• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
angetha - alergii na konopí (bambus aj) se vyskytla třeba u nás. Všem krom bavlny bylo pasé. Teď, zhruba po půl roce se to už zlepšilo.

Kalaoka - to hrubnutí podle mě dlouhodobě nevyřeší vůbec nic, prostě je to materiálem. Možná, že by to zlepšila třeba vkládačka ve tvaru plenky z bavlněného úpletu, bavlněného či bambusového aksamitu. Ta by zakryla původní hrubou plenku :wink:

Zavazovačky na léto - ideální s vloženým vlněným obdélníkem - buď uplést nebo našít z merino úpletu(sijemdetem) a nedávat žádné další svrchňáky. je to jemné a prodyšné.

beruskaveruska- alergie je možná na všechno, prostě se to musí vyzkoušet. Ale ta merino (třeba na LVB jersey) je fakt příjemná a ani to vlnu nepřipomíná
7. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cuddle AIO: zkus do ní nacvaknout vkládačku z BBH bambus... Pasuje tam a pak mi neprotečou ani po 4h... S origoš vkládačkama jsou cca na 2h.

Zavazovačky s VO: dneska jsem zkoušela HHS s vln. obdelníkem a paráda, mám pletený od babi z merina a super drží... Už se těším na léto... :dizzy_face: Ale s vaječinou nevim nevim, jak by to (ne)dopadlo...

beruskaveruska: třeba vlňáčky Anavy jsou krásně měkké, na ty si myslím, že alergie nebude... Ale mě přijde, že těm mimčům tu jemnu kůžičku dráždí snad vše, kor u těch nožiček, kde se to furt pohybuje a otírá s tou látkou...
7. únor 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
abhaya, také se přikláním k flízovým separačkám a pro větší savost bambusovým plenkám, nebo vkládačkám :wink:
7. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Separačky: já mám celulózové Popolinky a peru ty počurané, dokud mi nepřijde ten materiál divný...:slight_smile: Ale teď už jedem bez separaček...

Abhaya: nám teda kalhotkovky na začátku moc neseděly a na noc to bylo stejně jedno, páč se kojilo každou chvíli furt čural a kadil. Jinak já jse od začátku přebalovala cca co 3-4h (je blinkací, tak aby se s ním nemanipulovalo) a dobrý... Výčitky neměj :slight_smile: Kdyby mu to vadilo, začne mít červenou prcku... Jela jsem čč na novosklad s ikea ručníčkem.
7. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky za rady :slight_smile:
7. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, flísové seperačky mám. Jsou krásně měkkoučké. Mám i ty celulózové. Začala jsem používat ty flísky a jsou mnohem lepší jak celulózové a taky mi přijde, že o něco malinko víc plenky nasají. Zkusila jsem i bambusku a ta neměla chybu a ani mi nepřišla tak objemná jako Haipa pastelka.
No, ráno jsem malou rozbalila a byla hodně opruzená a já nevěděla z čeho. Včera jsme byli na cestách, tak jsem jí šoupla pampersku. Mám pocit, že to bylo z ní. Byla v ní asi 4 hoďky. Teď večer po koupání měla prdýlku zase krásnou.
7. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě se zeptám kde ty separačky kupujete? na netu? dáte mi tip?
7. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
maly-prcek:
jak prosímtě funguje ten vlněný obdelník? že bych taky pověřila babičku, plete vlňáčky a už jich mám požehnaně, tak že bych jí dala za úkol něco dalšího :wink:, už ji zase svrbí jehlice, ale nestíháme to unosit. jak je asi velký a to se dá jako do zavazovaček??

beruskaveruska: separačky v jakémkoliv internetovém nebo kamenném obchodě s látkovkama nebo nastříhat deku Irma z Ikei jak mi tu holky poradily.
7. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, Viky odmítla plenku na noc, nevíte, za jak dlouho jí mám vzbudit na čůrání?
7. únor 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
veselazu:já mám ze 100% merinovlny a velikst čč na osminy + na každé straně kousíček přes. Dáš nějakou savou plínku (třeba čč, vv + popř. vkládačky) a na to VO a na to zavazovačku. Už nedáváš svrchňáčky. Na léto to bude supr.

Flísová separačka: Pere se to dobře? Jde z ní dolů ta vaječina?
7. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuju za supr tip, to vypadá dobře ty HHS jsou takové slušivé, škoda je zakrývat :wink:
separačky neporadím, zatím je nemám vyzkoušené, deka Irma se včera dovezla z Ikei a ještě je u kámošky. Ale z papírových či jaké to jsou se malý opruzoval.
7. únor 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, muzete mi nekdo poradit, jak velky obdelnik mam nechat uplest? A pry zkusi i vlnacky, podle ceho to pletete?
8. únor 2010 v 08:15  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Idealni by byla fotka :slight_smile:
8. únor 2010 v 08:17  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
8. únor 2010 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
katko a tady ten popis je asi nejlepší
http://strihplinky.xf.cz/Alciny_vlnacky.html
8. únor 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, potřebuju radu. Začaly mi provlhávat vlňáčky. Mám je před lanolínováním vyprat nebo můžu jen nalanolínovat? A když jsou natahovací, tak je asi lanolínovat z rubu, že? A co s nimi udělat, jak je vytáhnu z lanolínu? Díky
8. únor 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
beruskaveruska: Prala jsem ty flísové separačky a vajíčka šla dobře dolů. Mám jich pět na zkoušku, ale určitě si budu přiobjednávat. Prala jsem na 40. Koupila jsem je tady http://www.popolini.prodejce.cz/, ale je možný, že je mají i jinde. Jsem z Děčína a v mateřínce na mě koukali jak na exota, když jsem se ptala po moderních látkových plenách a doplňkům k nim.
8. únor 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
abhaya já taky beru vše z netu neb bydlím v Žatci a když jsem se zeptala na vlňáčky, celulozové separačky, jestli mají tea tree olejíček nebo silici tak na mě koukali jak na blázna a paní mi povídá jste asi vyjímka co chce látkovat a čč prý maminky kupují 10 max 20ks na blinkání a pod hlavičku no mám jich 100 :grinning: takže ono je toto na malém městě asi normální a pravda je , že v mém okolí a z mých známých a kamarádek nikdo nelátkuje. Všude je visím jak se hrnou do krámu jak je akce na pleny a můžou se zbláznit :grinning: :grinning: berou maximum balíků....
8. únor 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka, já před lanolinem peru, po lanolin ždímám v pračce a suším v koupelně na šňůře, lanolinuju z rubu
8. únor 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mam uplne hloupy dotaz, tak se omlouvam. Po lanolinovani (predstavuju si to tak, ze neco nasypu/naliju do vody a v tom ty klahoty vymacham) se z nich stanou nepropustne? Takze je pak s klidem muzu mit jako svrchni? Jak dlouho ten lanolin na nich vydrzi? Do pristiho prani?
8. únor 2010 v 10:39  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
kkattkka, péče o kalhotky je docela dobře vysvětlena třeba tady:
http://www.mamaja.cz/clanky/pece-o-svrchni-kalhotky
8. únor 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ad lanolin, diky, mrknu na odkaz.

Jinak clanek "o nas", i kdyz vlastne shrnu, z einformacni hodnota temer zadna:

http://www.ceskenoviny.cz/ekologie/zpravy/souboj-mezi-latkovymi-a-papirovymi-plenami-nema-viteze/432169
8. únor 2010 v 11:36  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evičko, děkuju.
8. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no další článek, který nás řadí mezi matky z kosmu :grinning: a ten závěr od bkm :grinning: :grinning: :grinning:
8. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nemusím se bát, že mi červené minki BB pustí barvu? :slight_smile: Na kolik prát?
8. únor 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
erin ja psala do tuly tuly a odpovedeli:
Dobrý den,
můžete je prát v pohodě na 60 stupňů, jak vám to vyhovuje, i když 40 je v každém případě šetrnější ke všem barevným plenkám. :wink:
8. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
na 40 barvu nepustily a na 60 jsem je teda jeste neprala, odpovedeli dnes :slight_smile:
8. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanolínování:
já je někdy lanolínuju i bez vyprání... :slight_smile: Třeba když dělám jedny, tak tam pak nahážu všechny... Mám ten lanolín z lékárny (smíchá se s trochou šampóna a horké vody a pak se to doředí se studenou). Taky lanolínuju z rubu.
Říká se, že lanolinace vydrží cca 1-1,5měsíce nebo do praní.
Po té kůře jsou "nepropustné" (resp. vlhko-nepropustné, pokud je tekutiny moc nebo na to působí moc dlouho, tak začnou propouštět).
Sušit se mají rozložené, ale já je hodím i na topení, na které dám složený ručník (aby to nebylo moc teplé) - ale nemělo by se to :wink: Dobré je je převracet, aby dřív uschly...

Článek:
ten článek je hroznýýýý :confounded: Jako by neexisovaly jiné pleny než čč... To psal evidentně znalec :grinning:
8. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
supr, tak je hodím k oblečkům, stejně máme všechno růžový :grinning:
8. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek