Příspěvek na živobytí, mám šanci ho dostat?

martas78
16. únor 2014

ahoj holky chci se zeptat ziji s otcem svých deti ten mi nedava zadne peníze platim vse sama chci ho nechat vyradit ze spolcne posuzovynych osob nejsme vziti myslite mela bych sanci dostat příspěvek na zivobyti i když nebudu mit soudne pripsany alimenty opravdu nevim co delat po narozeni deti vykoukla jeho prava tvar dekuji za odpovedi

lv
16. únor 2014

Pokud je v rodném listě, tak se musí tuším určit alimenty soudně, jelikož ti to pak počítají do přijmu. Jinak každý počítá s tím, ze živi své děti a svou partnerku, ma vyživovací povinnost i na tebe.

martas78
autor
16. únor 2014

hm tak to nepujde ja bydlim u nej a když bych něco takového zkusila tak me vyhodi je to blb rodice nemam a podnajem je drahy ach jo asi vydrzet nez deti vyrostou

blahova_andrea
16. únor 2014

jsi v dost podobné situaci jako já. taky mi ten můj nic nedává, ale u vás je to asi jeho sobecké rozhodnutí, kdežto ten můj nemá z čeho. no každopádně pokud žijete společně, tak budete společně posuzování. musel by mít bydliště jinde než vy a museli by jste mít nějaký ten papír na alimenty. takto když budeš o něco žádat, tak se prostě otec počítá ať už ti platí nebo ne. někde se řeší příjmy rodičů a je jedno, kde mají bydliště, u některých dávek se řeší trvalé bydliště a počítají se příjmy všech, co jsou tam hlášení. záleží jak přesně to máte a o co vše chceš žádat. on má příjem slušný, že nic nedostaneš, když je ve společně posuzovaných osobách taky?

martas78
autor
16. únor 2014

ja mam trvale bydliste na mestskem urade presla jsem na dvoulety rodicak protože jsem uz nevedela jak to vse zvladnout problém je vtom ze se ho bojim když jsem mu rekla svůj názor zmlatil me kdybych sla do azilu veme me deti jen proto aby mi ublizil soud by mu je sveril mam zjisteny ze pokud by je chtěl do pece tak mu je daji

blahova_andrea
16. únor 2014

@martas78 a dítě má pobyt kde? taky na úřadě? a to, že tě zmlátil jsi hlásila? byla jsi u dr. aspoň? a kde sis zjišťovala, že by ti děti vzali? matce se berou děti jen v případě, že narkomanka, týrá je apod...nebo mi to musel mít otec dost podmáznutý. většinou jsou děti prostě u mámy. bohužel často i v případě, kdy je to na hlavu postavený a u otce by jim bylo líp. spousta chlapů tímto jen vyhrožuje a zastrašují. co by jako dělali s dítětem? museli by přestat pracovat a starat se a do toho by většina nešla. jen dělají peklo těm svým ženským, aby se bály otevřít hubu 😉 každopádně momentálně jsi v situaci, kdy ti těžko jen tak někdo pomůže.

martas78
autor
16. únor 2014

ahoj ditko je také hlasene semnou na MU a nehlasila bylo by to ještě horsi kdybych bydlela ve svým tak bych to udelala ptala jsem se na to pravnika zda by mel sanci ditko do vlastní pece

blahova_andrea
16. únor 2014

@martas78 však on to nemusel vědět, že máš od dr. potvrzení o napadení a následcích. mohla sis to nechat schovaný do doby, kdy bude vhodné to vytáhnout. třeba u soudu o dítě. ve svým nebydlí skoro žádná. všude je to složitý. nemůžeš být tak pasivní jen proto, že bydlíš u něj 😉 tak šance je vždycky, o tom žádná. ale je to nepravděpodobné. to by na tebe musel taky něco mít. že jsi neschopná matka, že týráš, nestaráš se atd...a naopak prokázat, jak u něj bude mít dítě vše.

snehurka845
17. únor 2014

mozes siz iadat urcit vyzivne na seba aj na dieta , ahlavne sa neboj, skus vyhladat pomoc ,su organizacie ktore pomahaju tyranym zenam a ako tiuz vyssie pisali,ak ta zbuje,zabezpec si potvrdenie od lekara, ao dieta urcite neprides,drzimpalce