• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@janinek Větrat spící není blbej nápad - v hlubokém spánku mimča obvykle nečůrají... A když se to nestihne, nevadí (pokud teda není nějak strašlivě opruzená).
12. srp 2012 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek A to mytí pod kohoutkem ještě nacvičíš... my máme taky blbý umyvadlo, ale jde to - dokonce jsem si našla grif, jak umýt dítě i v návlecích, aniž bych mu je namočila... Klasickej grif je, že si hodíš miminko hrudníčkem na předloktí a v podhmatu mu tou samou rukou držíš jeho paži těsně pod ramenem, aby nevyklouzlo - druhá ruka myje zadeček... ale přitom právě teče voda do ponožek, takže já mám mimčo hozený bokem na předloktí, v ruce držím jeho nožky a pod vodu jde jen zadek (ale to jsem asi vychytala až s větším mimčem, tak nevím, zda s úplným mimoušem to půjde - ale to první určitě).
12. srp 2012 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie No najdu si nedke video asi :slight_smile: Ja jsem ted rada, ze zvladam tu beznou manipulaci jako je zvedat z postylky, prebalovat, prevlekat a tak. Satkovani mi zatim moc nejde. A klubicko delam take nejak divne.
12. srp 2012 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosím vás, kdo máte zkušenost se separačkami Canplo Babies, dají se přirovnat k nějaké jiné značce? Díky moc.
12. srp 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Separačky Canpol používáme a jsme spokojení. Prý jsou podobné jak Anička (nemůžu potvrdit, Aničky se mi nikdy nepodařilo je sehnat). Pocitově jsou takové "umělejší", třeba v porovnání s Bambino mio - ty jsou spíš jako papír.
12. srp 2012 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ameliejulliette canpol - je to asi podobný materiál, jako vlhčené ubrousky, jen o mnoho tenčí. Dají se použít i po vyprání (když nejsou zašpiněné, házím do pračky i s plenami). Vyprané jsou lepší - tolik nekloužou po plence, ony jsou totiž velmi hladké a po vyprání pustí chlup.
12. srp 2012 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@cervena_vila Děkuju, to mě přesně zajímalo, jak vypadají před vypráním, že jsou to takové ty hladké...
12. srp 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kukukuku Děkuju taky! Zůstanu u jiných :slight_smile:
12. srp 2012 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Žlučák je taky mýdlo, takže to taky "ucpe"... Podle mě na PES flísu se žádné fleky nedělají tak či tak, to vlákno to neabsorbuje...

Větrám na přebalovací podložce, v případě chlapečka je potřeba přehodit ještě čtvercovku, protože dostřel bývá značný :grinning: S takovým ukakáváním jsem neměla problém, buď kadili 1x za týden nebo spořádaně na umyvadlo :grinning:
12. srp 2012 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jak teda zaprat pokaděný flísáky svrchňáky? Já je teď prala v ruce se žlučákem, takže to jsem to po...?
12. srp 2012 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Neboj, to dostaneš do ruky...
@ivuska.h Nám teda na fleesu fleky zůstávaj... taky přepírám žlučákem, ale zatím fungují... asi to bude tím, že se snažím chytat kadění do nočníku, takže těch pokaděných separaček není zas tolik, navíc je dávám výhradně na noc...
12. srp 2012 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ja vim prave, proto jsem z toho takova nestastna a nesva. ted zkousim varku nezlucakovat z casti, tak jsem zvedava, pracku davam rano.

Ja mam pokakanou kazdou separacku, 4 hodne, 4 trochu. A ty viskosove tak dobre teda neblokuji, tam to protece vic na plinu, tak fleece je lepsi v tomhle.
12. srp 2012 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ad fleesové separačky - taky je zapírám žlučákem..mám tedy Irmu z Ikea.. Pár jsem při minulém praní nezaprala a fleky tam nezůstaly, tak příště zkusím nezapírat :slight_smile:
12. srp 2012 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak budu prodávat 3 Anavy novorozenecké... Používané necelé tři týdny, tak hlásím dopředu... Zítra je vyperu, vyfotím a pak dám tady do bazaru... Kdyby měla nějaká nastávající maminka zájem :slight_smile:
12. srp 2012 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi taky už jsem je naposledy vyprala a zamáčkla slzu v oku :unamused: :grinning: Jeden inzerát na ně jsem dala, k druhému nemám ještě fotku. Ale dnes jsem dala těch inzerátů víc.
12. srp 2012 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h takže namydlit plenku před praním nedoporučuješ? Používám vv bambusové Anavy a malý mi je často pokaká (i přeš separačku) a na některých mi už zůstaly skvrny :frowning2: Myslela jsem právě, že teď začnu používat to žlučové mýdlo. Nebo radíš něco jiného? Peru jednou za tři dny, vždycky je akorát propláchnu, někdy jen namydlím obyč. mýdlem ale nestačí to.
12. srp 2012 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na bambus je žlučák v pohodě, šlo o flees, který se může mýdlem "ucpat". Teda myslím, že to tak @ivuska.h myslela...
12. srp 2012 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie aha, díky.
12. srp 2012 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek to je zajímavé, jak je to vnímání různé.. :slight_smile: já EF občas dám od 2,8 kg a od začátku mi přijde, že jdou hezky. Sice balík má/měla, ale takový "měkký", že to v pohybu nijak nevadí. Jinak jak jsem psala, přes víkend jsme měli jednorázovky a za ty dva dny jich byla pěkná hromada, až manžel prohlásil "máš pravdu, že s těma látkovkama ušetříme..". To mě fakt pobavilo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. srp 2012 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
..právě jsem udělala objednávku na babaku za 1500,-...manžel mě zabije :sweat_smile: :sweat_smile: :confused:
13. srp 2012 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@lenka5731 @janinek Mně přijde, že ty TB EF dělají menší balík než třeba Anavy + svrchňáky... Jsem z nich tak nadšená, že jsem dneska objednala další! :sweat_smile:
13. srp 2012 v 00:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@ivuska.h díky, to bude ono. davala sem bacha, abych je neprala ve slizu, ale nedošlo mi, že žlučák je taky mýdlo :angry: ach jo. už mám fakt mateřskou demenci. no nevadí, nastříhám jiný.
13. srp 2012 v 06:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rebelie kde vězíš paní :slight_smile: Ahojda :slight_smile:) jak se máte? :slight_smile:
13. srp 2012 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi fakt jsou TB tak dobrý? ty mě ještě namlsáš :slight_smile:) i když já jsem teď dost spokojená :slight_smile:) anavky mám ráda :slight_smile:
13. srp 2012 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion koukám, že máte slavnou dceru :wink: poznala jsem ji ještě než jsem si přečetla titulek "Štěpánka 3,5 měsíce" :slight_smile:
13. srp 2012 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@dandelion jo, ty TB jsou fakt úžasný, nemůžu teda posoudit savost na větší dítě, ale taky jsem z nich unešená. naopak mě nezaujal aio systém anavek, takže tu naši prodávám nepoužitou :slight_smile: říkala jsem si, že si nechám jen plenky, které mi vyhovují 100%.
13. srp 2012 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud někdo shání plenky, klikněte ke mně do bazárku, zbavuji se svých úletů :stuck_out_tongue_closed_eyes: jsou tam i úplně nové nevyprané a nebo jen jednou vyprané, ale nepoužité.
13. srp 2012 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dandelion Mně taky TB vyhovují, mám Bamboozle stretch a teď nově jejich AIO a oboje super :slight_smile:.
13. srp 2012 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 @luciesofi Leus uz ma balik mensi, spis jde o to zapinani v pase, jak jsem psala. Musim ji jeste vic vykrmit. S Anavy neporovnam. Ale manipulace a vse super, jak pribere jeste, budou ji pekne, uz se tesim. hlavne na to schnuti, ted je to na budku vzdy s tim pranim. Takove tesnejsi. Ale ve ctvrtek uz to budou dva tydny od posledni papirovky. A ted mam vyprano a take bych mela vyjit do uschnuti tech LL MF, tak jsme rada.

A hlasim vysledky bezzlucakoveho pokusu - bambusky vyprane pekne, ale separacky teda hur, uvidim, jestli na slunci, no dnes spis svetle, mame 17-10 stupnu mit, to zmizi ci ne.

A zadecek ma take lepsi, to se ale priznam, ze jsme nasadili sudocream radsi. A budu se ted snazit vic vetrat.
13. srp 2012 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janistr Bamboozle mam jednu v jednicce a pak v dvojce pet, jsou fakt take dobre a ne tak objemne jako LL.
13. srp 2012 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek