozvodu. Navic mi "vybrali" moje zdravotni i duchodove pripojisteni. Je to humus ale je to tak. Proto jsem si zazadala o oddluzeni a uvedla jen dluhy ktere jsem podepsala a ty ted budu splacet. Nikdo jiny uz po me nemuze nic chtit, coz po tobe muzou.