• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
no tak idem do toho. :slight_smile: uvidime.
16. bře 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak já jsem dávala disany do pračky na jemné na třicet a teď z nich mám vlňáky tak na panenku :sweat_smile: Jináč natahovací vlňáky a čč není problém se snapkou, u nás to tak fungovalo dost dlouho, takže žádný strach :wink: A mokráče na cestu jsem cestou do prahy pořešila tak, že jsem si koupila fleesové od HP nechala je nasáknout heřmánkovo-řapíkovým odvarem a zavřela do potravinové bedničky z tesca a ač jsem z toho měla hrůzu, tak to bylo naprosto v pohodě :sunglasses:
16. bře 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzule: Vyrábím sliz. Mám s ním dobrou zkušenost. Pere líp jak oříšky. Na sliz používám lanza mejdlo.
16. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abhaya - díky. Takže to nemusí být jen to mejdlo s jelenem? Dnes jsem ho šla koupit, ale měli právě jen lanzu nebo palmu, takže nemám nic...a tu sodu taky neměli, jen nějakou jinou, měkčí, 500 g...tak nevím..
16. bře 2010 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nedávno se tu řešily ty vlněné natahovací svrchňáčky, longies nebo i shorties, dítko se neustále přetáčí na bříško, popřípadě už péruje na všech 4 a ty natahovací by byly asi dobré...a jak to s těmi velikostmi, Vendulka má přes 7 kg..děkuji
16. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetho my máme 6,7 kg a máme L-ko, sedia v pohode, síce ich máme pod pazuchy ale aspoň má Iz pekne zakritý chrbátik, za tie peniaze radšej rovno L-ko keď sa dá použiť, ten lem hore sa dá v podstate ohnúť tak potom nie sú také vysoké v sede...
16. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, nedá se místo té krystalické sody (do slizu) použít i tahle?
http://www.latkovky.cz/ekoprani-a-cisteni/soda-zmekcovadlo-vody-1-kg/

asi je to taky ono, že? Dík :wink:
16. bře 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, vím, že se to pořád řeší s látkovkama, ale ten náš poklad ještě nesedí, ani se nesnaží na kolínka. Má už přes 8 měsíců a začíná mi to dělat starosti. Mám trochu strach, jestli ji nebrzdí látkovky. Jak jsou na tiom vaše děti? Čtu, že Angethy Vendulka se satví na čtyři, tak to bude asi pak zdechlost. I otáčet se začala až skoro v 7 měsících... :frowning2:
16. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
nepropadej panice a neres to :slight_smile: nas se konecne zacal od vcerejska pretacet ze zad na brisko - z briska na zada mu to slo uz omerne dlouho a ze by si sam sedal ani nahodou, na brisku se otaci kolem dokola ale lezeni ...ani za nic...proste to chce cas...:grinning: verim ze to prijde a pak budeme s laskou vzpominat na dobu kdy jsme je polozili tak jsme je nasli :grinning: pokud vam nic doktorka pro osmimesicni prohlidce nerekla tak jste v poradku :slight_smile: opravdu :slight_smile: :wink:
16. bře 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
baca, my jsme na tom byli stejně jako vy. Nezoufej, každé mimi má svůj čas bez ohledu na to, jaké nosí plenky.
16. bře 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
baca, kamaradky synek byl taky lenoch lenivej, zacal se otacet az v 8m a ma na zadku jednorazovky. a nas v latce se otaci od 4m, takze latkou to fakt neni... :wink:
16. bře 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
joohana, tak holt napájet a kdyby se to zhoršilo, tak vážně raději konzultuj u doktora. Zvlášť, kdyby se u čurání objevilo pobrekávání nebo se frekvence čůrání při stejném nepití začala zvyšovat, ale šlo třeba jenom o učůrávání.

baca, klídek. Já mám obě děti sice neuvěřitelně pohyblivé, ale třeba starší začal sedět až v devíti měsícíh, až když se naučil lézt. Do té doby provozoval u hraní takový podivný klek. Látkovky je teda nebrzdí vůbec. Malá mi už od půlroku oblejzala nábytek a rotovala snad už ve dvou měsích. Dokonce to předvedla na prohlídce a sestra z ní měla málem infarkt. Si myslela že jsem ukecaná matka.
16. bře 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzule - nedělám ten sliz ani na 12 litrů z celého mejdla, jak jsem někde četla. Ale dávám 3 lžíce sody na praní a 3 lžíce mejdla na litr vody a je to v poho. Někdo dokonce dává i to nejobyčejnější jádrové mýdlo a pere mu to taky. Dávám tu lanzu, mám s ní dobré zkušenosti. Manža dřív hodně dělal s olejem, tak jsem skvrnky nejdřív potřela lanzou a pak vyprala. Ničím jiným to dolů nešlo. A lanzou i známá potírá skvrnky od příkrmů a taky to pak jde dolů raz dva. Jen ty skvrnky musí natřít co nejčerstvější. Někdy se ta soda nejmenuje soda, ale změkčovač prádla a má to stejné složení jako soda, takže si myslím, že je to totéž. Našla jsem i přípravek 300 g nějaká Žabka, je to taky soda. Teď dávám žabku. Když peru ve slizu dávám do posledního máchání ocet. Mýdlo je zásadité, ocet kyselý, takže se prádlo neutralizuje a pak dávám ještě máchání navíc.
16. bře 2010 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
baca - bratranec je kůže líná odmala. V roce ještě ani neseděl, když ho posadili, tak se nakláněl na stranu a přepadával. Jemu se líbilo jen ležet. Manžel začal chodit až ve dvou letech. Do té doby, když se někam chtěl dostat, tak seděl na zadečku a odstrkoval se rukama, šoupal tak zadkem po zemi. Mysleli si už, že je chromý. No a teď hraje fotbal :grinning:.
16. bře 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a chtela jsem se zeptat jestli jste nekdo zkousel u grobaby tu "nocni" vkladacku na noc... to bude asi blbost ze? :sweat_smile:
16. bře 2010 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dá se někde najít na netu návod na pletení vlňáčků v češtině? Pokud možno vysvětleno pro méně zručného pletaře, tzv. polopaticky :slight_smile:. Díky.
16. bře 2010 ve 14:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Abhaya - díky moc :wink: :slight_smile:
16. bře 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baca, neřeš to, je to lenora ! Malý se v pamperskách začal otáčet hodně pozdě, nelezl nikdy, seděl až když už uměl v 11 měsících chodit. Malá se otáčela od 3,5 měsíce, od šestinedělí v látce, a nechodí...
16. bře 2010 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baca- malej se tedy popravdě třeba líp přetáčí na bříško nahatej, než v balíku látkovek (ale to je přece samozřejmý:slight_smile:, myslím ale, že látkovky zbrzdí snad jen o chviličku, o to víc pak musí mít dítě skutečně pevný svaly, aby to a to zvládlo, a nestane se mu, že se třeba překulí jen tak náhodou (to s megabalíkem fakt náhodou nedá). Kupříkladu Emil Zátopek trénoval na olympiádu tak, že běhal v písku a navíc si dával na tělo různý závaží :dizzy_face: :dizzy_face:
16. bře 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: Teda kvakul, vidím, že jsi těhotná! Moc gratuluju a tiše závidím. Taky bych si dala řict :grinning:
16. bře 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvalkulko taky gratuluju, ale takhle brzo, máš můj obdiv :slight_smile:
16. bře 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a Luki se přetáčí na bříško od 5 měsíců přesně a je jedno jakou má zrovna plínu
16. bře 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
joohana já myslím, že ten smrádek je možná fakt málo tekutin...
16. bře 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvakulko, taky gratuluju, já bych klidně takhle brzo brala, už chceme takyyy:slight_smile:
16. bře 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kvakulko, gratuluju a obdivuju :wink:

Mareček se otáčí jen na bříško a plazí. Trošku pod sebe kolínka dává, ale není na 4. Byli jsme kvůli tomu u dr., kdy jsem odmítla cvičení, a příští týden máme jít na kontrolu :unamused: . Dnes mi manža říkal, že mu říkala mama, že se Marečkovi v té plínce špatně hýbe a ještě když má na sobě tepláčky, že mu to musí zavazet a proto mu to nejde :pensive:
16. bře 2010 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky na 4 takhle ale Vendulka je štíhlá tak tam ty nožky možná líp skrčí, ale myslím že to je díky plavání a různýmu cvičeníčku, že si ty svaly poslila
?body=http://www.facebook.com/photo.php?pid=234473&l=d0c773c49e&id=100000120474330&subject=Vendulka+od+půl+roku

a tady látkové album :sunglasses: :grinning:
?body=http://www.facebook.com/album.php?aid=9366&id=100000120474330&l=b32cdf5a48&subject=Vendulka+a+látkové+plínky
16. bře 2010 v 18:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetha - máš super plenkové album :grinning: a super modelku

Kvakulko, gratuluju - taky bych chtěla, ale mám takovýho savce, že to asi nehrozí :sweat_smile:
16. bře 2010 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,díky moc, no jo, jediná výhoda toho, že moc nepodařilo kojení je, že bude bude mít Jáchym na Vánoce bráchu nebo ségru (doufám, že ségru :wink: ). Chtěli jsme děti blízko u sebe, ale tahle rychlost nás až překvapila :sweat_smile: . Nějak už asi tělo ví, jak na to... Nu, bude veselo, látkovat dvě děti :sunglasses:
16. bře 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvakulko, gratulace :slight_smile: A plenkování dvou dětí není zase tak děsný, stejně peru každý den, protože jsou to čuňátka růžový a milovaný. Akorát ty plenky jsou snad úplně všude, když se podaří je mít všechny vypraný.
17. bře 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen jsem vás chtěla pobavit tím, že jak jsem se teď dala na pročítání věcí ohledně látkovek a tak, tak už mi z toho asi hrabe, protože už asi třetí noc se mi zdá o látkovkách :slight_smile:.
17. bře 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek