Vyplácení dávek (mateřská, nemocenská) na pražské OSSZ

achalteke
18. bře 2009

tak doufám, že tu toto téma ještě není...

za měsíc únor mi má být vyplacena nemocenská (jsem na rizikovém), ještě mi však nic nepřišlo. S hrůzou jsem dnes zjistila, že patřím pod pražskou OSSZ (viz. včerejší televizní noviny) 😖 . Je nějaký termín výplaty těchto dávek? Pražské maminky a snažilky máte s tímto zkušenosti? Jsem z toho docela zoufalá, ty dávky jsou pro mě životně důležité..... ☹

j.a.n.i
14. dub 2013

@smutulinka Bych řekla, že ještě v dubnu, spíše ke konci měsíce...

smutulinka
15. dub 2013

Díky za info Jani, a platí to i pro Prahu?

j.a.n.i
15. dub 2013

@smutulinka jojo 🙂

smutulinka
16. dub 2013

Zdravím, Jani, hele a nevíš, prosímtě číslo na socku, kde bych to zjistila, zda vůbec jim došel lístek? Byla bych klidnější... Díky

j.a.n.i
16. dub 2013

@smutulinka www.cssz.cz je to hned na hlavní stránce, centrální infolinka pro nemocenské pojištění, pokud už to mají v PC, tak ti přímo odpoví, případně ti řeknou kdo tě má na starosti.

verule123
17. dub 2013

@achalteke

Ahoj také jsem na rizikovém těhotenství od února a taky mi ještě nic nepřišlo,je jim jedno že máme nějaké poplatky hlavně že se v naší republice mají dobře cikáni....

outeq
19. dub 2013

nevite kdy se mi pripisou penize na ucet, kdyz mi je pry odesilali 16.4. uz mi ten prevod prijde nejaky dlouhy... ☹

j.a.n.i
19. dub 2013

@outeq Tak ono záleží co tím "odesílali" bylo myšleno, protože místní pobočka, která to zpracovává to zadá do systému jakože k výplatě, pak to ještě někdo kontroluje u nich, pak se to pošle na centrálu k vyplacení a teprve tam se to odbavuje... takže to může trvat několik dní, než to odejde.

pavlinka21
13. kvě 2013

Jak zjistím pod jakou socku spadám???

j.a.n.i
13. kvě 2013

@pavlinka21 Zavoláš na centrální infolinku nemocenského pojištění a tam ti to řeknou 🙂 ale jinak je to podle sídla zaměstnavatele.

pavlinka21
13. kvě 2013

@j.a.n.i asinemáš někde odkaz vid?nemůžu jí najít...☹

gaabbccaa
16. zář 2013

Zdravím všechny maminy 🙂 od 29.7. jsem na mateřské dovolené, čekám první mimčo. Chci se zeptat, kdy se mateřská vyplácí? Zatím mi nic nepřišlo. Případně, jestli nevíte, kde se na to mohu zeptat ?
moc děkuji za odpovědi

j.a.n.i
16. zář 2013

@gaabbccaa Zavolej si na OSSZ, zda mají všechny podklady, protože bys už mateřskou měla mít.

gaabbccaa
17. zář 2013

Ahojky, díky moc. Volala jsem, prý mi to poslali v pátek 13.9. Tak se snad dočkám 🙂
Díky

73737373
29. kvě 2014

JO KDYZ CLOVEK MA DOSTAT PENIZE TAK VSECHNI URADY JSOU POMALY ALE KDYZ MAME NECO PLATIT TAK JSOU RYCHLY JAKO BLESK

j.a.n.i
29. kvě 2014

@73737373 No, to je zas příspěvek k tématu 😲

wendy_
5. čer 2014

Zdravim, tento mesic mi ma prijit prvni PPM. Zamestnavatel ma sidlo na Praze 9 a papir jsem v praci predavala jiz koncem dubna. Nevite do kolikateho vetsinou posilaji penize. Trosku mi vadi,ze v praci dam papir se zadosti o PPM, ale nikdo mne neinformuje, jestli uz to mam vyrizene. Pri druhem diteti jsem mela problemy, protoze zamestnavatel neco poslal spatne nebo neposlal, nevim, no kazdopadne tentokrat by se mi penize hodily co nejdriv, tak jen abych vedela, kdy se mam zacit pidit po penezich, pokud do urciteho data neprijdou.

j.a.n.i
5. čer 2014

@wendy_ No, jestli vše v pořádku na OSSZ dorazilo se klidně můžeš poinformovat hned... ale jinak mají na poslání 30 dní od konce toho měsíce, za který ti to posílají, tedy celý červen, mě první přišla někdy kolem 20. a další už kolem 6. v měsíci.

andysek210
26. bře 2015

ahoj všichni chtěla jsem se zeptat. Můj zaměstnavatel má centrálu v Ostravě ( nejbližší pobočka v Plzni). Já bydlím v Domažlicích a jsem na neschopence a lístek na peníze mám posílat na centrálu do Ostravy. Zajímalo by mě která OSSZ mi bude nemocenskou vyplácet? Ta Plzenská nebo Ostravská? Děkuji za odpověd

kacula85
30. dub 2015

@andysek210 Ahoj,nemocenska by vam mela chodit z Ostravy,tam kde ma sidlo firma.nasledne materska by pak mela spadat pod urad kde bydlite vy.takhle mi to bylo receno u me v praci 😉 . ja to mam podobne. Centralu mame v Praze,firma v Plzni. Kazdy mesic jsem odnesla papir na penize do prace a oni to preposilaji na urad kam spadaji 🙂

bozi9999
7. črc 2015

holki prisla uz nekomu materska na ucet?

martina856
3. srp 2015

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, dneska mi přišla nemocenská za červenec a dostala jsem míň jak za červen, koukla jsem na výpis a zjistila jsem , že mi zaplatili jen od 1.7.-28.7. a tři dny mi nezaplatili, poradíte co dělat?

j.a.n.i
3. srp 2015

@martina856 Příště odevzdávat lístek na peníze buď se správným datem nebo ve správnou dobu... ale jinak nemusíš dělat nic, ty 3 dny ti zaplatí s příštím měsícem.

martina856
3. srp 2015

@j.a.n.i já jsem poprvé na neschopence tak právě vůbec nevím, dávala jsem lístek na peníze 27.7. do práce je to brzo?

j.a.n.i
3. srp 2015

@martina856 No, jestli ti takhle brzo přišly peníze, tak byla účetní echt aktivní a dostali to na OSSZ už toho 28.7. a oni prostě nemohou zaplatit "dopředu", ten lístek se tam má posílat až k poslednímu nebo začátkem dalšího měsíce.

martina856
3. srp 2015

hm tak to byla asi aktivní účetní a o ty tři dny teda se nemusím bát že mi je nezaplatí?

martina856
3. srp 2015

@j.a.n.i hm tak to byla asi aktivní účetní a o ty tři dny teda se nemusím bát že mi je nezaplatí?

j.a.n.i
3. srp 2015

@martina856 Ne, nemusíš, dostaneš to s dalším měsícem prostě 29.7 - 31.8. nebo třeba 29.7. - 28.8. pokud zas budete s účetní aktivní 🙂 ale ono je to v principu jedno, ve výsledku dostaneš zaplacené všechny dny až do konce neschopenky.

martina856
4. srp 2015

@j.a.n.i moc děkuji 🙂