• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rozvod, roční dítě. Budu mít nárok na příspěvky?

28. dubna 2009 
Ahoj, potřebovala bych poradit. Měla bych nárok na nějaké příspěvky od státu pokud se rozvedu s manželem a dcera zůstane v mojí péči? Zvolila jsem si mat. dov. na 3 roky, za byt zaplatím 7100 Kč měsíčně. Mám vůbec na něco nárok?
Děkuji za odpovědi.
28. dub 2009 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj enja, já jsem rozvedená od vánoc. Rozhodně máš nárok!! Dojdi si na sociálku a zažádej si o sociální příplatek a příspěvek na bydlení. Taky ti doporučuju kouknout na www.výplata-výpočet soc.příplatku. Tam si sama lehko spočítáš jaké máš s malou životní minimum a na jakou dávku máš nárok, podrobně ti to tam samo spočítá příplatky :wink: .Jako matka samoživitelka máš nárok na doplatky od státu, pokud by malá měla časem větší náklady, tak bych neváhal zažádat i o zvýšení alimentů. Taky máš nárok, jelikož jsi na mateřské na své výživné od exmanžela po dobu trvání mateřské. To ti určí buď soud nebo po dohodě s ex. podepíšete dohodu s ověřenými podpisy. Já teď taky žádala na sociálce za 1.čtvrtletí a teď čekám, kolik mi budou doplácet :wink: .
28. dub 2009 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji moc, už jsem se tam mrkla. Myslíš, že mám šanci získat od manžela alimenty pro natálku 2000Kč a pro sebe taky 2000Kč?
28. dub 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Záleží na tom, kolik tvůj manžel vydělává. Můj bývalý u soudu dal potvrzení, že bere 15500, což byla blbost. Na sociálce jsem zjistila, že bral do 17000 Kč! A soudce rozhodně nebyl na jeho straně, byl to ale soud o upravení poměrů dětí před a po rozvodu. Takže nejdřív musíš na sociálku, na odbor péče o děti a tam s tebou sepíší návrh na podání o úpravu poměrů dětí..Pak bude tenhle soud, tam ti určí alimenty na díte. Buď se dohodnete s manželem, ne bo dáš návrh ty a soud to buď potvrdí nebo ne. Ale já ti radím ze své zkušenosti, radši si řekni o víc než o míň :wink: , za to nic nedáš!!! A co se týče výživného pro tebe, tam je to po rozvodu horší, že je to o dost míň :angry: , než před rozvodem, ale to nic, hlavně trvej na těch alimentech, sociálka ti to stejně tak jako tak musí doplatit :slight_smile: ..Jestli má tvůj manžel víc jak ten můj, tak bych si řekla i o víc. Já si řekla o 5000 na všechny 3 děti a to mu soudce ještě řekl, že má 3 děti a ne jedno!! :wink:
28. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nejdřív se tedy musí konat soud o dětech. Tam s tebou půjde sociální pracovnice a může soudu navrhnout částku výživného, ale s tou ty nemusíš souhlasit!! Mně se to takhle stalo a soud se mě zastal :slight_smile: . Tak se holka nedej a nestyď se říct si o peníze. Jde přece o malou a dítě je i jeho :wink:
28. dub 2009 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji za radu, jak to čtu, tak to zní docela složitě, ale když to zvládli jiní, tak musím taky.
28. dub 2009 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Není to ani tak složitý jako spíš náročný na psychiku. Když proti tobě u soudu sedí člověk, do kterého jsi vložila naděje a máte spolu dítě a nakonec skončíte tam...Ale až to všechno skončí...bude to už dobrý :wink: . Ten soud o dětech je nejpozději do měsíce a hned jak nabude právní moci tenhle rozsudek tak se může konat rozvod.Hlavně si zajdi na ten odbor péče o dítě, bez toho se to nehne.
28. dub 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek