• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@mourovata Doplňuji k atestům - není pravda, že je to ryze dobrovolné. Kdokoliv, kdo chce prodávat věci, které jsou určeny pro děti do 3 let (a to plenky obvykle jsou..) MUSÍ mít materiál, případně celý výrobek atestován ve smyslu obsahu škodlivých látek a stálosti barev a materiálu (v potu, ve slinách apod.) Obecně na látky a oblečení být atest nemusí, ale pokud je to pro děti do 3 let, je to nutnost požadována zákonem.
2. srp 2013 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik tak ja vychazela z informaci uvedenych u svrchnich kalhotek, kde je napsano - jednoducha udrzba, v pracce v setrnem programu na 40. Ona ta 40 urco staci. Pokud byly gate od bobku, tak jsem je stejne premachla v ruce a pak davala prat uz "ciste" :slight_smile:
2. srp 2013 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj. mám dotaz, jak nejlépe vyprat staré bavlněné pleny, které mají žluté mapy - asi od ublinkávání?. Plíny jsou mixáž starých (cca 30 let) a nových (cca 2 roky) - ale flekaté jsou všechny. Poraďte, co je vybělí, s čím máte zkušenost.
2. srp 2013 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 takové žluté mapy jsem měla na starých darovaných oblečcích praných v mýdle. Pomohlo mi normálně vyprat s předpírkou a pak sušit na sluníčku.
2. srp 2013 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@mmiirrkkaa jasně to je v pořádku :grinning: Ta informace tam je právě, protože těch 40°C je ideální ale asi dám návrh aby tam ta maximální teplota byla uvedená taky :grinning:
2. srp 2013 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik ten návrh bych fakt doporučila dát :slight_smile: , na mě třeba působí cedulka 40°C u plen jak červenej hadr na bejka. Kvalitní PUL prostě musí vydržet 60°C, ten Váš kvalitní je a vydrží ho (však je to dávno vyzkoušené), tak proč si snižovat kredit a řadit své "maximum" mezi mikrovlákno z Asie. Kdo nechce, na 60 nepere (třeba já, odjakživa peru PUL na 40, jen když jsou třeba strašně zadělané a není šance, že se bude v dohlednu na 40 prát, tak je hodím k plenám na 60), ale kdo chce, ať ví, že může.
2. srp 2013 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana souhlasím :grinning:
2. srp 2013 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik moc děkuji a mohla by jste mi prosím poslat odkaz nebo číslo zákona kde to naleznu? Nikdo mi totiž nedokázal zodpovědět, ani státní instituce. Moc děkuji
2. srp 2013 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@argo1 Vyprala bych je na 90 a pak dala na sluníčko...
3. srp 2013 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mourovata Podívej se na vyhlášku 84/2001.
3. srp 2013 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
SOS ženy, kde nakupujete separačky? já vždy měla přes net a teď mi došli, nějak jsem nestihla objednat
5. srp 2013 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp v lékarně by mohly mít Perlan - osobně jsem ho v ruce neměla ale používá se jako separačky. Občas mají separačky i v obchodě s dětským potřebami.
5. srp 2013 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@oqoq @betysek Díky za nápady, vyzkouším. Koupila jsem ještě sůl na skvrny z DM,tak uvidím jestli budou pak plíny čistoskvoucí:slight_smile:
6. srp 2013 v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek děkuji za odpověď pro @mourovata
7. srp 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím všechny, už jsem chvíli nechodím, ale přišla jsem přidat fotku pro pobavení. nevím, jestli se ještě prodávají plnky Bamboo Extra od Baby idea, když jsem pořizovala plenkovou výbavu, tak byly oblíbené jako noční plenky. Kupovala jsem je z druhé ruky a pak je používala asi 2 roky pro starší a teď 1,5 roku pro mladší, no a takhle teď vypadají :sweat_smile:
Zároveň rozprodávám plenkovou výbavu, tak kdo by měl zájem, mrkněte do bazaru. Ještě tam přidám tak 20 čč Kikko, ale ty musím nejdřív vyžehlit a pak nafotit.
10. srp 2013 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, jen takovy dotaz zacinajici a neznajici latkarky :slight_smile: Svrchni kalhotky Bamboolik... na co jsou tam ty druky na zadech (presne uprostred) a vepredu pod SZ pod tou nasivkou Bamboolik?? :confused:
11. srp 2013 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monasek84 Nebude to na připnutí vkládačky?
11. srp 2013 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa jo vidis, to me nenapadlo :sweat_smile: ja myslela ze svrchnaky tyto veci nemaji :slight_smile: diky :slight_smile:
11. srp 2013 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monasek84 je to na připnutí originální vkládačky bamboolik, tzv. Vnitřní pleny http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latkove-pleny/2-2-Vkladaci-pleny/5/7-Vnitrni-plena
11. srp 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. srp 2013 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, prosím o radu, po pěti letech čekáme přírůstek do rodiny, u dcerky jsem látkovala, nejprve klasické čtverce a
PULky, pak popolinky tencel a PULky - IV zoo - takové ty s bavlnou na povrchu a asi dvoje AIO - moc jsem je nepoužívala. Nyní se chystám obnovit svoji výbavu. Potřebuji nějaké svrchňáky koukala jsem se po Best bottom, Rumparooz, Grovia a Bamboolik - požaduji: - držáky na čč, vv, případně kalhotkové pleny, dvojí gumičky a aby byly příjemné na dotyk né "igelitové". Nemám moc možností si je někde ohmatat. S díky Lucka
11. srp 2013 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monasek84 Ano, je to tak. Je to na připnutí vkládačky. Svrchňáky můžeš používat samostatně na kalhovky, vv či čtverce a zároveň využít i jako SIO s vkládačkami.
11. srp 2013 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lu.lu tak to vyřaď GroVia, jakkoli osobně je miluju, tak Tvým požadavkům nevyhovujou ve 2 ze 4 bodů (jdou krásně na čč, a nejsou igelitové, ale to je vše. Dvojité gumičky nemají a na kalhotkovky se nehodí-jsou vysokovykrojené na nožičkách a většina kalhotkovek tudy čumí ven). BB jsou poněkud tvrdší, i když nejsou igelitové, ale mají dvojitý PUL, takže jsou hodně pevné, ale hlavně: u staršího dítěte už na kalhotkovky taky tak dobře nejdou-nemají pružný pas a tak se hůř upevňujou. Rumparooz nevlastním, takže za mě z tohoto výběru: Bamboolik. Ty splňují všechny Tvé požadavky (vlastně, abych byla úplná a upřímná, tak u nich nemám zkušenost na čč, ale někdo jistě poradí).
11. srp 2013 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lu.lu odkud přesně jsi? Koukám, že okres Ústí nad Orlicí. Můžu nabídnout ohmatání Bambooliků.
11. srp 2013 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem z Chocně a ty?
11. srp 2013 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lu.lu napsala jsem ti zprávu
11. srp 2013 ve 23:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mamky, omlouvám se, jistě je tu už pár podobných dotazů, ale nějak to nestíhám vše pročíst :frowning2: každým dnem se nám narodí druhátko a já chci tentokrát už od začátku látkovat, chci využít především klasické čtvercovky - z počátku určitě pojedeme hlavně v novoskladu + pulky, ale mám obavu, že ta čtvercovka toho až tolik mnoho nepojme a jakou separačku, ať je prcka co nejvíce v suchu? Nebo používaly jste navíc nějakou vkládačku? Jakou? I když samozřejmě počítám s častějším přebalováním, ale tak jsem činila i u jednorázovek... A co na noc? Mám ještě pár HP pastelek a na zkoušku TotsBots Bamboozle a BabyBeehinds...
Je mi strašně sympatická značka bamboolik a jejich systém s vkládací plenkou i možnost využít svrchňáky na čtvercovky, od kdy vašim dětem seděli? Nemám možnost si je někde ohmatat, tak si nejsem jistá tou velikostí, nejsou pro malé mimi moc obří? A co ty patentky, netlačí?
Děkuji!
12. srp 2013 v 01:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
12. srp 2013 v 07:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lu.lu Napsala jsem ti IP, bydlíme kousek od Litomyšle...:slight_smile:
12. srp 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek