Změna dokladů po svatbě. Kde všude je potřeba změnu nahlásit?

ajakordi
5. kvě 2022

Hezký den,
potřebuji radu,vím,že po svatbě je povinnost co nejdřív si vyběhat hlavně občanský průkaz apod..Akorát nemáte některá zkušenost,kde všude je potřeba změnu hlásit ??
Za měsíc se s partnerem bereme a zjistila jsem do toho,že jsem těhotná ,mám nějaké zdravotni problémy a doktor mě nechal doma ,no a tady je ten problém,neschopenka je vystavena na mé momentální příjmení,myslíte ,že to musím hlásit doktoru tu změnu nebo to není,tak důležité?
Jen jsem chtěla vědět,jestli někdo tuhle situaci taky řešil a nechal to do nástupu na mateřskou.
Nastoupit bych měla někdy na začátku Listopadu.
Děkuji za odpověď a hezký den

jjasmina
5. kvě 2022

Já svatbu posouvala, na neschopence jsem se vdávat nemohla

elesse
5. kvě 2022

Urady si to hlasi mezi sebou, zamestnavateli jsem hlasila hned a lekarum kdyz jsem tam sla

hanicka_k
5. kvě 2022

Nevím, možná se za těch 6 let co jsem vdaná, změnilo. Ale důležitá je hlavně občanka. Zbytek - pojišťovny, banka, operátor atd. chtějí až s novou občankou. S neschopenkou bohužel neporadím.

m8
5. kvě 2022

Zdravím, tohle mám teď akorát za sebou. Brali jsme se před necelými 14 dny. Já jsem na neschopence kvůli rizikovému těhotenství. Svatbu a vše jsme stihly v mých vycházkách, jen jsem si neschopenku nechala přepsat k rodičům (kde se svatba konala) na 3 dny. Po svatbě to matrika napíše na registr obyvatel, poté se to automaticky změní na pojišťovně (jen jsem si zažádala o novou kartičku) i na ČSSZ se to změní automaticky z toho registru obyvatel. OP jsem si vyřídila hned, co jsem si šla pro oddací list, s tím jsem vzala i ŘP. U zaměstnavatele jsem to taky změnila hned, OP nebyla třeba po dohodě s účetní. A u doktorky to změním až budu mít OP (jinak nemocenská mi normálně dorazila). Ale jak se píše výše banka, operátor chtějí nový OP, takže to nahlásím, až ji budu mít. Snad Vám to takto bude stačit. 🙂 Hezký den

ajakordi
autor
6. kvě 2022

@m8 dobrý den a kam jste nahlásila na ty tři dny tu změnu adresy?? Mi to budeme mít na hotelu,takže určitě bych potřebovala na sobotu a neděli změnu adresy ,musí se to nahlásit u doktora pod kterým jste na neschopence?... Mě jde spíš o to ,jestli musí nutně doktor zadávat změnu příjmení v té neschopence ,nebo to stačí,když to bude na staré příjmení ☺️🤔Kamarádka jedna mi tvrdila že musím a druhá že ne ,tak chci mít vše radši v pořádku 🙂

ajakordi
autor
6. kvě 2022

@jjasmina jakto vše jde přeci nějak udělat 🙂

nijij
6. kvě 2022

@jjasmina proč by jsi nemohla? V rámci vychazek si můžeš dělat co chceš takže se i vdát

jjasmina
6. kvě 2022

@nijij nestihla bych to během vycházek a stejně mi bylo tak zle, že bych to ani nedala

jjasmina
6. kvě 2022

@ajakordi nestihla bych to během vycházky, nicméně já byla na neschopence, takže se mi svatební den nechtěl ani řešit. Potřebovala jsem ležet a odpočívat, ne trajdat, to bych tu neschopenku ani nepotřebovala

m8
6. kvě 2022

@ajakordi Změnu jsem hlásila normálně u své doktorky (gynda, kde jsem na neschopence). Změnu příjmení jsem před svatbou neřešila. V úterý po svatbě jsem šla na kontrolu, tam jsem to řekla sestřičce a ta mi řekla, že stačí až budu mít nový OP. Na sociálku nejspíš posílali se starým příjmením (oni tu neschopenku evidují i podle nějakých čísel, kódů - nevím, jak jinak to popsat) a určitě Vám pak peníze dojdou, taky mi to přišlo. Na sociálce příjmení změněné u doktorky ne a vše v pořádku. Nemějte strach. Já vím, teď se mi to říká, ale byla jsem v úplně stejné situaci. 🙂

habakuk22
26. kvě 2022

My jsme skoro rok po svatbě a ještě se mi stává že nekde jsem starým příjmením. Je toho strašně moc co člověka hnee nenapadne. Nejdůležitější samozřejmě doklady a banka a pak vse postupně když někde přijdeš 🙂

msgracia
1. lis 2022

@ajakordi já se vdala v roce 2014 v 5 měsíci při neschopence. A pak se vše prehlasovalo na sociálním jelikož se měnilo příjmení i bydliště.
Ale teď nevím jak to je