Příjmení dítěte nesezdaného páru. Kde jít podepsat souhlas?

marimanta
8. zář 2021

Ahoj, mám jeden dotaz, třeba bude někdo vědět. Vím, že musíme podepsat nějaký ten souhlas, aby se mimino jmenovalo po partnerovi. A mě zajímá kde?
1) Je to úplně jedno, prostě někde na matrice?
2) U nás na malé obci?
3) V obci s rozšířenou působností? Tedy tam, kde mi dělají občanku, řidičák...?

skarma007
8. zář 2021

my jsme byli na obci a nechtěli po nás ani rodný list 🙂 prostě v místě bydliště, matrika. Mimochodem naše obec má jen 800 obyvatel a bylo to tam možný 🙂

sugarplum
8. zář 2021

Na jakekoliv matrice - my oba museli dolozit rodne listy + rodny list prvniho ditete. Pak uz jen OP.

sugarplum
8. zář 2021

Ale teda resili jsme prijmeni + potvrzeni otcovstvi. Nejsme manzele.

miriam1989
8. zář 2021

@marimanta na jakékoliv matrice, sebou vzít OP a RD. 👍

zuzineckah
8. zář 2021

těhotenská průkazka už se tam nenosí??

marimanta
autor
8. zář 2021

Děkuji všem, naposled jsme to řešili před deseti lety, ale tehdy jsme bydleli ve velkém městě. Přiznám se, že už si ani nepamatuju, co vše jsme podepisovali, ale určitě jak píšeš @sugarplum - otcovství a příjmení, o to nám jde 🙂

miriam1989
8. zář 2021

@zuzineckah ano tu též, ikdyž paní na matrice ji ode mě nechtěla, jen chtěla vědět pár informací z ní. Ale nebylo stěžejní pro ní jí vidět, možná i protože těhotenství nešlo přehlídnout, tím pádem neměla potřebu jí kontrolovat 🤷

zuzineckah
8. zář 2021

@miriam1989 jj, já si jen matně vzpomínám na situaci před 9 lety, když jsme čekali syna a ještě jsme nebyli manželé, že to po mě chtěli na matrice... Ani už nevím, co tam matrikářku zajímalo 🙂 Ale vím, že jsem ji musela mít

miriam1989
8. zář 2021

@zuzineckah my tam právě byli nedávno, takže se evidentně nic nezměnilo 👍😊 no jméno doktorky, první návštěva...a to bylo asi vše 😁