Látkování - jaké jsou způsoby? Osvědčené značky?

lady09
15. kvě 2015

Ahoj holky, jsem tady nová a čekám první deťátko. 🙂
Chtěla bych používat látkové pleny, ale co jsem zatím načetla, tak existuje hromada způsobů látkování (kalhotkové plenky+svrchní kalhotky, plenky vše v jednom, aio plenky) a hromada různých značek, mám v tom mírně řečeno chaos. 😒 Našla by se tady ochotná zkušená maminka, která by mi poradila:
1. Jaké jsou způsoby látkování a co doporučuje
2. Osvědčené značky

Děkuji předem, moc mi to do začátku pomůže. 😉

Lenka

uggi
27. čer 2017

Díky, už čtu 🙂 jenom ještě - pokud bych chtěla teda i ty kalhotovky, kolik jich je třeba? Stejně jako svrchňáků?

normalnimatka
27. čer 2017

@uggi jinak gůgli i fórum tady nakoníkoj... je tam taky spousta zkušeností.
kalhotovka se dává s vkládačkou...
další možnost jsou vícevrstvý plenky. bud složíš narovno (třeba bambino mio), nebo zapneš snapkou jako plenku kolem nožiček. maj veprostřed víc vrstev rovnou, ale pozdějc to stejně nestačí a musíš dát ještě vkládačku. vícevrstvý dělaj třeba menší zadeček.

jinak máš pravdu, že není dobrý do toho investovat tolik. já si teda většinu věcí pořídila z druhý ruky (tady na koníkovi se skvěle filtruje bazar a hledá se tady parádně), a nebo máš ještě lepší si to pučit. můžeš zkusit najít třeba nějakou skupinku na fb látkování v ostravě, nebo něco podobnýho, a domluvit se s někým🙂
a mám někde stažený způsoby skládání čtvercovek v pdfku, můžu poslat.

normalnimatka
27. čer 2017

@uggi kalhotovky jsou ten vnitřek, takže spíš jako čtvercovek... to záleží, jak je moc budeš používat🙂 jsou dražší, tak můžeš pořídit pár na zkoušku a pak třeba dokoupit.

svrchňáky pereš jen když jsou zašpiněný nebo prostě už propocený, smradlavý... kalhotovku musíš po každým vyčůrání, žejo...

lady09
autor
27. čer 2017

@uggi Kalhotovek je třeba tak cca 20-25, to už je dražší špás. Ale málokdo vydrží celou dobu na čtvercích. Já taky napřed nakoupila z druhé ruky a pak vše nové. U mě zvítězily opravdu Majab. Přidej se třeba i do skupiny na FB. Také mám někde nějaký manuál,mrknu po něm. Hoď sem e-mail. ;)

normalnimatka
27. čer 2017

myslim, že na čvercích se dá fungovat v pohodě docela dlouho. jen dělaj relativně velkej zadek, dva obdelníky..

uggi
27. čer 2017
normalnimatka
27. čer 2017

@uggi pošlu to skládání plenek, třeba se bude hodit🙂

hanulkaha
27. čer 2017

@uggi já střídám kalhotovky se čtverci + vkládačky, kalhotovek mám 12 (zatím novorozenecké, jednovelikostních 25) a čtverců 20. Malému je 8 týdnů, přebaluju ho cca 12x za den, peru ob den a s plenami úplně v pohodě vyjdu, 60 čtvercovek mi přijde moc, i pokud je budeš používat místo vkládačky, ale to spíš nedoporučuju, dítka mají potom velký schod na zádech a leží "z kopce".
Sušičku nemám, suším venku nebo doma, čtverce ráno vyperu a odpoledne už jsou suché, kalhotovky druhý den 🙂 Víc používám čtverce, ale až bude prcek větší, resp. až vyroste z novorozeneckých, budu používat převážně kalhotové plínečky, už jen z toho důvodu, že malý bude pohyblivější a kalhotovky mají přece jen trochu lepší "těsnění" okolo nožek než čtvercovka 😀
Časem přijdeš na to, co ti bude vyhovovat, včetně různých typů skladů. Mě se třeba osvědčil kalhotkový sklad, když byl Davídek ještě maličký a hubený, teď skládám na mini draka, novorozenecký mu třeba nesedl vůbec.

normalnimatka
27. čer 2017

60 čtvercovek není moc, to je na 30 přebalení, takže když chci prát jednou za 3 dny, je to tak tak... vlastně jich mám ještě víc proto:D