• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
Ahoj holky, já jsem hledala ten váš recept na změkčení plínek, ale nějak nenašla???já dávám ocet, ale HP nebělný a bambusky mám jak struhadlo :angry:
19. lis 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, můžete mi poradit, jak velký má být vlněný obdélník?
Nemůžu to tu dohledat, díky.
19. lis 2009 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
"dekalcifikační" kůra na plenky - rozpustíte 1-2 sáčky (á 100g) kyseliny citrónové v horké vodě (2-3 l) a vyprané pleny ponoříte do tohoto roztoku na delší dobu, poté vymácháte jako obvykle"

tohle tu nekdo psal alke zase pozor na bambusove plenky - nekomu to pry znicilo nekomu ne - ja nemam zkusenost zadnou... :sunglasses:
19. lis 2009 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc :slight_smile:
19. lis 2009 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
je normální, že dítko ve vlňákách je cítit močí?? Měla dost počůranou plínu v noci a byla teda dost cítit :frowning2:
19. lis 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte někdo Blueberry minky AIO, tu one size? Uvažuju o ní pro prcka, kravičkové :dizzy_face:
19. lis 2009 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
erinka je to normální a bude to čím dál horší :wink: ráno hned přebalit....ale pořád lepší "smrdět" močí a kakáním než chemií v pamperskách :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. lis 2009 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri, a jakou davas nocni plinu? BBH? Bambus obecne smrdi hodne, kdyz nasakne moci. Ja teda vnoci davam jen BBH a neprebaluju, bo by se mi vzbudil a uspavala bych hodinu. NAstesti v noci nekadi.

Jinak Kubik se taky pretacel uz v 3,5 mes. Ale jen na jednu stranu a klido i v BBH. Co zkusit pastelku nebo Popo one size?

Ad svrchanky. Rozhodla jsem se objednat si Bummies flower, jsou fakt krasny a usnesly jsme se s holkama, ze i klucici :stuck_out_tongue_closed_eyes:

A jinak nevim na co jsem uz chtela reagovat.
19. lis 2009 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
No byla i pokaděná, jak jsem potom zjistila:slight_smile: A schytaly to Disany, zkusila jsem jí je poprvé dát a jak jsou jí větší, skončilo to na nohavičce, ale ven se nic nedostalo, naštěstí... Měla obyč čč+bambusovou vkládačku... Včera jsem poprvé zkoušela pastelky a ty se mi zdály, že dost smrdí, takže to je tím bambusem, jo? U BL Bambusek jsem si toho nevšimla... BBH se teprv chystám koupit :slight_smile:
19. lis 2009 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, měla bych dotaz. Možná to tu někde je, ale těch příspěvků je tolik...
Uvažuju o tom, že bychom látkovali, ale nějak moc nevím jak se to dítě do těch plen balí. Měl byste někdo odkaz na nějakej podrobnej popis - nejlépes obrázkama :grinning: .
Uvítám jakoukoliv radu. Díky moc
19. lis 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Flapi, urcite najdes sklady na www.branakdtem.cz, latkovepleny.cz, mamaja.cz atd. Neboj, to zvladnes. Ja mela vytisteny jak skladat novosklad a nejdriv to delala podle toho :grinning:
19. lis 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ještě prosím o radu ohledně svrchňáčků pro novoška. Mám 2x IV Organic vel.S, Jednou BM vel S, jednou IV sofr vel. S, mám dobrat ještě nějaké XS? Případně které, na novoška prý stačí i ty BL FIX ve vel XS, nebo pro Denisku mám ráda Thirsties, co myslíte dobrat nebo to stačí?
19. lis 2009 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katarina: Myslím, že by stačily i troje :slight_smile: Čtvery jsou určitě Ok... XS bych nebrala, Davča měl jen 3kg a S by mu stačily hned od začátku. Thirsties jsou supr, moje nej...

Objevila jsem super svrchňáčky flísáčky - zn. Anavy, šije je paní v Brně, dodává i na Bránu (i když svrchňáčky zatím asi ne) nebo na zakázku... Supr střih, schnou absolutně nejrychleji, i než PULky, drží teda fakt fest a cena víc než přijemná... :wink:
19. lis 2009 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kolik máte nočních plen??? A máte jenom jednu v noci nebo přebalujete?
19. lis 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám 3 ks, na noc jednu.
19. lis 2009 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě - nemáte zkušenost s flísáčkama u sedících dětí??? Četla jsem, že u sedících dětí provlhají... Je to pravda?

Kubinkov - Já mám právě taky 3ks BBH, ale jsou durch i za půlku noci, i když jsou dost vycpané... Co máš vevnitř?
19. lis 2009 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám PP One size Super s originál vkladkou a přes to vlňáčky, ale syn asi není učůránek. Pak mám jednu HD Pastelku XL a ta se dá moc pěkně dovycpat, ale pak to asi bude balík :unamused: Malý čůrá až nad ránem, tak v tom dlouho nikdy není.
19. lis 2009 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že prodáváš noční vkládačky Pop in. Mě se v obchodě zdály dost dobré. Nezkoušela jsi je přidat do těch BBH.
19. lis 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak i já jsem se rozhodla položit svůj život v boji s látkovkami :grinning:
Tak už mám nějaké nachystané a jsem zvědavá,jak nám to půjde :sweat_smile:
19. lis 2009 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na noc máme 2x XXL Bum Hugger, 1x Bamboo Extra.
maly_prcek: osobní zkušenost s flísáčkama nemám, ale budou asi na sedícím dítěti provlhávat, protože nemají membránu (jako PUL) a lanolín (jako vlňáky).
19. lis 2009 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz, jaké plenky hodnotíte jako ty NEJ NEJ NEJ :sweat_smile:
19. lis 2009 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubinkov - Pop in se mi taky zdají fajn, akorát dlouho schnou a mně se zdají lepší twofoldy... Mohla bych tam nastrkat toho víc, ale to by byl balík jak hrom... Radši přebalím i uprostřed noci, stejně kojím... Davča je ještě malý, třeba později nebude čurat tolikrát v noci... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Kualalik - tak to se asi neshodnem :grinning: Já hlasuju pro obyčejné čč - přežily tolik generací a ta variabilita je úžasná - pod hlavičku, na grcání, vkládačka, x způsobů skládání... To nic jiného nemá. :slight_smile:
19. lis 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
maly prcek, a ty Thirsties myslíš taky hned S-ka a nebrat XS? Pro Denču mám totiž M-ka doteď :confused:
19. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kualalik, taky hlasuju pro čč :dizzy_face:
19. lis 2009 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kualalik, z kalhotkovek hlasuju pro Baby Lucy bambus, z AIO Bum Geniusky, buď kapsovka nebo vícevelikostní aio, níkdy neprotekly :dizzy_face:
19. lis 2009 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a BBH bambus, ale po pár praních se dost scvrkly.
19. lis 2009 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Haipa Daipa pastelka!!! A po ní v těsném závěsu zavazovací Disana. :wink:
19. lis 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kualalik: Z kalhotek PP Panda Tencel a HD Pastelka, PUL svrchňáky Bummis Brite. Ale pozor! Co člověk to názor a těch plínek je tolik... :grinning: :grinning: :grinning: Ale jako základ asi čč. Jsou variabilní a rychle schnou. :wink: Pak něco na machrování, nejlépe AIO.
http://www.branakdetem.cz/plena-magic-baby-beehinds.htm
http://www.branakdetem.cz/starbunz-aio.htm
http://www.branakdetem.cz/cuddle-all-in-one.htm
19. lis 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Máte někdo SWB velur one size? Stojí to za ty prachy? :confused:
19. lis 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak já dneska neodolala a koupila z druhé ruky IT sio, Thirsties svrchní kalhotky, BL bambus a organic a ještě BL FIX.
Budou to moje první plínky co mi vůbec dojdou, tak jsem na ně zvědavá :slight_smile:
19. lis 2009 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek