OČR aktuálně - jak to řešit po 9 dnech

kata267
24. bře 2020

Zdravim, resil/zjistoval uz nekdo treba na uradu jak to bude ted s OCR? Pokud se nepletu tak.je to zatim jen na 9dni, sice jsem prolezla x clanku jak maji byt ted vyjimky ma byt prodlouzeno atd.ale zatim neni nic schvalene nebo ano? Musela jsem si vzit OCR kvuli zavreni skol/skolek a dnes mi konci ten 9.den...tak co ted? Jde se naprd.prohodit s partnerem? Nebo jak to resite? (Pokud je to blby dotaz tak se omlouvam resim ocr poprve)

kixi
24. bře 2020

@kata267 pokud pujde vse dobre, dnes schvali poslanecka snemovna a zitra podepise prezident a pote by bylo OCR po celou dobu uzavreni skol/skolek. Pockala bych jak to dopadne.

lapoa
24. bře 2020

a můžu se s manželem střídat? a jak vyplním ten papír? To vždy donesu nový?
díky moc, nevyznám se v tom

betelgeuzz
24. bře 2020

@lapoa vystřídání s partnerem nic neřeší, 9 dní je na jednu diagnozu dítěte. Ono OČR můžeš mít jak dlouho chceš, ale placeno je 9 dní. Ale dnes snad schválí to placené celého OČR po dobu karantény.

leniczka23
24. bře 2020

@lapoa muzete se vystridat jednou.

martt
24. bře 2020

@kata267 Ted jsem byla v práci skrz to ošetřování. Zatím se nic neví čeká se co vše dnes projde poslaneckou sněmovnou a senátem.

kata267
autor
24. bře 2020

@leniczka23 aha takze teoreticky 9dni ja, 9dni.manzel a pak na druhe dite zase 9dni ja a 9dni.manzel...a u toho stridani musim komplet zas vypsat ty papiry?...no.sem zvedava co dnes teda vymysli.protoze pokud se to bude muset pri kazdym stridani vypisovat tak se z toho ty zensky na uradech zblazni 🙈

betelgeuzz
24. bře 2020

@kata267 i když se vystřídáte, platí pouze 9 placených dní na jednu diagnozu.

kata267
autor
24. bře 2020

@kixi jj vim ze to.maji prave dnes resit,ale me dnes konci 9ty den takze to.musim prave resit hned a ne cekat jak/jestli se dnes dohodnou....ale ta moznost vystridani by teoreticky mohla zatim pomoct

kata267
autor
24. bře 2020

@betelgeuzz aha takze to vystridani je jakoby v ramci tech 9ti dni? 🙈 diagnozu mam zavrenou skolku ale to stejne asi nic neresi...takze fakt jen cekat co bude a co schvali....🤔

betelgeuzz
24. bře 2020

@kata267 no jak píšu výš, OČR můžeš mít tak dlouho, jak je potřeba, klidně 3 týdny, ale placených je jen 9 dní a to, i když se vystřídáte. Aby bylo placených dalších 9 dní, musela by být jiná diagnoza (např. dítě po chřipce dostane zánět ucha), nebo druhé dítě. Doma můžeš být stále dál, ale od zítřka nedostaneš dávku. Ale předpokládá se, že dneska schválí prodloužení těch placených dní.

kixi
24. bře 2020

@kata267 jj já bych počkala, Maláčová teď říkala, že to pak pokryje i zpětně ty dny, kdy už to nevychází, vědí, že lidem těch 9 dnů už většinou vypršelo...tak snad to dnes projde a budete to mít bez starostí

kata267
autor
24. bře 2020

Diky vsem za info ☺

leniczka23
24. bře 2020

@kata267 Nemusis nic resit hned, OČR si normalne ponechej. Vystridat se muzete ale ne jak pises..stale bezi 9 dni. Takze 5 dni ty 4 dny manzel a na druhe dite taky tak. Nicmene to nebude nutne. Normalne ti pobezi tahle OČR co mas jen dnes schvali ze ti to proplati dlouhodobe. Neni potreba nic menit apod.

kata267
autor
24. bře 2020

@leniczka23 jj diky uz jsem se zorientovala...akorat pokud bude ponechana jen moznost 1vymeny za celou dobuco to bude, tak sem fakt zvedava 🙈 jsem si naivne myslela ze,se treba po 14ti dnech budem kvuli praci tocit 😕

betelgeuzz
24. bře 2020

@kata267 na to asi nikdo nemyslel, že to uzavření škol bude tak dlouhé a rodiče by se potřebovali vystřídat několikrát. Teď hlavně řeší ty peníze. Třeba to pak někoho napadne.

kixi
24. bře 2020

@kata267 Střídání rodičů během čerpání ošetřovného podpořilo 97 poslanců. Uz jdou do finale, za chvili budou hlasovat