icon

Přebalovací pult. Kam ho umístit?

avatar
eatygrenee
21. únor 2009

Ahoj, máte holky přebalovací pultík??a kde ho máte , v ložnici nebo v obývacím pokoji? nemáme dětský pokoj, tak přemýšlím, kam ho umístit. Manžel se bojí,a by v noci spal pokud bude v ložnici.. 🙂

Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 19. čer 2026 · 32 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Přebalovací pult lze umístit do ložnice, koupelny nebo obývacího pokoje; volba závisí na dostupném prostoru, přístupu k vodě a citlivosti partnerova nočního spánku.
  • Alternativy k pevnému pultu zahrnují přebalovací podložku na stole, molitanovou přebalovací podložku na pračce a přebalovací pult s vaničkou na kolečkách, které usnadňují omývání po vykakané plínce.
  • Noční přebalování rodiče často řeší přebalováním v posteli, použitím tlumeného světla (např. 20tku žárovky) a umístěním všech potřeb po ruce; časté noční přebalování bývá zejména v prvním měsíci.


Q: Kde umístit přebalovací pult v malém bytě?
A: Doporučují se tři možnosti: ložnice (pro noční rychlé přebalení), koupelna (pro přístup k vodě a vaničce) nebo obývací pokoj u vchodu do ložnice (více místa); volba závisí na tom, zda chcete minimalizovat přenášení dítěte nebo mít blízko vodu.

Q: Lze použít přebalovací podložku místo pultu?
A: Ano; řešení z diskuze zahrnují penovou přebalovací podložku na stole, molitanovou podložku na pračce a přebalovací podložku s vyvýšenými okraji na pračce, což šetří místo a umožní mít plenky a krémy po ruce.

Q: Je koupelna vhodná kvůli čištění po vykakané pleně?
A: Ano; přebalovací pult s vaničkou na kolečkách nebo umístění pultu v koupelně usnadňuje omývání dítěte "pod vodou" a rychlé odstřiknutí nečistot do vany nebo záchodu.

Q: Jak řešit noční přebalování, aby se partner neprobudil?
A: Řešení zahrnují přebalování přímo v posteli, použití tlumeného světla (uváděna "20tka žárovka" nebo lampička) a uložení potřeb ("kapsář na postýlku", věci po ruce) tak, aby bylo minimum pohybu a světla.

Q: Jaké typy přebalovacích stolů a úprav se používají v bytech?
A: Uváděné typy zahrnují přebalovací pult s vaničkou na kolečkách, přebalovací podložku navrtanou na komodě (z Ikei), podložku na pračce a volně stojící komodu s molitanovou podložkou.

Q: Jaký je vliv teploty místnosti na přebalování?
A: Uvedená ideální teplota na spaní je 18–20 stupňů, což může být na přebalování přes zimu chladné, a proto někteří rodiče přesunují přebalování do teplejších místností.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Praktické je mít při přebalování vše po ruce, aby člověk nemusel chodit do jiné místnosti.
  • Koupelna je výhodná, pokud je potřeba dítě omýt, například po vykakání.
  • Noční přebalování se často dělá v posteli nebo s tlumeným světlem, aby se minimalizovalo probouzení.


Sporné názory

  • Umístit pult do ložnice (rychlé noční přebalení) versus nenechávat pult v ložnici kvůli možnému budení partnera a zápachu.
  • Umístit pult do koupelny (snadné mytí) versus mít jej v obýváku pro více místa a pohodlnější denní používání.


Otevřené otázky

  • Kde je optimální kompromis mezi místem pro přebalování a minimalizací rušení spícího partnera v malém bytě?
  • Jak nejlépe řešit zápach po přebalení v pokoji, kde se zároveň spí?


Zmíněné značky a firmy

Ikei

Zmíněné produkty a metody

přebalovací pult, přebalovací pult s vaničkou na kolečkách, přebalovací podložka, přebalovací podložka s vyvýšenými okraji, přebalovací molitanová podložka, přebalovací podložka na pračce, komoda z Ikei navrtaná pro pult, přebalování v posteli, mytí dítěte "pod vodou", přebalování na zemi na penovém puzzle, kapsář na postýlku, tlumené světlo (20tku žárovku), přemístění pultu podle sezóny

Místa a osoby

žádné

Strana
z2
avatar
beruska2x
22. únor 2009

kdyz bude mimi spat s vama tak to vyjde na stejno, myslim ze ho spis kdyztak vzbudi momco nez tvoje prebalovani 😉 dala bych ho vedle postylky, chodit do vedlejsi mistnosti kdyz jsi rozespala je na nic.. i pro mimi, hlavne premyslej abys mela vse po ruce - prakticky, to je asi nejdulezitejsi 😀

avatar
beata.n
22. únor 2009

ahojky,já ho mám taky v ložnici,mezi naší postelí a malýho postýlkou,je to praktické,hlavně když v noci musíš přebalovat,máš to všechno po ruce 😉 stejně jestli máte v ložnici i postýlku,tak se manžel může ujistit,že spát nebude 😀

avatar
mirri
22. únor 2009

ahoj,zalezi na tom jaky prebalovak mas,a kolik mista mate v byte.my mame prebalovak s vanickou na koleckach.takze prvni tydny byl v loznici,kde mame i postylku a pak jsme ho presunuli do koupelny(je delany tak,ze se vleze nad bidet nebo zachod a nezabira hodne mista),protoze maly kdyz nalozi do pliny,tak to skonci az na zadech a musime skoro u kazdeho prebalovani omyvat.jo a v noci jsem stejne prebalovala jen prvni mesic.ted az rano. 😉 jo a jestli prcek bude spat s vami,tak se manzel stejne nevyspi.. 😀

avatar
beruska2x
Odpověď byla odstraněná
avatar
eatygrenee
autor
22. únor 2009

dík za radu,a si pultík nechám v ložnici, máme tam psací stůl - nato dám ten pultík, ještě přiděláme více poliček a budu tam mít místa na vše potřebné 🙂

avatar
beruska2x
22. únor 2009

ta a na stul nestaci dat jen prebalovaci podlozka?? ta penova je velika a mekka, kdyz tak ji muzes necim podlozit a kdyztak si kup kapsar na postylku, a mas plnky kremy atd pri ruce 😉

avatar
eatygrenee
autor
22. únor 2009

ano, tak to myslím, že na ten stůl dám přebalovací podložku

avatar
atreides
22. únor 2009

tak my ho máme v koupelně, páč při přebalování chodíme pod vodu

avatar
zuzik.3
22. únor 2009

my máme taky v ložnici 😉

avatar
gabka32
22. únor 2009

my máme akorát přebalovací podložku s vyvýšenými okraji a je na pračce v koupelně, protože stejně často myjeme dupku pod vodou 🙂

avatar
mirri
22. únor 2009

beruska-maly se budi 1x v noci,ale pokud nekadi prebaluju az rano po kojeni. 😉

avatar
marselina
22. únor 2009

taky máme v koupelně,máme ho totiž zároven s vaničkou

avatar
mkr
22. únor 2009

ahoj, my máme taky pult v ložnici, jinak je leší ho tam mít, abys prcka v noci nepřenášela takhle ho jen rychle dáš na to přebalíš a chrupe dál, záleží na tom jaký manžel má spaní, ten můj se ani neprobudil, když malá brečela nebo já svítila a je dobrý si tam dám nějaký malý světýlko, abys na prcka viděla, ale neprobudila je 🙂

avatar
beruska2x
22. únor 2009

jojo jama 20tku zarovku a staci uplne i na velky pokojicek, malej semoc zbytecne neprobere .. mam jinormal v lampicce ale miji krasny detsky svetla na noc 😉

avatar
ina.b
22. únor 2009

My ho měli jeden čas v ložnici, kde spala s námi i malá a měla jsem kus od něj lampičku.
Když byla dcera větší, dali jsme ho do koupelny. Teď používáme především tu komodu a je v pokojíčku.
Myslím, že nejúčelnější byl v té koupelně, hned po koupání jsem tam mohla malou otřít, namazat, zabalit...

avatar
beruska2x
22. únor 2009

ja malyho po koupani mazu a oblikam na pracce 😀 mam na ni podlozku a je hned vedle vany 😉 veci mam pripraveny pri ruce a kdyz tak vyslu manzu 😀

avatar
gabka32
23. únor 2009

já jsem furt přemýšlela kam pultík dám - chtěla jsem na komodu u postýlky, ale místa moc nemáme, takže nakonec v té koupelně, ale jsem ráda, i když ted už z toho malá vyrůstá 😉
stejně když jsem v noci vstávala, tak jsem s ní chodila chvilku po byte nebo kojila či později krmila v obýváku abysch nebudila MM.
asi záleží kvůli čeho se ti prcci budí více - nám se budila kvůi hladu, počůrané plínky tolik nevadily 😉

avatar
blka
23. únor 2009

My si budeme nechávat dodělávat nějaký nábytek do kuchyně (aby to vypadalo jako její součást) a chtěla bych, aby tam bylo místo na šuplíkách, kam si pořídím jenom tu přebalovací molitanovou podložku a budu přebalovat tam - přes den. V noci si myslím, že není problém přebalit v postýlce.

avatar
eatygrenee
autor
26. únor 2009

TAK NAKONEC HO NECHÁME ASI V LOŽNICI

avatar
beruska2x
26. únor 2009

😀 😀 😀 manza ustoupil?

avatar
aponchie
26. únor 2009

prebalovak mame navrtany na komode z Ikei a odjakziva do loznice kde je i postylka ja spim manzel v noci vstava od narozeni 😀

avatar
beruska2x
Odpověď byla odstraněná
avatar
aponchie
Odpověď byla odstraněná
avatar
eatygrenee
autor
12. bře 2009

no manželovi se to pořád nějak nezdá v ložnici 😀 ale asi to bude nejlepšííí, v nejhorším to vždycky můžem přendat

avatar
leryl
12. bře 2009

Tak já budu asi za exota,my ho máme v obýváku,ale ten máme hned u ložnice 🙂 .Skoro doted jsem chodila kojit do obýváku na gauč.Ted kojím v ložnici a přebaluju 1X za noc,někdy na naší posteli.

avatar
lluucc
27. dub 2016

Taky řešíme.. V ložnici moc místa není, ale vecpal by se, a nebo v obýváku u vchodu do ložnice... Tam by bylo víc místa.. Pořád váhám :D

avatar
rebe
27. dub 2016

Máme v ložnici a v koupelně a ten v ložnici přes zimu nepoužívám, protože je tam zima. Ideální teplota na spaní je 18-20 stupňů, my i hodně větráme, a to je na přebalování miminka málo. Ale pokud jde o noční přebalování, nejlepší je stejně přebalovat rovnou v posteli 🙂

avatar
micaella23
27. dub 2016

Dala bych to k tomu vchodu do loznice, mam to podobne, mam u toho tlumeny svetlo, v noci prebalim nikoho nebudim a pred tim smradem z um se zavrem zas v loznici :D

avatar
lluucc
27. dub 2016

Taky se asi spíš víc přikláním k tomu obýváku. Jednak kvůli místu a taky když bude třeba omýt, tak to je blíž do koupelny, nebo po koupání a tak.. Do koupelny ho není možné dát.
Chci koupit komodu a na to přebalovák, tak snad nám bude stačit na věci pro miminko... Jinak super nápad s tím ,,utíkáním před smradem" :D Jenom jak příjde návštěva, tak asi budeme muset přebalovat jinde 🙂

avatar
nelam
27. dub 2016

Take ho nebudu mit v loznici,i kdyz bych ho tam asi napasovala. Nechci porad manzela rusit v noci vic nez je nutne.

Strana
z2