• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Tatínek a volno po porodu. Má nárok na 9 dní?

24. července 2016 
@girafka my jsme se domluvili s děskou a napsala nam pro manžela na staršího sourozence (starší 14mes mel v te době) a manžel byl doma :wink:
18. kvě 2015 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@girafka Po dobu co budeš v porodnici to vypíše porodnice... až budeš doma, tak je otázkou, zda to někdo bude ochotný napsat, buď tvůj gynekolog nebo dětský na staršího, ale to by zas měl být nemocný.
18. kvě 2015 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
To my jsme už s manželem doma řešili a bude si brát dovolenou,jelikož být doma na 60% z platu je postavené na hlavu,navíc,když člověk potřebuje peníze...
9. čer 2015 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nevíte některá jak je v tuto dobu na tom toto téma?? Europoslanci žádají zákonné volno pro čerstvé otce. Nejedná se o dovolenou, ale o dva týdny (10 pracovních dnů) placeného volna pro otce po narození dítěte. Kolem nového roku se o tom začalo jednat, ale vůbec nikde se nemůžu dočíst, jak se pokračuje, kdy by se to měho schvalovat nebo od kdy by to mělo platit..
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/304281-europoslanci-zadaji-zakonne-volno-pro-cerstve-otce/
13. črc 2015 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vinekdo Nic takového se aktuálně neschvaluje a ani v nejbližší budoucnosti nebude.
27. črc 2015 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
V našem případě se jednalo o péči o tříletou dcerku. Při nástupu do porodnice jsme si tam nechali vystavit paragraf na 9dní, byla jsem na vyvolání, takže jsem tam strávila delší dobu. Psáno to bylo na mě, s tím že nemohu pečovat o starší dítě, které je mi svěřené. Po návratu domu jsem si zašla k obvoďákovi a ten mi bez problému napsal další, opět psáno na mě, s tím že se nemohu starat o svěřené dítě. Platí se 70% z platu včetně víkendu. Lze tedy mít oficiálně proplacenou 18dní :slight_smile:
7. únor 2016 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cauky.chtel jsem se zeptat jesly mam narok na nejake placene volno kdyz uz pritelkyne je doma z porodnice s prvnim ditetem.neje manzele a pritelkyne ma 17 :slight_smile:
24. črc 2016 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jujaj Ne, pouze na neplacene.
24. črc 2016 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek