Dort k 1. narozeninám. Nějaký super recept pro kluka?

jana31990
24. srp 2021

Zdravím dámy měla bych na vás takový dotaz . Nemáte někdo z váz nějaký super recept na narozeninový dort pro kluka k 1 narozeninám? Ano vím že bych si ho mohla nechat udělat někde v cukrárně ale samozřejmě ráda bych věděla co si do něj dám a hlavně aby nebyl moc sladký. Jinak syn mi jí už úplně vše ať je to ovoce a nebo všelijaké mléčné výrobky. Mockrát děkuji za inspirace

mdch91
24. srp 2021

http://www.madamecoquette.cz/2014/04/zdravy-dor... pekla jsem neco takoveho, ale vzhledem k tomu, ze zadne nase dite nesnedlo z narozeninoveho dortu vic nez lzicku, pekla bych priste neco normalniho, co mame radi my :D takze piskot/mechovy dort, zakysanka+mascarpone, ovoce.

areh
24. srp 2021

Budu dělat tenhle.
http://www.smoothcooking.cz/2018/11/muj-prvni-d...
Je podobný jako co dávala @mdch91 . Ten jsem dělala prvnímu synovi a moc se mi nepovedl vzhledově, tak jsem kolem dala cukrářské piškoty 🤦🏼‍♀️ ale syn se jich ani nedotkl. Vyjídal jen prostředek 👍😄

syslounek
24. srp 2021

Klasická piškotová roláda slepená malinovou marmeládou, uvnitř náplň z domácího pribiňáčka (tvaroh a šlehačka) a maliny.

michaelarousova
24. srp 2021

@jana31990 ja delala tento☺️ Normalne piskotovy korpus a krem z jogurtu,zakysane smetany a ovoce☺️Ale blahove jsem si myslela ze se do neho s chuti pusti😂snedl jen ovoce takze ted bych uz spis udelala neco co uvitaji i dospeli 😂

jana31990
autor
24. srp 2021

@mdch91 díky za inspiraci vypadá to pěkně

jana31990
autor
24. srp 2021

@areh myslíš že by šly ty bataty něčím nahradit? Tohle je právě asi jediná věc co mi kluk nejí 😒. Jinak to vypadá i jednoduše což to oceňuji 😀

jana31990
autor
24. srp 2021

@syslounek to vypadá hezky jen mám trošku problém že když jsem pokaždé dělala nějakou roláda tak se mi vždy rozlamala. Nemáš nějaký zaručený tip jak ji udělat aby se mi nerozlamala?🤷‍♀️

jana31990
autor
24. srp 2021

@michaelarousova moc hezky a taky to vypadá jednoduše. A to znám dcera taky poprvé jen vyjedla ovoce a nic víc jo možná jen trošku náplně

areh
24. srp 2021

@jana31990 vůbec nevím, budu ho teprve zkoušet. Narozeniny má syn za týden.

syslounek
24. srp 2021

@jana31990 Nevím, jak moc se ti láme. Dávám do těsta trochu oleje a hned po upečení roluju. Po vychladnutí opatrně rozmotám a namažu. Mě se ten prostředek taky trochu láme, ale po opětovném srolování to není poznat.

martulka88
24. srp 2021

Udělala bych klasický piškot a náplň pribináčka (smetana + tvaroh) a ovoce dle chuti, co má prcek rád. Ale většinou mrňata nic nesnědí, takže bych to zase tak neřešila. A nebo jemu udělat mini zdravou verzi pro něj a normální dort pro ostatní.

87pavlina
24. srp 2021

Já jsem udělala nepečený jablečný dort s pudinkem. Udělala jsem ho do mističky, přidala piškoty, když ztuhl, tak jsem ho vyklopila, namazala trochu zakysankou, ozdobila jahodama a ovocem, dala svíčku a šlus. Stejně ho pak rozpatlala 😀

jako_mala_holka
24. srp 2021

Dceři jsem udělala takový dortík, ovoce, špaldové piškoty, tvaroh, smetana, mascarpone

lennus
24. srp 2021

@jana31990 Je tu super skupin Dorty. K prvním buď z melounu a hodně ovoce nebo piškotový s krémem a ovocem?

moonulka
24. srp 2021

Já dělala variaci na recept podle Máma v kuchyni. Do korpusu jsem dala jen jablka, ale asi 3 nebo 4, polovinu mouky nahradila za pohankovou. Před namazáním krému jsem korpus potřela ještě tenkou vrstvou 100% povidel.

barmil
24. srp 2021

@jana31990 pekla jsem piškot, udělala tři patra, promazala zakysankou naslehanou, proskladala ovocem. Jahody, borůvky, maliny, rybíz.