Od kdy můžou děti sedět vpředu v autě v autosedačce?

10. října 2013 
dobrý den,od kdy mužou děti sedět ve předu v sedačce samozdřejmě,,, myslíte že muže dcerka sedět už ve předu když bude mít i sedačku? má 7 let,,,děkuji za dotazy
12. zář 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nedavno jsem to zjistovala taky a myslim, ze to bylo tak, ze v sedacce muze byt ve predu od narozeni, zadny zakon to nezakazuje. Ve vajicku proti smeru jizdy s vypnutym airbagem, ve vetsi sedacce po smeru se zapnutym. Snad si to pamatuju spravne
12. zář 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí (6)
ne, myslim ze nemuze az do 12let nebo 150 cm vysky
12. zář 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak píše kristi, od 12 let a 150 cm výšky. Do tý doby vzadu v sedačce, větší děti na tom podsedáku stačí.
12. zář 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud se to nezměnilo, tak od 12 a současně od 150 cm...já s tím měla trochu problém . Každopádně bych tam stejně dítě nedávala, je to po místě řidiče nejnebezpečnější místo v autě.
12. zář 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když je v autosedačce,tak vzadu nebo vepředu,je to jedno.
Od 12 let a 150cm výšky už bez autosedačky,vzadu nebo vepředu,jedno kde.
12. zář 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Se sedačkou kdykoli. Od 12-ti let a 150cm platí pro jízdu bez sedačky.
12. zář 2010 v 19:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
se sedačkou od narození. pokud jede ve vajíčku proti směru, musí být vypnutý airbag, pokud má normoš autosedačku a jede po směru, airbag zapnutý. vozím tak petra, od narození.
už platí 4 roky nový zákon
třeba tady:
http://www.autosedacky-web.cz/clanek/novy-zakon-o-autosedackach/

12. zář 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Zákon mluví jasně: dítě musí být vždy v sedačce pokud je menší než 150cm a jeho váha je nižší než 36kg. Pokud jednu z těchto podmínek už nesplňuje,tak už v sedačce být nemusí,ale musí být vždy připoutáno bezpečnostním pásem.
V sedačce vedle řidiče musí být vždy čelem po směru jízdy,pokud je proti směru (ve vajíčku) tak jedině s vypnutým airbagem.
V případě že v autě bezpečnostní pásy NEjsou,tak ve vozidle nesmíte vézt dítě mladší 3let, a na sedadle vedle řdiče osobu menší než 150cm.
Je to par.6 odst 1 Povinnosti řidiče
6. říj 2010 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@holesov, neblbni, vedle řidiče je to daleko víc nebezpečné, než vzadu, takže za mě - co nejpozději!!!
7. říj 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
já se taky přikláním k tomu, že dítě dopředu nepatří....
7. říj 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
my máme starou škodověnku-sem do těch našich jak říkáme opičích hor bych ani jiný auto nechtěla - údržba silnic minimální kvůli vodě - a vzadu pásy nemám takže platí-do třílet dítě v sedačce vpředu,a pak bez sedačky vzadu,i když do té doby,než malému ty tři bodou,budu muset mít i jiné auto,kde ty pásy bodou,už si nedovedu představit jak jsem jezdila vzadu se třema bez pásů,bez sedaček-nějak se mi ježí při představě co se mohlo stát vlasy na hlavě,ale nic takového nebylo,a povinné už tuplem ne-to jsme akorát dorostli,že už jsme koupili jen podsedák asi na třičtvrtě roku,a ten už se teď vlastně taky nedoporučuje
10. říj 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
od kdy mužu sedět ve předu když mám 8roku předem děkuji
10. říj 2013 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek