• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
Teda myslím ten ručník od toho lanolinu... :sweat_smile:
28. říj 2009 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Taky ždímám v pračce a nic jí asi není :grinning:. Myslím, že i ten ručník bude ok.
Já jsem nedávno kvalitně zalepila natahovací Disany, ale jak uschly, tak už to tak lepavé nebylo. Ale mokré byly fakt fuj :grinning:
28. říj 2009 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
baca, k té pračce, mě spíš zajímalo, jestli se mi od toho neulepí to další prádlo, co v tom budu prát :confused: A koukala jsem na ty vlňáky a asi jsem tam toho fakt dala moc, lepí to jak prase a asi tam budou i fleky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: No co, příště dám míň :slight_smile:
28. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
Kat, já se taky bojím toho, že si zanesu pračku, takže používám ručník a je to v pohodě. Nebo jen vyždímu lehce v ruce, ale schne to déle. Jinak ta lepkavost se po 1-2 použití ztratí, asi jak se to pořádně vpraví do látky.

Lovíky M máme na 9kg mimíse, oni se krásně vytahují. Disany jsme měli, ale vůbec jsem si je neoblíbila, zdálo se mi, že jsou takové trochu kousací a natahování malej vyloženě nesnášel. Na patentky je to ok.
28. říj 2009 ve 21:32  • Odpověz  • To se mi líbí
marcelka, dík, no já to asi radši vyždímu tím ručníkem, abych pak nesundávala lanolin z košilí a podobně :stuck_out_tongue_closed_eyes: A z těch mým přelanolinovaných vlňáků by ten buben byl mastný asi dost :grinning: :zipper_mouth:
28. říj 2009 ve 21:43  • Odpověz  • To se mi líbí
katarina, to olepení pračky mě ani nenapadlo, myslím,že to nebude problém, vždyť se to v horké vodě rozpouští, ae fakt nevím
já jsem na disany dala jednu vééélmi vrchovatou lžičku a taky jsem měla vepředu mega flek, už je pryč :slight_smile:
28. říj 2009 ve 22:19  • Odpověz  • To se mi líbí
katarino, já ždímu přes ručník a nikdy jsem s ním problém neměla. Prostě ho potom hodím do pračky na 60 (i s dalším prádlem) a ono to pustí. :slight_smile:
28. říj 2009 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
baca, v horké jo, ale kdybych třeba prala chlapovi ty košile, tak ty musím prát na 30 a to by asi nebylo to pravé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

tymothy zkusím to zítra taky přes ručník
28. říj 2009 ve 22:55  • Odpověz  • To se mi líbí
Dobré ráno,

tak jsem je vyždímala přes ten ručník, vypadají docela ok, jako lepí, ale myslela jsem, že to bude horší :stuck_out_tongue_closed_eyes: A ty fleky taky zmizly :slight_smile: Ještě teď aby to neschlo týden a aby to fungovalo, že... :sweat_smile:
29. říj 2009 v 08:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Mimo téma - kdyby jste některá chtěla pěkné látky s dětským motivem koukněte
http://www.sijemdetem.cz/cs/katalog/co-op/wendy

musí se sejít co nejvíc zájemkyň, aby se to objednalo, tak to sem dávám jako odkaz.
29. říj 2009 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak jsem na ty látky mrkala a jenom slintám... :wink:
29. říj 2009 v 16:27  • Odpověz  • To se mi líbí
já už jsem si 4 metry objednala, mám už doma od této firmy 4 metry jiného vzoru a látka je to fakt pěkná. Tak neváhejte :wink:
29. říj 2009 v 17:53  • Odpověz  • To se mi líbí
Posílám odkaz jak na lanolínování, aby vlňáky nezůstávaly mastné a flekaté :wink: http://www.salatky.cz/index.php?substranka=42
Došli mi Kikko Lux, tak jsem si vyzkoušela novoroz. sklad, docela dobrý :sunglasses:
29. říj 2009 v 17:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky prominte že vam sem lezu ani sem vas nepročitala jen se chci zeptat čekam prcka a uvažuji nad použivanim latkových plen mužete mi nekdo poradit jake vybrat a jake jsou dobre??
je ich tolik a nejak se mi z toho až mota hlava a nevim jake vybrat....diky moc
29. říj 2009 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Medvide1 - to je hrozně těžký říct, co je nej protože pro každou je to jiná plenka. V podstatě se to tady řeší nepřetržitě :slight_smile: Jde o to, jetsli chceš používat čtvercové pleny, kalhotové nebo vše v jednom - vyber kategorii a tady Ti poradí nějaké tipy.
Základní informace tady
http://www.latkovepleny.info/
29. říj 2009 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
medvid, pročti si první stranu diskuze, já pak pročetla diskuzi Naše konkrétní látková výbava, pak hodně stránek této diskuze, dělala si poznámky... Myslím, že bez toho, aby sis pročetla aspoň něco to nejde. Měla jsem z toho hlavu jak balon, ale po týdnu studia, jsem byla jakž takž v obraze :wink:
29. říj 2009 ve 20:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Obecně pro novoška jsou asi ideální čtvercové plínky a PUL kalhotky, když miminko nekaká často, tak vlňáčky. Koupila bych pár kalhotkových plínek, např. Baby Lucy, nějakou All in one a viděla bys, co ti sedne, hlavně nedělat zásobu z jedné značky a jednoho druhu, chce to zkoušet. Já jsem chtěla jet jen AIO a nakonec jsem si zamilovala čtvercovky, to dopředu prostě nezjistíš.
29. říj 2009 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Já zase jedu od začátku kalhotkovky, něco z druhé ruky, něco nového. Svrchní vlňáky dvoje a jedny pulky mi stačí
29. říj 2009 ve 21:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ijo, když tě tu vidím, jak se zmenšují ty cuddle vlňáky? Jo a měla bych je impregnovat dvakrát po sobě, když jsou nové?
29. říj 2009 ve 21:44  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, mám dotaz-jsou nějaké PULky na druky ? A s dvojitýma gumkama jako mají třeba IV, ale bez bavlny z vnějšku ? By se nám jedny šikly...
29. říj 2009 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
29. říj 2009 ve 22:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Díky!
29. říj 2009 ve 22:29  • Odpověz  • To se mi líbí
rozhodně doporučuju bambusové Kikko čtvercovky, úplně úžasný jemňoučký materiál!!! Ještě jsem je tedy naživo nezkoušela, ale píšou, že mají o 60% vyšší savost jak obyčejné pleny.
30. říj 2009 v 08:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky, chci se zeptat, jestli necim mazete zadecek preventivne proti opruzeninam? Mam pripraveny olej medvidek na cisteni a pak Bepanthen a vzorecky Weledy a Sudocremu, kdyby se teda nejaka opruzenina objevila, ale nevim, jestli jeste mazat necim preventivne po kazdem umyti prdelky... Rybilku rozhodne nechci, mne to desne smrdi:frowning2:
30. říj 2009 v 08:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Tygrous, normálně nemažu ničím, ale zrovna teď má malá mega hnusnou opruzeninu neb se vykakala někdy k ránu a já to hned neodhalila a ona v tom asi nějaký čas ležela. Takže mažu pityolem, ale musí se dávat separačka, třeba celulozová nebo viskozová. Ty masti totiž NEJDOU VYPRAT, určitě teda ten pityol ne a rybilka prý taky ne. A masti "zalepí" flees pokud máš v nějaké plíně flees a pak protíkají, protože čůrání z toho fleesu stýká místo aby se vsáklo.
30. říj 2009 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
joohana: Pityol se ale stejne nema pouzivat u deti do 10let (kvuli obsahu kys.borite...). Vim, ze my jsme tim jako mali byli mazani, ale dnes se to proste nedoporucuje.
Jinak dik za radu s tim fleesem...
30. říj 2009 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky diky moc necosme samozřejme už načetla ale jak pisete je toho strášně moc a nejak mi jde hlava z toho kolem :slight_smile: jen sem myslela jestli třeba co je už použivate tak jich jak pišete použivate vicero sruhu tak ktery druh se vam zda přijatelny apod :slight_smile:
30. říj 2009 v 09:12  • Odpověz  • To se mi líbí
a myslite že jsou lepší latkovky než jednorázovky?
30. říj 2009 v 09:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj medivede, každá látkařka ti řekne, že látka je lepší než papír :wink:
Pokud chceš začít s mimi látkovat, tak do začátku jsou dobré vysokogramážní čtvercové pleny (třeba kiko lux eko) a na to svrchní PUL kalhotky. To je takový základ.
Vím, že je toho hodně, ale opravdu to chce načíst pro přehled. Ten odkaz, který dávala marcelkad je dobrý :wink:

joohana, já mám ráda HD PUL. Ty jsou také na patentky :slight_smile:
30. říj 2009 v 09:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, taky mám v plánu používat látkovky. Většinou všude na každé diskuzi radí, začít se čtvercovkami (ty se nikdy neztrati) a pak kdyžtak zkoušet a postupně dokupovat co jak bude vyhovovat... Tak myslím, že to je asi nejlepší varianta jak začít. A hlavně ty čtvercovky nejsou tak drahé a kdyby s tím někdo seknul, tak se dají dál využít.

Máte nějaké tipy kde nakupovat přes internet? Hodně tady mluvíte o bráně, jak v dobrém tak i ve zlém. Máte nějaké další tipy na obchody? Děkuji
30. říj 2009 v 09:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek