Paragraf pro tatínka. Má na něj nárok?

haanny
3. lis 2010

Můžete mi někdo poradit jestli má manžel nárok na placené volno,nebo paragraf při narození dítěte po po návratu z porodnice???nikde o tom nemůžu nic najít!děkuju za jakoukoli odpověď 🙂

baca
3. lis 2010

Tak co vím, tak tzv. otcovské - myslím týden? volna po porodu placený od státu se neschválil, nejsou na to v době dnešních reforem peníze. Škoda. Ale na paragraf asi nárok je, já to budu zjišťovat taky, protože v únoru to budem taky potřebovat. Měla by ho snad vystavit tvoje obvodní, protože jako ty nejsi schopná se starat o starší dítě.

beruska2x
4. lis 2010

napise ti ho treba tvoje obvodacka a je to na tyden - pak by to musela dalsim papirem pripadne prodlouzit.. ma to placene 100%...
myslim ze neni problem se s Dr dohodnout 😉 aby to napsala..

ja to mela kdyz bylo malemu 3 tydny, mela jsem zanet v uchu, horecky, chodila jsme na cisteni kam jsme ho nechtela tahat a bylo to bez problemu...

cervik1111
4. lis 2010

to co psala beruska?není pravda.Tatínek má nárok na paragraf,když tě poveze do nemocnice a nebo když tě poveze domů-musíš si o to ale říct v porodnici ať ti to napíšou.Pokud máš druhé dítě doma,tak tatínek dostane paragraf,co jsi v porodnici a to by měla vypsat dětská lékařká.
A pokud se stane,že onemocníš ty,tak otec má taky nárok na paragraf,a ten napíše zase tvoje lékařka. A určitě to není 100%,ale je to jako nemocenská 😒

vojtisek2007
4. lis 2010

Paragraf pro otce je max na 9dnů, je placený jako nemocenská, a vystavit ho může buď tvůj gynekolg,nebo obvo´dák nebo dětská mudra....ségra byla po císaři, a vystavila jí ho dětská mudra úplně bez problému a manžel nemusel plácat dovolenou 🙂. Na dobu pobytu co jsi v nemocnici manželovi vystaví paragraf na starší dítko (pokud s ním musí být doma) v porodnici - většinou se na to i ptají.
Cervik1111 - beruška spíš myslela, že to volno bude mít 100% placené (že jako nebude doma zadara) ne že dostane 100% platu 🙂

kadlinecka
19. lis 2010

vim ze neco takoveho je ale kdyz chtel manzel zustat semnou doma tak sef ho nenecjalů arekl kdyby mel papir tak mu to bude prt platny ted resime to ze ja jsme marod malej je marod a ja se potrebuji poradne uzdravit tak ze manzel pujde na paragraf tak aby ho sef nechal

crca
30. lis 2010

Tenkrát když bylo malejm 5 měsíců jsem musela znova na vyčištění a chtěla jsem aby ještě bylk doma s náma aspoň týden,přeci jen jsem si chtěla trochu odpočinout a netahat hned dvě mrňata v tom celodenním kolotoči.Na ten den co jsem byla v nemocnici mě to pro manžela vystavili v nemocnici,ale o další dny jsem musela jít ke svému obvoďákovi,

zulik
4. pro 2010

Tatínek, který se stará o první dítě, zatím co je matka třeba v porodnici s dalším dítětem, nebo v nemocnici, může mít vystavené OČR-ošetřování člena rodiny, musí to napsat ale lékař matky, buď gynekolog nebo praktik. ..Od dětského lékaře to nejde./ v dobré vůli to dětský lékař sice vystaví ale je to chybně!/ V nemocnici to nechtějí vystavovat a když, tak jen na dobu pobytu, pak to ukončí a musíte stejně za dalším lékařem.