OČR. Poradíte, prosím?

kkikkina
23. bře 2021

Zeny znalé.....
DOTAZ Č.1 :
střídáme se prvně s mužem na OČR já ( PO, ST a PÁ) on ( ÚT a ČT) .
Může si manžel uplatnit víkendy? Když s dětmi zrovna on není doma před a po víkendu? Známá mi řekla že ne a druhá zas že ano, tak jsem zmatená, at víme a zbytečně o placené víkendy nepřijdeme. díky
DOTAZ Č.2:
Jsem v novém zaměstnání od února, za březen si teď budu tedy uplatňovat OČR střídavé, z čeho mi ho budou vypočítávat, když jsem v tom novém zaměstnání druhý měsíc?
Před tím 6 let rodičák a jiný zaměstnavatel

Díky za odpovědi předem 🙂

kacatko20
24. bře 2021

Máte nárok na 9 placených dnů. Manžel si to uplatnit může, Na sociálce nepátrají po tom, kdo z Vás má jaké zaměstnání a kdy musí do práce. Na lístku zezadu si jen vyplní, které dny byl s dětmi doma. Dělám na PLDD.
Druhý dotaz by Vám asi nejlépe zodpověděla mzdovka, to nevím.

pexi
24. bře 2021

@kacatko20 pokud si uplatňuje očr teď, kvůli zavřeným školám a školkám, tak je možné mít ho do doby, než se otevřou a střídat se libovolně 😉

pexi
24. bře 2021

@kkikkina ošetřovné se vypočítává z denního vyměřovacího zakladu. Na internetu je i kalkulačka pro výpočet 😉 s vikendy netuším, jak to je...

betelgeuzz
24. bře 2021

@kkikkina je jedno, kdo je s nimi v pátek a pondělí, na uplatnění víkendu je jen podmínka, že musíš mít OČR aspoň 1 pracovní den v týdnu. Pokud to splní, může si víkend uplatnit on. Já to takhle střídám s prací, např. PO, ST, PÁ pracuju, UT, ČT mám OČR a k tomu víkend.

pexi
24. bře 2021

@betelgeuzz ja se přidám s asi hloupým dotazem dotazem, vikend se vyplňuje i tehdy, když nechodím do práce o víkendech?

betelgeuzz
24. bře 2021

@pexi ano, taky pracuji klasicky pondělí - pátek, ale nárok je i o víkendu.

kacatko20
24. bře 2021

Já to brala, že se jedná o nemocné dítě, ne kvůli zavřené školy nebo školky 😉

kkikkina
autor
24. bře 2021

@kacatko20
@pexi
@betelgeuzz Děkuji za odpověd, takže manžel, který je doma s dětmi ÚT a ČT, si uplatní víkendy ( jelikož má větší příjem), jelikož já mám i úvazek 6 hodin tak je to bída. Díky za ujištění . Super, jste zlatý 🙂

lapoa
25. bře 2021

Dobrý den, máte s manželem vygenerovaný dva formuláře na to OCR? Nebo máme mít jeden? Jde mi o to vygenerovaný cislo. Jestli mame mít stejné nebo každý svoje. S manželem se taky teď od března střídáme. Předtím jsme žádné OCR neměli. Díky za odpověď

jolysek
25. bře 2021

@lapoa každý svoje číslo

ada22
25. bře 2021

No mám dojem, že zaměstnavatel vyplňuje dny, kdy má zaměstnanec naplánované směny. Takže záleží jestli má smeny/práci i o vikendu. Je to trochu jinak než klasické OCR, které je na 9 dnů včetně vikendu.

veroniquecz
25. bře 2021

@ada22 nárok je i na víkendy i svátky. Jediná výjimka jsou prázdniny.

lapoa
25. bře 2021

@jolysek diky

mimi1004
25. bře 2021

@ada22 Máš špatný dojem.