Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

OČR na dospělého. Jde to?

zutinka
14. črc 2020

Zdravím,jak to je,když potřebuji osetrovacku na dospělého,který má neschopenku.Jde to?Jde o to,že mu je opravdu zle a máme děti o které se nemůže starat.

leniczka23
14. črc 2020

@zutinka pokud jde o matku na mateřské nebo rodičovské příspěvků jde to, musí OCR vystavit její obvodní lékař. Pokud není na MD nebo RD tak to nejde. Ne u běžné nemoce.

j.a.n.i
14. črc 2020

@leniczka23 A proc by to jako nemelo jit, kdyz nenina MD nebo na RD?

badyr
14. črc 2020

@zutinka jsem na RD, mám zlomenou nohu,nesmím na ni stoupnout, doma máme 2,5 leté živé dítě. Manžel je už 3 týden doma, papír mu vypsala moje praktická lékařka. Vždy na 9 dní, pak musí na den přerušit a potom znovu.

lachtanice86
14. črc 2020

@badyr to přerušení je ale stejně k ničemu. Porad je to jedna potřeba ošetřování, zaplaceno dostane jen těch prvních 9dnu.

martt
14. črc 2020

@zutinka Jde to musí to vystavit ošetřující lékař. Manžel měl na mě ošetřování když jsem lehla s chřipkou měla jsem 40 horečky a nebyla jsem schopná se postarat o děti.

badyr
14. črc 2020

@lachtanice86 tím, že přeruší, tak mu pak běží nových 9 dnů. O tom jsem teda neslyšela, že by následující ošetřování nedostal zaplacené, těžko by byl doma zadarmo.

cikitkapb
14. črc 2020

@badyr Ale bude, to by musela doktorka měnit diagnózu. 😉

cikitkapb
14. črc 2020

@zutinka Napiš mi podrobnosti. Klidně do SZ. Dámezo dohromady.

cikitkapb
14. črc 2020

@leniczka23 Jde to i u běžných nemocí, ale nevím podrobnosti. Takže nebudu radit, dokud se nedozvím víc.

lachtanice86
14. črc 2020

@badyr ale bude. Za tím si stojím. Jedna potřeba ošetřování, tak je proplaceno 9dnu

badyr
14. črc 2020

@lachtanice86 @cikitkapb holky, nechci se dohadovat, takto dlouhé ošetřovné řešíme poprvé. Ptala jsem se manžela a tvrdí, že zaplaceno bude mít vše. Je pravda, že pro manžela spoustu věcí platí jinak, patří pod Vězeňskou službu.

cikitkapb
14. črc 2020

@badyr Tak ale tos měla zmínit. Vězeňské službě, policii, hasičům a vojákům proplácí dávky nemocenského pojištění jiný orgán než OSSZ.

badyr
14. črc 2020

@cikitkapb tak to se omlouvám, že je nevyplácí OSSZ vím, ale myslela jsem si, že i v civilu to funguje tak, že když se na den přeruší, tak pak lze znovu. To se opravdu omlouvám.

cikitkapb
14. črc 2020

@badyr To bohužel nefunguje. V civilu to na jednu diagnózu projde jen dvakrát po sobě. Po třetí už se to řeší s doktorem. A ještě je rozdíl mezi ošetřovným a dlouhodobým ošetřovným.

leniczka23
14. črc 2020

@j.a.n.i jde to, ale fakt u dlouhodobých vážných nemocí, mám kamarádku doktorku, vím jaký máj podmínky k tomu aby to mohli dát.

drakenn
14. črc 2020

@zutinka vystaví PL na nemocnou osobu. Je to na 9 dnů, ty se proplati. Může pokračovat dál, ale nevyplatí se nic. Pokračovat lze, jak tu bylo zmíněno, s denní prodlevou a na jinou diagnózu. Opět 9 dnů. Ale to záleží na přístupnosti lékaře.
Dlouhodobá osetrovacka je podmíněna hospitalizací.

cikitkapb
14. črc 2020

@leniczka23 klasickou OČR může praktik vystavit i dospělému pro dospělého, aniž by v tom figurovala péče o děti. U dlouhodobého ošetřovného jsou podmínky jiné.

j.a.n.i
14. črc 2020

@cikitkapb ne, nejde, je to podvod s fiktivni zmenou diagnozy. A jinak klidne muze byt doma zadarmo.

j.a.n.i
14. črc 2020

@leniczka23 ale houby, zadna podminka na md nebo rd tam neni. Je tam, pokud pnemocnela osoba, ktera o dite pecuje a promin, ke splneni tohoto fakt nemusi byt na md ci rd.

cikitkapb
14. črc 2020

@j.a.n.i Co nejde? Asi ti nerozumím. My na OSSZ neřešíme diagnózu dřív, než při třetí očr v řadě za sebou. To jen já jsem svině urýpaná a řešila jsem to už při druhé očr během 1 měsíce na dospělého člověka. Tak jsem si obepsala doktora, který očr vystavil, aby podal vysvětlení, to se mi dostalo a kontrola mi to pustila. 🤷🏻‍♀️

j.a.n.i
14. črc 2020

@cikitkapb to, ze se doktor a vlastne ani vy nechovate v souladu se zakonem, ale neznamena, ze ten zakon neplati...

leniczka23
14. črc 2020

@j.a.n.i ano paní 🤭

j.a.n.i
14. črc 2020

@leniczka23 ano, ja vim, ze tam zadna podminka na rd neni.

cikitkapb
14. črc 2020

@j.a.n.i A máš ten zákon? 🤔

j.a.n.i
15. črc 2020

@cikitkapb zakon o nemocenskem pojištění. Jinak ja netvrdim, ze nad tim na ossz nezaviraji oči a nenechaji to treba 2x byt, ale pokud to jina utne hned pri druhe, tak bude v pravu.

cikitkapb
15. črc 2020

@j.a.n.i Ano, ale zákon o nemocenském pojištění není zrovna slabej. Dej mi, prosím, konkrétní paragraf. 🤔

Sem začni psát odpověď...

Odešli