• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
kvakulka, to je přece blbost ne?
jednorázové plínky se masově používají cca dvacet let - takže to znamená, že lidi nad dvacet měli s látkovýma měli nějaké komplikace?
To byla nějaká informovaná paní :grinning:

Nemá cenu se z toho nervovat - já všem rejpalům odpovídám, že taky vyrostli na látkovkách a nijak je to nepoznamelo :wink:
18. led 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ty fyziterapeutky jsou někdy hlavy, fakt...Ještě že neví, že malého nosívám v Manduce- tedy vertikálně od narození.
ve zdravotnictví už mi zkritizovali- zavinování podle Karpa-podle mě úžasná věc, látkovky, nošení v nosítku, nekaždodenní koupání, krmení podle potřeb miminka, spaní ve společné posteli...
Budu odpovídat taky tím, že jsme na látce vyrostly a jaký jsme pěkný :dizzy_face:
18. led 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa kvakulko, mela jsem stejny zazitek.. :wink: po peti mesicich dochazeni k dr. uz roztava a zasne nad modely, ktere em. vzdycky vyberu.. :grinning: a uz latkovky kritizovat prstala a je nadsena, jak se v nich uzasne pohybuje.
18. led 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tady v okolí do čtyř měsíců mají všechny děti široké balení. Jestli někdo kritizuje velký zadek, tak asi neviděl dítě v dečce od ortopeda. Tam se fakt ani nehne. A mívají to někdy i déle než čtyři měsíce. Taky bych si z toho nic nedělala a schválně se u doktora ukazovala jen v repre plínkách, ať vidí ten rozdíl proti ošklivým a zapáchajícím jednorázovkám. Oni tak reagují spíš kvůli tomu, že se o to nemají sílu zajímat a dají na rady dalších. Setkávám se s tím hlavně u generace mých rodičů, kterří jednorázovky neměli a propagují je, protože mají pocit, že radit musí.
18. led 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvakulka: mamka je fyzioterapeut a taky s tím měla zezačátku trochu problém... Ale pak musela uznat, že vývoj zdravého dítěte je nezadržitelný a jestli ho to zpozdí o 14 dní je celkem fuk... Hlavu z kopce řešíme vypodložením, stejně musí být podložený kvůli blinkání, tak se to srovná. Jinak taky často jsme na dece na holo nebo jen s čč. Šátek máma vzala taky na milost a uznala, že to pomůže mým zádům a D. to škodí míň, než kdybych ho držela na rukách... Pro celodenní nošení ale teda není...

Prací podložky: já je teda využívám, hlavně když jdem na holo na deku, to jsou k nezaplacení... Čč by nestačila. Mám ji i na přebalováku + pod zadek čč na 1/4... A když to schytá mám oboustranou :slight_smile:
18. led 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,
také jsme chvilku cvičili Vojtovku. Ale fyzioterapeutka proti látkovým plenkám nic neměla. Malá měla na sobě tedy vždy IB, ale jinak mám taky nejraději Disana+vv. Takže je to pořádný zadeček :wink:
U Barči na pohybový vývoj určitě neměly vliv plenky. Prostě byla línější a pomalejší i bez jednorázovek.
18. led 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja tu nedavno resila sezeni a plinky. Bez nich mu to slo a s nima ne. Ale si by to tak bylo i v papirovce. Na rehabku se chodime uz jen ukazovat, cvicili jsme asi 2-3 mes. a na muj postreh ohledne sezeni v pline nerikala vubec nic. To s tim ma spis problem muj m. Jinak K. v plince a davam vycpanyho draka asi od 4 mes. dela mosty, leze, seda si uz do sikmeho sedu a vyvadi i jine akrobaticke kousky, dky se opira jen o spicku nohy a jednu ruku :grinning:

Jo a mam dotaz. Ja v noci taky neprebaluju, jinak by byl hned vzhuru. BBH bambuska je pekne nacucana, protoze v noci hodne pije mliko. A teda uz to dost smrdi a i svrchnaky rano jsou citit moci. Proste pocurany bambus nevoni a tak jsou citit i ty svrchnaky. Da se s tim neco delat? Casteji prebalovat nebudu, to mi neradte :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. led 2010 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, budu prát poprvé čisté plínky. Na kolik stupňů je mám vyprat, 60 nebo 90? A dají se třeba na 90 prát i savé vložky - mám organické a bambusové? Díky moc.
18. led 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
michelle řídila bych se pokyny od výrobce na štítku, většina se pere na 60
18. led 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ak těm velkým zadečkům, když jsem se ptala mamky, jak balila mě... do 3-4 čč s gumovou vložkou proti prosáknutí.... to byl taky pořádnej balík ... a to nemluvím o tom, že materiály moderních plín a pul kalhotek jsou mnohem zdravější
18. led 2010 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
reruno díky. Máte někdo barevné Kikko bambus čč? Na nich uvádí, že se perou na 40 :confused: Když je dám k normálním na 60, neobarví se ty bílé?
18. led 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty barevné Kikko, co jsou z nich pak obdélníky?? :grinning: Já mám jeté, tak to neřeším a peru na 60 s plínama...
18. led 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
michelle, mne prave prisli kikko farebne v baliku.... a je to sranda, na papierovom stitku ako su symboly udrzby tam je naozaj ze pranie 40 stupnov, ale uz v texte o udrzbe je napisane (citujem): plienky staci prat len na 60 stupnov celzia, z hygienickeho hladiska je to dostaocna teplota a spotreba energie je asi 4x nizsia.

xi xi, tak si vyberte.... ale aj tak pojdu na 60, ak nie az na 90 :grinning:
18. led 2010 v 15:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eri Bum Genius peru na 60, bylo to tak na štítku..
A Vendulka začíná mít taky červené bříško od toho jak jí ho něco odírá..a asi je to i tím, že svrchňáčky už jsou jí jen taktak :unamused: ale dneska měla červené bříško i kapsovky Bum Genius, tak že by to bylo moc utažené?
18. led 2010 v 16:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj látkařky,
Chtěla bych se zeptat hlavně těch, které si samy pletou vlňáčky pro dítko - jaká je nejlepší vlna pro pletení vlňáčků? Myslím konkrétní značku, výrobce, gramáž,...
Chtěla jsem koupit tuhle:http://www.ditezeskatulky.cz/cs/212.605/svrchni-kalhotky/vlnacky/merino-vlna-maxi-color-10055 ale nevím, jestli je na vlňáčky opravdu dobrá.
Prosím poraďte, díky
18. led 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bbn,
tahle vlna je opravdu moc pěkná. Mám z ní na Barunku čepici slonici. Ale pozor, dost se vytahuje. Když tak raději mrkni sem:http://www.modrykonik.cz/forum/group.php?vGroupID=27&vOffset=0
18. led 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
zmuzle,
máš pravdu počůraný bambus opravdu nevoní :stuck_out_tongue_closed_eyes: Také s tím mám zkušenost. Ale myslím, že se s tím nedá nic dělat. Plenu vyperu, vlňáčky vyvětrám... no a když už se chudinky nevyvětrají tak nezbývá než je také vyprat. :slight_smile:
18. led 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
zmuz, taky mame kazde rano v loznici aroma jako v zoo.. dokud budou kojeni vnoci co chvili, tak to asi ani jinak nepujde.. ja teda prebaluju kolem 1 rano, od te jedne ma do 9-10 bbh bambusku, podle toho kdy vstavame, ale je taky vetsinou na zdimani.. posledni dny zase kojime co 1-1,5 hodky.. to dite me znici.. :grinning: :grinning: :grinning:

na barevnych kikko bylo v originale napsane prat na 60 a do cestiny prelozino prat na 40. tak ja z toho udelala prumer a peru vsechny pliny na 50. bo mam hromadu MMT a ty se maji prat max. na 52stupnu (:grinning: :grinning: :grinning:), tak abych nemusela tridit jeste plinuse na nekolik pracek.
18. led 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Terezito, 52 stupňů :grinning: . To jde :confused: ? Já MMT peru normoš na 60 :sweat_smile:

A ty bambusové barevné kikko čtverce jak obdélníkují, zastaví se to někdy :sweat_smile: . Mně přijde, že je to čím dál větší obdélník. Aby z toho pak nebyla jenom nudle :zipper_mouth:
18. led 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, perete nekdo pocurane latkovky na 40 stupnu? ze bych k tomu pridala jine Vojtikovi veci (ty se smi jen na 40)... zatim jsem prala na 60
18. led 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ja to nekdy na 40 dam, pokud je to jen pocurany a mam malo oblecku na 40 do pracky, tak k tomu frknu i par plin... :wink:
18. led 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky peru na 40 s oblecenim, peru teda v persilu, fleky nemam a pleny pokadene pred hozenim do kyble vykartacuju pod tekouci vodu... :wink:
18. led 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ty barevné kikko bambus perete normálně s bílýma plenkama? mám obavy ze zabarvení :unamused:
18. led 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nezabarvi.:slight_smile:
18. led 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
michelle, tak je nejdřív namoč do teplé vody a uvidíš, jestli pouští, já je normálně peru s bílým a nepustily mi

když potřebuju něco vyprat na 40 a nic k tomu nemám, tak tam vrznu i plíny
18. led 2010 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
michelle - já teď taky prala poprvý všechny svoje čč. vše na 60 stupňů i ty barevny Kikko. musím říct, že už první vyprání mě překvapilo... dostala jsem plenky Hybler a ty už teď jsou o třetinu menší :confused: :grinning:
18. led 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky diky, tak to zkusim na 40 :wink:

terezito, my ted v noci taky kojime jako vy :pensive: jsem totalne nevyspana, protoze se mi ted i hur usina - porad myslim na latkovani! :grinning:
18. led 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska jsem měla půl dne synka v Alanách- je to legrační, ale dítě v jednorázce nemá žádnej zadek a nejde za nic chytit v náruči. I jemu to bylo nepříjemný. A já cítila všechny snad jeho pánevní kosti :grinning: , no běs. Ale je fakt, že synek je mužskej a má miniprdelku. Ale tahle výhoda látkovek mě dneska tak mimochodem napadla a došla. No není nad vycpanou prdku- asi jsem jediná matka, která nepreferuje úzký zadeček (ale ono mě to možná s Jáchymovy chodeckými pokusy přejde :dizzy_face: )
19. led 2010 v 00:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvakulko švagrová balí do jednorázovek a když jsem její holčičku v porodnici chtěla pochovat ( navíc se narodila o měsíc dřív), tak jsem zajela rukou pod tělíčko a hledám ten zadeček a on nikde :grinning:
Dnes mi Vendulka spala v BL bambusce a vkládačce, protože nic jiného a nepokakaného a suchého už jsme neměli :pensive: Dnes dorazí plínky :sunglasses:
19. led 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé Anet, to jsem zvědavá na reference nových plínuší... Já jsem furt neobjednala ty Gro Baby :sweat_smile: Ale prodávám plínky za 2000, tak to hnedka asi uvalím :sweat_smile: Eště že se manža nezajímá o ceny :grinning: Jinak by mě v tom látkování asi tak nepodporoval :grinning:
19. led 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek