• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Slovenky v Čechách. Pôrodné, materská, rodičovská

30. listopadu 2016 
@frenci4442 prave na tej ziadosti,ako pise 456dominica je potvrdenie od gynekologa. Ja som sa tiez pytala,ci je nutne mat potvrdenie o tom,ze som chodila k mudr v cz,bolo mi povedane,ze nie,ze staci od sucasneho doktora. A stacilo.
4. kvě v 07:16  • Odpověz  • To se mi líbí
aahojte, je tu niektora mamicka, ktora dostava rodicovsky príspevok zo Slovenska, ale ma ho dorovnany z CR, pretoze tam pracovala? Velmi by som potrebovala vediet jednu info. Dakujem!
17. kvě v 10:24  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte možno sa to tu už rozoberalo ale čítať 87strán no radšej sa opýtam :D Chcela som si vybaviť rodičovskú na tunajšom úrade v Čr mi robia problém s tým že mi skončilo zamestnanie tak nemám nárok a mám si žiadať na Slovensku, podľa info z iných úradov by som nárok mala mať ale v Čr kedže som tu dlhšie ako jeden rok, a s dcérkou bývame v Čr ona má trvalý pobyt aj občianstvo české, na Slovensku som nebola už 15rokov tam mi materskú nedajú.
17. kvě ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte ženy neviete mi poradit ako to jeohladom materskej??? Mala by som narok na matersku z cz??. Pracovala som tam od roku 2014 do roku 2016 do 20aprila..... a 10.8 som nastupila na MD ale na socialnej poistovni mi povedali ze na matersku nemam narok
17. srp ve 20:41  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz  • To se mi líbí
@frenci4442 pokial si pracovala v CR mala by si matersku dostat z CR
19. srp v 16:07  •  čeká miminko, termín má v březnu 2016  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte dievcata potrebujem surne poradit. Prestahovali sme sa na Moravu za priatelom. Nie sme manzelia, Dostali sme prechodny pobyt. A syn dostal ceske rodne cislo. Ako je to prosim s poistenim pre neho? Prosim o rychlu odpoved. Dakujem
18. říj ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, chcem sa opýtať, pracujem v CR, momentalne PN. Ked nastupim na matersku dovolenku a zaroven mi aj skonci zmluva v praci, musim sa ist niekde hlasit? Ostáva mi poistenie alebo mi konci? Ci poistenie mi trva pocas doby kym som na materskej a potom aj rodicovskej???
24. říj v 17:47  •  čeká miminko, termín má v březnu 2017 (28. tt)  • Odpověz  • To se mi líbí
Poradite mi? Som slovenka s trvalym pobytom v CR. Z rozvedeneho msnzelstva mam dceru ktora mi bola zverena a ma teda TP nahlaseny kde ja.
Nedavno sa.mi narodilo druhe dieta s inym partnerom s ktorym spolu ale nezijeme, mame teda rozdielne TP. Dnes bol partner vybavovat rodny list malej a pani na urade mu tvrdi, ze mala bude musiet mat TP tam kde partner
9. lis v 15:50  • Odpověz  • To se mi líbí
Poradite mi? Som slovenka s trvalym pobytom v CR. Z rozvedeneho msnzelstva mam dceru ktora mi bola zverena a ma teda TP nahlaseny kde ja.
Nedavno sa.mi narodilo druhe dieta s inym partnerom s ktorym spolu ale nezijeme, mame teda rozdielne TP. Dnes bol partner vybavovat rodny list malej a pani na urade mu tvrdi, ze vzhladom k tomu ze mam obcianstvo SR aj ked mam TP v Cechach, mala bude musiet mat TP tam kde partner. To sa mi nepozdava chcela by som aby ten TP mala tam kde ja. A ak je to pravda, ako je mozne, ze starsiu dceru som.mohla k TP prihlasit tam kde ho mam ja? Dakujem za pripadnu pomoc a odpovede
9. lis v 15:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Trvalý pobyt úrad určuje automaticky podľa matky, po narodení ale treba urobit zmenu a nahlásiť ju tam kde vám to vyhovuje, aspoň takto to bolo v našom prípade
30. lis ve 23:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek