• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

1. března 2017 
@littlemousecz Nejvíc bylo tyrkysových a už jsem měla i jednu sv. zelenou. Ale vyloučeno to bohužel není u žádné barvy.
30. říj 2012 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Prala i skladovala jsem vzdy dohromady.
30. říj 2012 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi skladovat plíny budu dohromady, v pračce už to bude snad jedno :slight_smile:
30. říj 2012 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Našila jsem si vkládačky z českého bambusového flísu ( z Šijeme dětem) a obentlovala, ale rolují se mi. Mám tedy jen obdélníky z jedné vrstvy a pak je různě skládám. Chtěla jsem jednu vrstvu kvůli schnutí. Co se s tím dá dělat?
30. říj 2012 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
@jasekd
@madlisek Ok, díky, ono tak jako tak budu prát o dost častěji, s tím nic nenadělám, zasmrádlý mi plenky naštestí nezůstávají, to jsem vyřešila mácháním před samotným praním, tak ještě uvidím, kýblů s víkem mám naštestí když tak dost :slight_smile:
30. říj 2012 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@geena77 ahoj, klidně mi tykej, taky si všichni tykáme :slight_smile:
Naše noční kalhotovka je vlastně 1 vrstva bmb flísu (jako BI) a pak všitá vkládačka 15x40cm ze 2 vrstev bmb froté a 1x bmb flís. To celé je v kapse, na povrchu (u zadečku miminka) je tenký protižmolkovací flís, bay bylo mimčo v suchu. Celá noční plenka je myšlena jako kapsovka proto, aby se na noc dala dovycpat čímkoliv, takže je lepší ty veci dávat do kapsy, za prvé to lépe drží na místě a neposouvá se to a za druhé se využije ta vrstva flísu. DO kapsy se toho vejde vcelku dost, maximum co jsem zkoušela bylo naše 2 batolecí a krátká vkládačka a to už je fakt mega savé, to nepročůrá ani náš průtokáč. Pokud máš dost vkládaček, tak je ta noční plenka dobrou volbou, savost už si zreguluješ a bude to držet na místě.
30. říj 2012 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@betysek Pokud je to šité na normálním stroji a ne na overlocku, tak se s tím bohužel nic dělat nedá, normální stroj to prostě při šítí vytahuje a pak se to roluje a kroutí o dost víc.
30. říj 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi jj chce to párkrát vyprat. Teď jsem si stáhla z výroby 3 nové batolecí plenky a taky koukám, co to je a to jich mám doma starších asi 20 :grinning: tak 4-5 vyprání a začne to být savé jak ďas :wink:
30. říj 2012 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h Díky. Paní účet má,ale má tam více věcí, tak ho nechce dát z ruky (což chápu), ale kdyby byl problém, tak že se domluvíme. Vezmu je a uvidíme. Budu je teda potřebovat až na jaře, ale pro jistotu je zkusím vyprat, jak přijdou. Projeví se to hned nebo až po vícero vyprání?
30. říj 2012 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ahoj, řeším savou plenku na noc. Nevíš, jestli by do tvé noční kalhotovky šla nacpal vv Anavka ve velikosti S?
30. říj 2012 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Tak ď. Asi objednám :slight_smile:
30. říj 2012 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa S-ko určitě, M tam jde taky, ale já nemám ráda balík pod zádama. Mám pár domácích VV velikostně něco mezi S a M a někdy je tam taky dávám, je to potom fajn savá kombinace flísu a froté. Ta kapsa je poměrně dost prostorná.
30. říj 2012 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Díky. Nicméně pokud tam na skládám tvoji batolecí plenku, tak to bude tenčí, jestli jsem to pochopila dobře...
30. říj 2012 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik A ještě mám dotaz, když bych chtěla použít samostatně tu noční kalhotkovou plenku (úplně bez vycpávky) přes den, kolik toho tak odhadem vydrží. Nebo používat ji naprosto nevycpanou je blbost?
30. říj 2012 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@littlemousecz Ono je to jedno, já stejně takto prokazatelně vadné zboží měním i bez dokladu.
30. říj 2012 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Sko se mi zdá na noc málo, resp. je to moc úzké...
30. říj 2012 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Složená bamb. vv má ve výsledku 8 vrstev froté. Ale nevím, kolik má vrstev ta vkládačka @bamboolik, já jsem ten systém pořád nějak nepochopila, resp. to názvosloví si nepamatuju a nevím, co vlastně znamená, když se řekně "batolecí plenka", jestli je to ta "vnitřní batolecí" nebo "batolecí vkládací" nebo obě... takže pak ani nevím, kolik vrstev to vlastně ve výsledku má :grinning:
30. říj 2012 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa ani ne tak tenci,spis M vv je dost dlouha,takze ti to udela balik az na pateri. Orig vkladacka je taky po cele delve,ale ty ostatni vkladacky maji cca 30cm takze si to muzes dat vic dopredu,pokud spi dite na zadech. Vv anavy je fajn sava,ale co se savosti tyce,tak mi vice vyhovuje kombinace flis a frote. Kdyz to spocitas na vrstvy,tak batoleci vkladacka ma ve vysledku 8 vrstev (2x bmb flis,1x frote,1xbmb platno),ja davam na noc 2 batoleci a jeste je tam ta originalni vsita,takze dost vrstev ve slusnem objemu. Zas oproti Vv jsou nase vkladacky uzsi,po vyprani se ustali na tech cca 10cm.
30. říj 2012 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa a samostatne na den v pohode,je tam celkem 2vrstvy flisu a 2vrstvy frote,pro pul rocni mimco na den,pokud neni prutokac, tak klidne.
30. říj 2012 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ta vv M má na délku 40 cm, S 34 a šířku při poskládání na třetiny 11 cm, takže to by bylo nakonec rozměrově podobné, jak se ptala @mmiirrkkaa. No mě se to zdá prostě na šířku na noc málo, on se tím pak právě zvětšuje ten schod na zádech, když ta látka nejde tak do šířky. Ale fakt záleží, jak dítě čůrá, když vezmu, že mnohým na noc stačí klasická kalhotkovka s dlouhou vkládačkou (2x 3 vrstvy) a krátkou k tomu (4 vrstvy), ty mají právě těch 10-11 cm.
30. říj 2012 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h no vv na sirku je podle me vic,tim jak tak jsou ty vrstvy frote takove hunate,tak je to trochu sirsi bych rekla. Spis ale je rozdil v tom seskoku na zadech jak pises, protoze nase batoleci se nesklada na delku uplne presne, takze jedna vrstva konci cca 2cm pred druhou, takze nemas nakonec takovy rozdil.
Je to hodne fakt i o tom, jak je mimco prutokac a jak spi, jestli na brise, boku atd.
30. říj 2012 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím :slight_smile: tak se mi dneska po mnoha měsících pročůralo dítě až do postele :slight_smile: měl odpoledne čč narovno a spal na boku a vzbudil se celej mokrej....holt, někdy se to nepovede :slight_smile: :slight_smile:
30. říj 2012 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h @bamboolik Já dávám na noc anavy noční, ale ráno je na ždímání. Synovi je rok a spí v ní 9 hodin, tak hledám další varianty...
30. říj 2012 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaamůžešzkusit tu naši noční a k tomu 2ks batolecí vkládací plenky jako vycpání. A to když dám našemu ( 13m), tak tam má ještě rezervu a to teda se vcelku v noci kojí. Má tu plínku cca 11h a kojím ho teď tak 4x za noc.
30. říj 2012 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Díky moc, já nakrmím před sedmou, před osmou se vyčůrá a jde spát a pak spí vkuse těch 9 hodiny a to už je ta plenka fakt výživná...
30. říj 2012 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Tak jsem si "udělala" radost a objednala si plenku a 2 vkládačky, tak jsem zvědavá, jak se na to bude tvářit junior :slight_smile: (Doufám, že líp, než můj účet... :confused:
30. říj 2012 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik tak dneska už v pohodě, po dvou vypráních to už saje :slight_smile: myslím, že budeme velice spokojený, konečně máme dobře fungující SIO systém :slight_smile:
30. říj 2012 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi To mě těší :slight_smile:

@mmiirrkkaa tak dej potom vědět, jak vám sedí
30. říj 2012 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik ty počty na stránkách u nočních plen sedí? a budou ještě nějaké nové vzory? ta modrá a smetanová se zvířátky bude skladem?
30. říj 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa Ono se do ní dá ještě něco narvat, dlouhou bamb. vkládačku by určitě snesla, možná i dvě, v závislosti na velikosti dítěte. To už by nepřečůral ani slon :grinning:
30. říj 2012 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek