Na co mám nárok po RD na 1. dítě než se narodí druhé?

balbala
5. led 2013

mám rodičák na první dítě do května 2013 ale otěhotněla jsem a druhé dětátko se má narodit v srpnu 2013. z manželova platu bez rodičáku těch pár měsíců nevystačíme mám nárok na nějaké přídavky nebo příspěvky na překlenutí této doby, byla jsem zaměstnaná ale během matěřské dovolené firma skončila takže se nemám kam vrátit a maminku v 6 měsíci nikde do zaměstnání nevezmou. nevíte jestli se to dá na úřadech nějak řešit, mám rizikovou ale na nemocenskou nárok nemam

bosorkajarka
5. led 2013

Můžeš se přihlásit na úřadu práce a měla by si dostat tu minimální podporu )první dva měsíce 3.500, další dva asi 2.900 a poslední měsíc asi 2.500), a po narození dítěte požádat o rodičák, protože jestli nejsi zaměstnaná a za poslední dva roky si neodpracovala 270 dní tak na mateřskou nárok nemáš.

aneta0707
5. led 2013

tam hodne zalezi kolik vydelava manzel a kolik platite na byt... tohle vsechno je dobry resit primo tam a s dostatecnym predstihem aby se to eventualni stihlo i vyridit a nemusela si pak cekat treba 2 mesice nez to poslou...
zkus kouknout tady:
http://www.mpsv.cz/cs/2#dsp

quiquo
6. led 2013

Ahoj přesně tuto otázku řeším taky. První rodičák mi končí v únoru a termín porodu mám v červnu. O práci jsem v průběhu první mateřské taky přišla. Chtěla jsem se zeptat, jestli budeme tedy spadat rovnou do té kategorie rodičovské na 4 roky??? Právě příští týden se chystám na pracák, ať mi poradí, na co mám nárok a na co ne, z manželova platu to taky těžko utáhnem....zatím to vypadá, že budu mít nárok tak akorát na pěkný prd 😒

amallie
6. led 2013

Podle me se prihlasit na pracak a dostanes podporu v nezamestnanosti a pak rovnou rodicak, mas asi narok na pridavky na prvni dite a pokud jste na tom hodne blbe, tak na prispevky na bydleni atd, ale tam jsou ty limity hodne nizky

katka_brno
6. led 2013

@quiquo pokud manžel vydělává dostatečně tj asi nad 12tis můžeš si výší příspěvku a tedy i délku měnit jak potřebuješ
a nebo si můžete ještě tekom upravit výši rodičáku a nemusíte na pracák vůbec