Předmanželská smlouva a alimenty. Řešil někdo?

13. bře 2022

Zdravím. Řešil tu někdo predmanzeslkou smlouvu z důvodu aby ochránil svého partnera před zapoctenim jeho příjmu do výpočtu vyzivneho?

europa00
13. bře 2022

Zatím ne ale budu řešit podobnou věc, částečně rozdělení majetku, pravé kvůli alimentu na manželova syna, kdy taky chtějí sáhnout na můj plat. Manzel he teď bez práce a příjmu přesto poctivě platí, kupujeme obleceni navíc atd. Js už jsem vdaná takže rozdělení majetku a u vás předmanželska smlouva.

elesse
13. bře 2022

To smlouva nevyresi. Pokud spolu zijete, je to okolnost, ktera ovlivnuje zivot otce, jeho zivotni zroven a tedy i vysi, kterou muze platit na vyzivne svych deti

autor
13. bře 2022

@elesse to sice ano ale nebude se zapocitavat jeho cely plat ne?

alishka111
13. bře 2022

On se příjem nového manžela "nezapočítává", do príjmů povinného rodiče, ale zohledňuje se při posouzení jeho majetkových poměrů. To smlouva nevyřeší, protože manželé jsou povinni přispívat na náklady podle svých poměrů, tedy prostě příjem manžela zlepšuje majetkové poměry povinného rodiče, ať již mají rozdělený majetek, nebo ne.

autor
13. bře 2022

@alishka111 No mě teď bylo řečeno něco jiného že se bude vypočítávát se společných příjmu protože to co vydělá on jsou i moje peníze podle SJM

andelka
13. bře 2022

To ano,ale dítě je tvoje a jiného otce ne?
K příjmům partnera ve společné domácnosti se přihlíží,ale vyloženě se to nebere jako že najednou bys místo příjmu 30 tis svého platu měla 70 ( dva platy). Jen se může přihlédnout k tomu,že společně hospdarite, takže máš třeba nižší náklady. Ale pokud není otcem ,tak se nic nemění. Tvé dítě máš živit primárně ty a jeho otec.

autor
13. bře 2022

@andelka a kdyz se nevezmeme a budeme spolu stejne žít tak to bude to stejné ze

nita1984
13. bře 2022

v tomhle případě nezáleží jestli jste manželé nebo druh/družka

andelka
13. bře 2022

Jo. Jde o společnou domácnost, soužití. Manželství je takový vyšší level,resp.druha můžeš zapřít případně, manžela ne. Ale fakt je to jedno v podstatě. Protože zásadně se řeší hlavně příjem a životní úroveň rodičů dítěte.

elesse
13. bře 2022

Presne jak rika andelka s alishkou. Mzda jako takova se nijak “nepricita”, proste jen meni tvoji zivotni uroven