• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@filipatereza Jo, já si koupila krásný popoliny pytlík tmavě šedý s hvězdičkama :slight_smile: a jeden modrý anavy, oba vel S. Takže na přebalovací tašce mám modrý na suché a šedý na mokré. V tašce beru věci na celý den a plíny se tam už nevlezou.
My jezdili po babičkách, a ty si pamatují vyváření a žehlení :wink:
28. pro 2012 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa tak to je super! Můj chlap je s látkovkama taky tak nějak spokojený, ale že by z nich byl tak nadšený, tak to ne :grinning: Vidí v tom hlavně úsporu peněz a když dávám někdy moc po návštěvách jednorázy, tak divně kouká, že to látkování nějak flákám :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jinak když jsem mu ukazovala základní plenku bamboolik tak se mu taky líbila víc, než běžné kalhotovky, že je to jednodušší.
28. pro 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@hhanca Mně barevný flísáky nikdy nepustily, ani vlastně žádné barevné plíny, peru všechny dohromady a v pohodě
28. pro 2012 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 On je do způsobu výchovy lehce dostrkán, ale okamžitě to bere za své :grinning: Každopádně se mu hodně líbí metoda kontaktního rodičovství a více či méně jedeme podle tohoto :slight_smile: Jemu dlouho trvalo, než se odhodlal že budeme látkovat, ale teď je nadšený. On to tak má se vším (3 roky jsem čekala, než se bude cítit na dítě, a je super táta. Plíny mu trvaly půl roku a je nadšený. Teď ještě aby dospěl k té svatbě a budu spokojená :grinning: )
28. pro 2012 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí (7)
U nas latkovani ze strany manzela vzalo za sve, jak jsme zacli s BKM :( latkar je nadseny, ale BKM se boji, ze ji blbe drzi. Takze jsem ted tri mesice vyhradne prebalovala ja vlastne. On ji jen rozbaloval a nebo pak zase zabaloval. Ale ted uz se k tomu konecne postavil celem, sice s vyhradami a porad remca, ze ji urcite drzi blbe, ale myslim, ze uz se bdueme zase stridat jako predtim. Akorat ho to budu muset zase trochu naucit, protoze on prebaloval s nasi novorozeneckou vybavou vlastne. Takze treba nevedel, ze na BB bile slony prijde svrchnak. Budu muset ted plinky chystat dopredu, posledni dobou je totiz nechystam, max do tasky na ven a skladam pri prebalovani, protoze nikdy nevim, jestli dostane cc narovno, easyfitky, deluxku ci jinou :slight_smile:

Ale latkar je teda manzel zapaleny, vysvetluje to i ostatnim a kdyz ma mala papirovku, tak ji take vzdy lituje :slight_smile: Bohuzel ted jedeme v papirovkach na noc, aspon tech eko teda. Ona blbe usina, takze ja po koupani mezi 6-7 nasazuji bambusove s vkladackami a BB svrchnaky, kdyby jako nahodou uz usnula, pak tak 2x po hodine prebalim a mezi 9-10 uz dostane papir. A ta nedky vystaci do rana, ale treba dnensi nco mela 4, protoze se porad prikakavala a neusinala a pak se zase budila. A ja kdyz ji rozbalim a plina je mokra, tak proste jde dolu.
28. pro 2012 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezka312 Děkuji, to jsem potřebovala slyšet :slight_smile:
28. pro 2012 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek tak on se celkem nadchnul i pro BKM :slight_smile: Akorát to mu nejde vůbec :grinning: Každopádně když jeho teta řekla, že malého přebalovali až ve chvíli, kdy jednorázovka byla fakt už durch plná, tak hodil pohled "fůůůj prasata" :grinning: Takže BKm mu nejde, ale vzal si z toho to, že to dítě prostě musí být furt v suchém :slight_smile:

A jinak, asi budu dávat pryč PUL anavy, ani mě ani M nesedly, tak že bych vzala místo toho capri se kterýma jsme spokojení. Za kolik můžu prodat ty pulky, když je měl na sobě tak 5x a jsou jednou prané (+ je vyperu před prodejem)?
28. pro 2012 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa Tak on teoreticky je z BKm docela nadseny, jen ta praxe :slight_smile: Ale manzel je hoden vysoky a chapu, ze to je pro nej nepohodlne, pro me take a to jsem mensi. On, kdyz ji drzi v klubicku dobre pro nej, tak ji ma namirenou, ze by nam curala a kakala na parapet a na okno :slight_smile:

Jina mala mi spis uz nekolikaty den s cc na rovno a ok :slight_smile: pres den teda, hodku a pul zhruba, celkvoe tedy ji ma tak dve hodiny a kousek. Prebalim, pak cvici na brisku tak 10-15 minut, pak treba deset minut na zadickach, pak krmeni, pak usne na hodku a pul a pak rozbalit. Davam jeden cc a malou LL bambusovou vkladacku, BB coverall, ted to mela skoro suche.
28. pro 2012 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek já jsem paranoik, i samostatnou čč má skoro suchou a většinou ji musím osahat abych zjistila, jestli je vůbec počůraná :grinning:
28. pro 2012 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luciesofi Taky se chystám na patentkovou Bamboolik. Budou to už asi poslední plenky, které koupím. :wink: Máme toho fakt už dost. Máme 4 noční Bambooliky na sucháče a jsem maximálně spokojená, ale nějak nestačí schnout.Už dávám na noc jen je. Sice nejsem patentková, ale líbí se mi, že nemají tolik patentků, tak snad mě nezklamou.
28. pro 2012 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem se rozhodla olatkovat i sebe. Zacnu pink daisies od blueberry. Jen nevim, zda butterflies ci babyblooms a hlavne biobavlnu ci stay dry. Ale bojim, ze bavlna bude mokra.
29. pro 2012 ve 04:19  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@janinek toho pocitu mokré bavlny se, myslím bát nemusíš, nebo já ho aspoň nemám.
29. pro 2012 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi A pouzivas nejen slipovky? Ja si teda myslim, ze koupim stejne oboje casem.
29. pro 2012 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa já ty Anavy svrchňáky taky budu prodávat a i tu Anavy AIO. 3x za sebou tak protekla z čůrání (během 3 hodin na procházce), že měl mokré bodýčko i tepláčky. :angry:
29. pro 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek nejen slipovky :slight_smile:
29. pro 2012 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Diky. Tak ja prvni ve\mu ty bavlnene. Mas Anavy?
29. pro 2012 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek anavy mám jen jednu (a je fajn, tak jsem teď dokupovala další), já když je kupovala, tak anavy snad ani nebyly :frowning2:. Už jsem to tuším někde rozepisovala, tak to najdu a hodím link :slight_smile:
29. pro 2012 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi diky. Juknu
29. pro 2012 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@leeena_4 ja je chci prodat a misto toho vzit jeste capri. M sice rikal, ze kdyz uz jsou ty anavy pul doma, tak at to neresim, ale on sam mu je dal tak 2x a uz bere jen capri nebo bamboolika. Takze nechapu, proc bych je mela mit doma....
AIO chci vzit swb nebo bb
29. pro 2012 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa já místo nich koupím Thirties, mám tu velikost 1 a začínají být malé. U nás taky frčí bamboolik :slight_smile:
29. pro 2012 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leeena_4 Já ty Thirsties viděla naživo v obchodě a moc se mi nelíbily, ale ozkoušené je nemám.
Jinak stále ještě nemám skladiště na mokré plínky :confounded: Ale M nechce vzít žádný kýbl, s tím, že už tak má problém do něčeho v koupelně nekopnout (má pravdu, mimo jiné tam mají odstěhovaný jeden pelech kočky), tak že místo toho vezmeme velký pytel na plíny. Zaujal nás tento http://www.uhanky.cz/doplnky-k-plenkam/29-pytle-na-plenky-velke.html protože pytel dáme na koš na špinavé prádlo a nezabírá místo na zemi jako kýbl :slight_smile:
29. pro 2012 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa mě se líbí sovy, stromečky i kárování a jsou to moje nejoblíbenější svrchňáky. Jo, to zní docela jako dobrý nápad s tím pytlem :wink:
29. pro 2012 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@leeena_4 Já nemyslím obrázek, já myslela samotné svrchňáky :grinning: Ale nejvíc se mi líbí modré proužky, které se už nedělají..
Jo, sice je pytel dražší než ten kýbl z ikei, ale neubere nám místo na zemi. Jen zas budu vybírat barvu :sweat_smile: :grinning: mě zabije
29. pro 2012 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
29. pro 2012 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mochenkaa Kybl me take vytaci. Mame ho misto kose na smeti, takze jako neni to o tolik vic mista, ale kdyz ho dam ne uplne do rohu ke sprchaci, tak pak do nej obcas kopnu. mame ho mezi sprchacem a zachodem. Kos sel na vanu do rohu, protoze pes jde jak divnej po plinach.
29. pro 2012 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mochenkaa ten pytel ma @lenka5731
29. pro 2012 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

prosím, poradila byste mi některá nějaké PULky, klidně i připlatím, pokud nebudou protékat, v současné době používám na ANAVY kalhotkovky IMSE VIMSE SOFT PUL a Sweet Monkey "jednovelikostní", které jsou nám už teď, ve 20ti měsících a 9,5 kg malé, bohužel, oboje provlhají kolem nožiček ( snad i proto, že jsou menší) a ty IMSE netuším, jestli už jsou seprané, suším občas i v sušičce...chci něco, co vydrží do odplenkování ( vidina zatím žádná :slight_smile: Přemýšlela jsem nad Thirsties a nad ANAVY PUL, jsou tak dobré jako jejich pleny? Neměla jsem a nemám prostor na pročítání diskuze, tak se prosím nezlobte, že se ptám. Ještě by mě zajímalo, jak se zbavit zápachu po moči z oněch PUL kalhotek, již po jednom použití mě to nutí přeprat v ruce, protože mi páchnou, určitě to bude i tím provlháváním na lemy, ale nerada bych zainvestovala do dalších kalhotek, které mi budou dělat to samé...občas řeším i zápach vypraných plen (Persilem sensitive na 60, - 1,5h cyklus, dvojí máchání a předpírka), chtěla jsem dát ocet, ale na bambus se snad nehodí? A ještě jeden dotaz - jaké byste doporučili separačky, dřív jsem brala celulozové od Popolini, ale to byla ještě vaječina, i když jsem s nimi byla spokojená, tak nevím, zda už není na trhu něco nového, co máte třeba odzkoušeno? Jen se nepřikláním k fleesu, raději ty "papírové" několikrát pratelné co se můžou splachovat....moc děkuji za vaše rady a pomoc!
PS: dají už se sehnat na ANAVY záslepky na ty druky, aby netlačily, když už se na rostoucím dítku to zapínání posouvá? Tuším, že se mi jednou dostalo odpovědi, že se bude něco takového dát sehnat, na webovkách jsem si ale zatím ničeho nevšimla...DíKy
29. pro 2012 ve 14:19  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v květnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chjo, jsou vanocni slevy, to je tak nebezpecne.
29. pro 2012 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@suvelka Ja mam teda 5M a z PUL muzu doporucit Blueberry Coverall a skoro stejen jsou Capri. Tocvim jich nekolik docela dlouho a nesmrdi. Pokud mi je teda nepokaka pri CC narovno, ale neprotecou ani tehdy, jen musi do pracky.

A z jednorazovych separacek znam jen Tots Bots Little Lamb viskozove a ty po vyprani uz jako separacka nejdou, ale mam je dla jako ubrousky docela dlouho, nez se rozpadnou.
29. pro 2012 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek