Očr. Kdo vypíše papír na očr pro manžela?

piskoteka
21. led 2020

Zdravím, baby prosím poraďte, já byla jen jednou v životě na neschopence, manžel nikdy a tak se v tom vůbec nevyznáme. Jsem na rodičovské s dcerou, ale onemocněla jsem nejdřív já a teď už i ona. Kdo mi vypíše papír na očr pro manžela, aby mohl být s námi doma a starat se o nás? Díky.

j.a.n.i
21. led 2020

@piskoteka Tvoje doktorka.

piskoteka
autor
21. led 2020

@j.a.n.i děkuju

adenka84
21. led 2020

Na tebe mi to přijde nesmyslné. Ne , že by to nešlo. Ale přeci jen ty se o sebe postaráš. Jde o dceru. Pokud dobře chápu. Takže OČR by bylo lepší na ni. Tu vám vypíše pediatr. A má nárok být s ní doma 9 dní včetně víkendů.

kvmatonka
21. led 2020

@adenka84 nelze vypsat očr na dítě, na které je pobírán jakýkoliv příspěvek - např. rodičák. Takže jedině očr na manželku od svého obvoďáka, neboť se nemůže starat o dítě.

adenka84
21. led 2020

@kvmatonka Jo už to čtu paní je na rodičáku. Mě to nějak neštrumovalo proč nejde na OČR ona sama. Už to chápu.

filip91
13. bře 2020

Zdravím,chci se zeptat má manžel nárok na OČR když jsem na RP.a chodím na Dpc?ale beru RP a kluka a holku mám ve škole zrovna? Děkuji za odpověď

cikitkapb
13. bře 2020

@filip91 Na koho by OČR psala? Mohl by ji dostat na tebe, pokud jsi nemocná, nebo na děti, na které nepobíráš RP. Na dítě, na které pobíráš RP OČR nedostane.

filip91
13. bře 2020

@cikitkapb nemocná nejsem takže musí na holku jsi to vzít?

cikitkapb
13. bře 2020

@filip91 Pokud na ní pobíráš PPM nebo RP, tak ne.