Předčasný porod=nemohu na 2letou mateřskou

andulka4
30. čer 2008

Dobrý večer všem maminkám
Hrozně moc bych si vám chtěla postěžovat nad tím jaký je nehorázný bordel v nešem státě.Jak zde nefungují zákony na podporu rodiny a jak jsou děravé.

Dnes jsem se na sociálce dozvěděla že protože jsem porodila předčasně (v 31tt) nemám nárok na to jít na 2 roky na mateřskou!!!!!Jako důvod mi bylo oznámeno to že jim to nejde zavést do PC. Prostě neuvěřitelné.Zákon prostě na takovéto porody zapoměl a nepřizpůsobil jim PC program na to aby to šlo.

Já totiž začala pobírat PPMku dnem porodu.Za normálních okolností bych ji brala 6týdnů před porodem a 22týdnů po porodu.Když by bylo Davídkovi 22 týdnů nahlásila bych si délku mateřské a plyně na ní z PPMky přešla.Já ji ale musím nahlásit do 22 týdnu Davídkova života a ještě i potom budu těch 6týdnů pobírat tu PPMku která mi nebyla vyplacena přeed porodem.Jelikož ale budu po 22t Davidova života pobírat PPMku nemohu si zvolit na jak dlouho chci mateřskou protože je to přes počítač nepustí.Mohu to nahlásit až po jeho 28týdnech života a to už je pozdě.Musí to být do toho jeho 22týdne. Prostě hnus

Snad jsem to napsala srozumitelně....mooooc jsem si chtěla postěžovat. Máme půjčku a z 7600kč se půjdeme asi pást......

listicka77
30. čer 2008

Andulko a nemohla by sis stěžovat u nějakého nadřízeného úřadu? To je přece strašná blbost! Bojuj, stojí to za to!

kaczka
30. čer 2008

Bych asi napsala rovnou na ministerstvo nebo to dej do Juda 😀 Je to fakt bordel v tom našem státě!

kitty68
30. čer 2008

to jsou hajzli

ja teda netvrdim ze u nas (anglie)to je raj na zemi, ale odchod na materskou si muzem zvolit kdy chcem a pokud porodime pred timto terminem tak tim nam zacina materska kterou plati 39tydnu a fertig

to neni tvuj problem ze jim to nejde pres pocitac, stezuj si na ministerstvo 😀

kitty68
30. čer 2008

se nas tu seslo vic s tim ministerstvem 😀 😀 😀

bambulik
30. čer 2008

to je důvod nejde to zavést do počítače....
tak si zavolej nadřízenýho nebo někoho....
jako mě nebyli schopný odpovědět, když bych si zvolila dvouletou mateřskou a byla doma 3 roky, jestli ten rok by to za mě hradil stát, volali metodičku, všechny možný a nikdo mi neodpověděl

paolin
30. čer 2008

asi zkusit onbudsmana. idioti to jsou..

andulka4
autor
30. čer 2008

´Ministečrstvo prý o tom ví ......jsem prý 6tá žena která si vybrala na 2roky a PC program je přes to nepustil a proto to těm předešlým 5ti nedovolili a museli si dát 2 roky....prostě hnus

Napíšu Ombudsmanovi

bambulik
30. čer 2008

andulko musely si dát tři roky jsi chtěla napsat?

kaczka
30. čer 2008

Napiš...to je fakt hnusný....no jo úředníci!Ať žije birokracie! 😠

andulka4
autor
30. čer 2008

Je až neuvěřitelné kde jsme se to dostali...že nad zdravým rozumem vyhraje ☹ počítač

andulka4
autor
30. čer 2008

Jo jo omlouvám se musely si dát 3roky....jsem tak nasratá že píšu hrubky a ani nevidím na čísla 🙂

kaczka
30. čer 2008

Jj....fakt napiš ombudsmanovi a pokud to nepomůže tak to dej do Juda at se o tom dozví víc lidí

bambulik
30. čer 2008

já shodou okolostí byla vyřizovat rodičák dnes
baba říkala že každej dává tříletej že neví jak to bude....
já chtěla taky, ale neuměly mi zodpovědět dotazy...

hankah
30. čer 2008

Andul, to je fakt divný. jsi povina to nahlásit přece do 22 týdne, tudíž i dřív, ne??? 😲 tak proč to nejde dřív??? já bych za někým ještě zašla, protože, za někým vyšším než pani s kterou si jednala. se mi taky stalo, že mi na pracáku řekla ženská blbosti!!!!!

bambulik - a cos chtěla vědět???

andulka4
autor
30. čer 2008

Prostě je to hnus....a pak chtějí abgychom rodily!!!!V nemocnici jsem nechala 3500kč to by mi nevadilo hlavně že jsme zdraví....to že máme o skoro 5000kč méně za porodné to bych taky skousla, ale že jsem tím pádem přišla o více jak 70000kč to jim nenechám.Já chtěla hned otěhotnět znova a pak jít automaticky na ty 4roky...jenže takhle budu muset jít asi si ještě přivydělávat

bambulik
30. čer 2008

že když bych si zvolila dvouletou a byla doma tři roky kdo za mě bude hradit zdravotní?
Prej nevíme, dejte si tříletou...
jde mi o to, chtěly bysme druhý, ale nikdo mi nezaručí že ho budu mít do dvou let a s malou bych chtěla být doma určo tři i bez peněz, jde mi jen o to kdo mi bude platit pojištění, nikdo nevěděl nic...
banda tupců...

andulka4
autor
30. čer 2008

Hani-Ale jo já vše nahlásila jak mám jenže problém je v tom že já budu ještě dalších 6 týdnů pobírat PPMku a to ostatní maminky co rodí nemají.Ty to mají do 22týdne věku dítěte. Tím pádem nemám nárok.Rozumíš?

andulka4
autor
30. čer 2008

Musela by jsi jít na pracák...pak by to za tebe platil stát.Pokud nechceš na pracák musíš to platit sama.

hankah
30. čer 2008

bambulik - taky myslím, že by sis to musela platit sama. když bys byla ten třetí rok doma "zadarmo" tak se ti ten rok nepočítá ani do důchodu.

andul - já to chápu, musíš dobrat PPM a proto se nevejdeš do "tabulek". víš co je mi ale divný, takových mamin je spousta!!!kolik holek rodí třeba o 2 nebo o 4 týdny dřív a že by na to zákon nepomyslel??? ty jsi povina to nahlásit nejpozději do 22 týdnů stáří dítěte, tudíž to můžeš hlásit i dřív (nebo ne??!!) tudíž by mělo být teoreticky jedno,jesti to hahlásíš o 6 týdnů dřív nebo později. já být tebou, tak bych zkusila napsat na ministerstvo soc. věcí, ať ti k tomu dají písemné vyjádření....
bych to asi jen tak nenechala!!!! držím pěsti, aby se to nějak udělalo.....pak dej vědět,
já chci jít s druhým taky jen na dva roky......

andulka4
autor
30. čer 2008

Hanko ale ty tomu asi pořád nerozumíš! Já rodila o 2měsíce dříve. Proto jsem vůbec na mateřskou nenastoupila a měla jsem jí od datumu porodu. Budu jí mít ale o 6týdnů déle a tudíš až do 11.8.2008. Protože jsem ale už teď nahlásila že chci jít na 2roky chtěli mi to nahrát do PC ale nešlo jim to jelikož přesahuji o těch blbých 11dní. Zákon počítá stím že to nahlásíš nejpozději v tom následujícím měsíci po tom 22týdnu života dítěte což u mne by bylo do 30.7.2008. Vzhledem k tomu že ale budu mít PPMku ještě i v srpnu nelze si vybrat 2letou bariantu.
Toď vyjádření Moravskoslezského kraje ☹

hankah
30. čer 2008

ale jo, já tě chápu............jen nechápu ten jejich postup. rozumím, že jsi rodila dřív, i to, že jsi ještě nepobírala mateřskou, ale nechápu to od nich. je pravda, že podrobně to úplně naštudované nemám, ale je mi divný jejich postup. řekla bych, že jde jen o systémovou chybu a toho, že to nedokáže skousnout počítač. nejste přeci jediní, dřív narozených dětiček je strašně moc a že by na tohle nepomysleli mi přijde jako nesmyslné (no pravda, někdy je náš stát dost nelogický) bych na to ministerstvo zkusila ještě alespoň zavolat, přeje jen je to dost peněz.......

hankah
30. čer 2008

patří tam "přece"..... 😉

binki
30. čer 2008

andulko, vím co myslíš, naštěstí v mém případě to dopadlo dobře.
malý se narodil v termínu, šla jsem zažádat v lednu o rodičák (chtěla jsem to mít ok) a zvolila jsem 2 roky, přijali to s tím, že 2 roky nejdou zadat do pc, v únoru poslali dopis, že mi přiznávají nárok na 3 roky, pak dopis, že dostanu 7600 a v dubnu přišel dopis, že mi přiznávají 2 roky a 11 tis a původní ruší, prý v dubnu to do pc šlo... 🙄

andulka4
autor
30. čer 2008

Jo no tak od nového roku jsem prý v Moravskoslezském kraji 6tá.Ono přece jen David se narodil 28.1.2008 a většina maminek si dala na 3 roky. No až teď se bude přicházet na ty chyby jak ty maminy o to začnou žádat. Jak jsem psala výše těm 5ti předemnou to kraj zamítl že je mezera v zákoně a nelze s tím nic dělat ☹

hankah
1. črc 2008

Andul, kraj sice může být odvolacím orgánem obce, ale ministerstvo je nad ním a podle nich se můsí řídit i kraj. jestli do toho máš ještě chuť a náladu, určo to na tom ministerstvo zkus. nic za to nedáš, jen pár rokun za telefon a můžeš za to hodně získat. nechci, aby to vypadalo, že tě do něčeho tlačím. já jsem v těhle věcech takový buldok a jsem zvyklá za tím jít do poslední chvíle......... 😉

cazadora
1. črc 2008

no tak to je teda fakt pecka

gabinaf
1. črc 2008

Tak se i tady potkávám s Andulkou 🙂
Já mám taky svoje. Jsem OSVČ, platila jsem si i zvýšenou sociálku právě proto, abych měla právo na mateřskou. Platit jsem to začala hned, jak jsem otěhotněla. Vzhledem k tomu, že jsem porodila předčasně, na mateřskou jsem nárok neměla a nemám. Ode dne porodu mi přiznali rodičovský příspěvek, ale ani tam jsem si nemohla díky porodu vybrat, takže mi budou 21 měsíců vyplácet 7600 a pak zbytek do 4 let 3800. A aby toho nebylo málo, tak jsem všechny úřady musela obíhat s malým nedonošeným prckem, v zime, stát fronty a všude několikrát. Rodila jsem v listopadu, papíry vyřídila (jako OSVČ je na všechno časová lhůta), v lednu se to všechno opět měnilo, tak jsem ty fronty stála znova a úřady obíhala všechny také znova. Avrcholem je to, že i když jsem na mateřské, do práce nechodím, tak stále platím sociálku z těch 7600. Takže mám pocit, že u nás je to vždy individální, státu se nějak nedaří nastavit to tak, aby to běhalo 🙄

andulka4
autor
1. črc 2008

Takže mám výsledek této akce :(

Bohužel mi bylo zděleno že pokud se odvolám na kraj zamítnou to a ministerstvo jejích rozodnutí podpoří :(
Zákon na takovéto maminky prostě zapoměl

Nemáte někdo kontakt na nějakou redakci do novin nebo televize?

To že jsem zaplatila za Davídka a za sebe v nemocnici 3500kč to přejdu...hlavně ať jsme zdraví.....
to že nám skrouhli porřodné to taky přežiju...hlavně že byl porod OK.....
ale to že si ze mě teď dělají na úřadech čurynu......to už je vážně moc

zusma
1. črc 2008

andulka, mrkni na stránky Novy a čt, tam určitě kontakty jsou.

niega
1. črc 2008

Já taky nemůžu brát dvouletej rodičovskej příspěvek, na úřadě mi řekli, že je to jen pro matky, který braly vyšší peněžitou pomoc v mateřství nežli já. A to jsem brala skoro 10.000!