• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Porod před koncem RD. Na sociálku mám jít po porodu?

27. července 2011 
Holky mam dotaz. Jsem na rodicaku na 4 roky (pred nastupem jsem studovala, takze mi vznikl narok pouze na 4letou variantu). V rijnu mi konci na Milu a ted na konci srpna mam termin porodu.
Na socialku mam jit az po porodu druheho ditete? Nebo jeste pred?
27. črc 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Určitě před. Dají ti k vyplnění papíry, které tam odneseš ještě v měsíci,ve kterém porodíš,abys dostala peníze ještě za ten samý měsíc
27. črc 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Rekla bych, ze do porodu druheho ditete budes dostavat rodicak na prvni ditko. Dnem porodu se to utne a bude ti vyplacen uz jen na to druhe - zrejme opet ctyrleta varianta... Na socialce bych se jinak poptala...
27. črc 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mami29 - do porodu budeš pobírat rodičák na Mílu, pak až porodíš, tak dnem porodu formulářem - hlášení změn - na něj rodičák ukončíš a rovnou od dne porodu zažádáš o rodičák na nové mimi - stačí poslat do 30ti dnů po porodu, klidně v jedné obálce - doporučeně nejlépe. Oba tiskopisy - hlášení změn i žádost o rod.příspěvek si můžeš stáhnout na www.mpsv.cz - státní sociální podpora.....k žádosti o rodičák musíš přiložit rodný list dítěte a kopii tvé a manželovi občanky.
27. črc 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek