Neschopenka - dočasná změna pobytu. Stačí zavolat na gyndu a požádat o změnu?

15. zář 2020

Ahoj holky, jsem na neschopence (tehotna) a nutne bych potrebovala zitra jet za mamkou abych ji pomohla, protoze si zlomila nohu. Myslite, ze bude stacit kdyz zavolam na gyndu a pozadam o zmenu pobytu? Potrebuju to jen od stredy do patku, pak prijede segra a budu tam s ni ona. Dekuju

mzacikova
15. zář 2020

Kamarádka to řešila s doktorkou. Chvíli prý brblala, ale napsala

lv
15. zář 2020

Zavolej, uvidis. Lejar zvazi tvuj zdrav. stav a může (nemusi) ti to povolit. I tam musis dodržovat vychazky, pokud máš.

autor
15. zář 2020

@lv dnes tam bohuzel neni, ale mam v planu hned rano volat. Vychazky neresim, stejne s mamkou budu doma.

hasara33
15. zář 2020

Ahoj, záleží na gynekologovi, já také potřebovala na měsíc změnit pobyt při neschopence v těhotenství a nebyl problém, můj doktor je super 🙂 takže zavolej a uvidíš 😉

1772
15. zář 2020

Jste na neschopence, takže máte zdravotní potíže. Neměla byste se starat o jinou osobu.

autor
15. zář 2020

@1772 na to jsem se neptala..

1772
15. zář 2020

Ale souvisí to . Neschopenka je proto, že máte zdravotní problémy. Proč by měl lékař měnit pobyt, když jste nemocná?

mimi1004
15. zář 2020

Jsi na rizikovém těhotenství, takže bys měla pečovat hlavně o sebe a nenarozené dítě. Takže odpověď @1772 je zcela k věci a toto ti může říct i doktor. Zvlášť když mu řekneš, proč chceš měnit pobyt. Bude se na to určitě ptát.

nikoulinka
15. zář 2020

@hasara33 řešila jsem taky na rizikovce. Jen s tím rozdílem, že jsem na týden chtěla být u přítele (být jsme teprve dávali dokupy). Zavolala jsem, napsala změnu a hotovo.
Hodně ale záleží na lékaři. Manžel také chtěl jednou změnit pobyt, při pátku, a Mudr chvíli brblala, že se to má hlásit týden předem, apod., Ale nakonec mu to napsala 🙂

gruyerre
15. zář 2020

To jsou zase dobrý kecy tady... Noo, zakladatelko, měla by ses nad sebou radši zamyslet a na svoji mámu se vyprdnout 😀
Ne, předpokládám, že ji nebudeš třeba nosit, nebo koupat, že ji spíš doneses pití, jídlo, budete spolu koukat na telku nebo si povídat. Taky bych členu své rodiny pomohla a nevys*ala se na něj. Ostatně kdybych měla rizikové těhotenství, stejně bych se musela starat o své děti, v případě nemoci o manžela, matku, babičku, jinak to prostě nejde.
Zakladatelko, být tebou, poprosila bych prostě doktora, jestli ti napíše na pár dní pobyt u tvých rodičů a moc to nerozebírala 🙂

hasara33
15. zář 2020

@1772 nemusí být na neschopence z důvodů rizikového těhotenství 😉 já třeba musela jít kvůli odběru plodovky a pak už jsem se stejně, kvůli rizikovému zaměstnání, nevracela, ale jinak jsem byla v pořádku ...doktor se mě na důvod změny vůbec neptal

hasara33
15. zář 2020

@nikoulinka no někteří asi třeba trochu brblají, ale v okolí skoro všechny kamarádky šly na neschopenku a při změně pobytu nebyl problém takže nezažila jsem, že by to někomu dr. zakázal 🙂