Nemocenská. Jak to je?

andyskarsgard
22. čer 2020

Ahojky nevíte jak je to s nemocenskou? Zaměstnavatel už mi ji neplatí a mělo by mssz nebo ossz? Ale snažila jsem se dneska dovolat a nic. 😳
Ještě mi nepřišla za minulý měsíc a to mu přijde divné když je dneska 22. 6...
Ja vůbec nevím jak to posílají

saarunka
22. čer 2020

@andyskarsgard ja take stale cekam. Nekdo uz ji ma od 3.6. Nechapu🤷🏻‍♀️

andyskarsgard
autor
22. čer 2020

@saarunka to je nějaké zvláštní chjo.

jitka_cv
22. čer 2020

Mají 30 dní od dodání podkladů od zaměstnavatele, takže záleží kdy to zaměstnavatel odeslal. Počkej do konce měsíce.

andyskarsgard
autor
22. čer 2020

@jitka_cv dobře. Já právě nevěděla. A když jsem se snažila někde dovolat byla jsem na telefonu půlhodiny a nic

jjasmina
22. čer 2020

jj mě taky vždy chodila spíše ke konci, dokonce většinou kolem 26. až 28., snad 2x se stalo, že přišla 22.

jitka_cv
Autor odpověď smazal
Zobraz
andyskarsgard
autor
22. čer 2020

@jjasmina aha díky za odpověď. Já jsem ještě takhle na nemocenské nebyla tak vůbec nevím. To je poprvé. A když to posílal zaměstnavatel chodilo mi to stejně jako výplata.

jitka_cv
22. čer 2020

@andyskarsgard kvůli ošetřovnému toho mají teď hodně, proto se tam nejde dovolat.

jjasmina
22. čer 2020

@andyskarsgard Jinak já vždy volala na tu infolinku, po cca 10-15 min to někdo vzal, musíš vydržet-

jitka_cv
22. čer 2020

@andyskarsgard zaměstnavatel to posílá ve výplatním termínu mezd. Ossz má několik výplatních termínů a opravdu záleží na tom kdy to zaměstnavatel odešle.

elinkav
22. čer 2020

@andyskarsgard mně první dávka od ossz přišla až současně s druhou..

lachtanice86
22. čer 2020

Mají toho mraky. Taky záleží kdy jim to poslal zaměstnavatel. A až od doručení VŠECH podkladů mají 30dnu na výplatu

tycinkatwix
22. čer 2020

Shodou okolností jsem taky kvůli tomu chtěla založit diskuzi 😄... Taky s tím právě nemám zkušenosti, jsem doma od ledna, vždy peníze chodily kolem toho 10. - 15. a teď taky nic. A přesně jak se píše výš, kolegyně se kterou dělám měla peníze už 4.
Takže taky čekám...

martina_cz
22. čer 2020

@andyskarsgard Nechci strašit, aleraději bych si zavolala do práce jestli poslali podklady, já kdybych si nezavolala tak nevím jak dlouho bych čekala.. a i tak mi to přišlo po skoro 2 měsících.

mona91
22. čer 2020

@andyskarsgard mě se jednou stalo ze mi prisla nemocenská za květen 30.cervna první dva týdny proběhly v dubnu od zamestnavatele...

lenoulinkaa
22. čer 2020

Ono vždycky nejde jen o to, kdy to tam posle zaměstnavatel... Stává se, že lékař neposila záznam ke konci měsíce o trvání DPN. Takže není podklad k vyplácení dávky.

andyskarsgard
autor
23. čer 2020

Holky tak včera jsem se ptala u doktora a ta to odeslala a dneska ve firmě a taky prý vše odeslali... Tak je divny že to pořád nemám

saarunka
23. čer 2020

@andyskarsgard mě právě teď přišli😊 tak snad ti také do konce týdne přijdou

andyskarsgard
autor
23. čer 2020

@saarunka tak to je super. Tak snad to přijde

jjasmina
23. čer 2020

@andyskarsgard zkusila bych volat na tu socku

jjasmina
23. čer 2020

@andyskarsgard ale já tam většinou volala až když nebyla na účtě 28.

andyskarsgard
autor
23. čer 2020

@jjasmina já jsem volala večera 2x a půlhodiny na telefonu a jikde jsem se nedovolala.

jjasmina
23. čer 2020

@andyskarsgard jj ono to trvá, taky jsem byla vždycky dlouho na telefonu

andyskarsgard
autor
23. čer 2020

Tak já jsem se dovolala na to mssz a můj zaměstnavatel tam poslal špatně vyplněné papíry kde napsal že to chci hotové a nevyplnil tam ani moji adresu nic. Takže mi rekly že prostě nevěděli kam to poslat. Nic.. Takže kvůli tomu mi to nepřijde. At si zavolám do firmy at to tam pošlou správně a nebo ať mi tam napíšou moje číslo bankovního účtu.

tycinkatwix
23. čer 2020

@andyskarsgard Můžu se zeptat, na jaké číslo jste volala?... Já volala na dvě čísla celé dva dny a nedovolala jsem se nikam.

andyskarsgard
autor
23. čer 2020

@tycinkatwix volala jsem přímo na mssz městě kde mám trvale bydliště a tam mě prepojili. Na ty čísla co je infolinka jsem se nedovolala 3 dny vůbec

tycinkatwix
24. čer 2020

@andyskarsgard Tak mě už dneska taky přišla konečně. Tak držím palce, ať Vám přijde co nejdřív 😊

cikitkapb
24. čer 2020

Holky, a jste si jistý, že Vaši doktoři poslali lístek na peníze? 🤔

andyskarsgard
autor
24. čer 2020

@cikitkapb můj doktor poslal, ale zjistila jsem kde je problém když jsem se dovolala na mssz, můj zaměstnavatel vyplnil špatně moje dokumenty, kdy zaskrtl vyplácet hotové a neuvedl ani moji adresu ani b. U, a mssz nevědělo kam to poslat, pak jsem volala do práce a do konce týdne tam prý pošlou opravené.. Snad.. Takže tento měsíc mi nemocenská určitě nepřijde.

andyskarsgard
autor
24. čer 2020

@tycinkatwix me to určitě tento měsíc nepřijde.