OČR postižené dítě. Šlo by to takto řešit?

25. dub 2021

Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví nebo nemá zkušenost. Pečuji o postiženou dceru, která navštěvuje speciální školu. Bohužel nevím, jak skloubit moje zaměstnání s letními prázdninami - devět týdnů dovolené mi zaměstnavatel neposkytne. Neplacené volno jsem jednou žádala na pár dní, ale zaměstnavatel nevyhověl. Dcera je vzhledem ke svému postižení PAS/ADHD/MR ,neudatelna" (babičky, tábory apod.),navíc jsem na ni zůstala sama. Šlo by vyřešit např. Očr? Nechtěla bych kvůli tomu dávat výpověď, jsem ráda, že práci mám.

blondynka400
25. dub 2021

OČR můžeš použít pouze v případě uzavření školy, což ale prázdniny nejsou. A je jedno, o jaký typ školy se jedná.
Spíš je to fakt o domluvě se zaměstnavatelem a nebo si zkusit najít i placené hlídání, ač to není levná varianta. Zkus se poptat ve škole, určitě nejsi jediná, kdo toto řeší. Známá má podobně postiženého kluka a "tábory" pro něj sehnala. Jen některé termíny a je to drahé jako prase, ale řeší to jejich problém a zbytek dovolená...

zuzkasim
25. dub 2021

Pro mě zajímavá otázka, trošku jsem pátrala a vidím, že s takto postiženým dítětem máš asi nárok na příspěvek na péči. Nedá se hlídání platit z tohoto? A něco našetřit z výplaty a alimentů? Pro hodně rodičů jsou prázdniny zkrátka "draze" zaplacená doba. Tábory bývají i pro tyto děti, určitě vám poradí třeba jiní rodiče, ve speciální škole by taky mohli mít kontakty, popř. SPC a různé svépomocné rodičovské skupinky.

asinehri
26. dub 2021

Školky nemají zavřeno 2 měsíce v kuse, většinou cca 3 týdny fungují a zbytek je zavřeno. Jsou hlídačky, které mají s PAS zkušenosti, tak asi začít hledat. Odkud jste?

asinehri
26. dub 2021

Jo a klidně sz - chápu, že radit se anonymně je se zachováním soukromí, ale pak by člověk i pomohl a neví komu

veroniquecz
26. dub 2021

@asinehri paní píše škola...

martt
26. dub 2021

Zkus se podívat u vás jestli nemáte nějaký denní stacionář pro tyhle deti , ktere zajišťují hlídání přes prázdniny . Vim , ze to kamarádka takhle řešila a říkala, že když si to spočítala tak ji to zas tak finance draho nepřišlo. A fungovalo to jako školní "družiny. Ráno tam dítko dala a odpolko vyzvedla.