• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
Ahoj holky! Tak jsem vás našla :slight_smile: Ještě musím najít jakési ty oblíbené.. Nevim, kde co je... :confounded:

Taky máme nový přírustek - BI shorties, jsou skvělé :dizzy_face: Jenom s tričenkem a malý je kocour :sweat_smile:

ad. Anavy - moje oblíbené jsou snapkové bavlněno-bambusové... Bambus na noc za nás určitě nestačí...

ad. Vlňáčky - mám radši natahovací, ale Lovíky byly taky fajn...
23. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
separacky uz taky nepouzivame. pouzivala jsem je, dokud jela z em. vajecina. ale ted nam kaka do nocniku, tak jsem je zrusila.
23. bře 2010 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlina.k,
HD Pastelka je opravdu prima plenka. Na novouška ale trochu velká. Já ji ještě potom dovycpávala, samotnou jsme ji měli hned pročůranou. Výhoda je, že docela rychle schne. Jedinou vadu, kterou má, je že nám hooooooodně hrubla. Proto už ji nepoužívám :frowning2: S HD klasika zkušenosti nemám.
Za nás nejlepší separačky jsou flízové. Na novouška celulózové.
Moje nejoblíbenější PUL kalhotky na miminko - HD, IV Organic, BL Fix, vlńáčky natahovací Disany.
23. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetko viac info o anavy tu:
http://spreadsheets.google.com/pub?key=t3vlpOlc-RZfFxllvg-B4jg&gid=1
http://www.flickr.com/photos/ivuskah/sets/72157622684465203/

teda že jedna pokakaná plienka na práčku? to Ti malá kaká do nočníka??? teda mi máme za deň aj 3 - 4 :unamused: :grinning: u nás to so separačkami vyzerá tak že nám nerobili dobre ani jedny, ani celuloz. ani viskoz..... viskozové vyzerali nádejne ale po nejakých 2 tt. používania sa malá zaparila a mala červené bodky a aj zadoček furt červenší teraz asi 5 dní nedávam a zadoček vyzerá oveľa lepšie...
23. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jaké plínky jsou nejlepší pro úplné novorozence?
Ráda bych používala látkové hned od začátku
a jak píšete, ty HD jsou dost veliké.
Je něco na podobný jednoduchý způsob jako HD, ale pro mrňata??? :wink:
23. bře 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, mě nakonec přišel na novoškovi velký i ten novosklad, který by měl snad být nejštíhlejší. Já bych tu velikost balíku nějak neřešila. My máme jednovelikostní popolini one size biobavlna, jeli jsme v nich teda od šestinedělí (do té doby jednorázovky) a byli jsme spokojeni. Jsou to vcelku štíhlé jednovelikostní plenky, ale i tak je ten zadeček i teď větší. No, nám to nevadí, nám se to líbí:slight_smile: Ale novorozenecké velikosti bych já osobně nekupovala, ani dvouvelikostní (maximálně druhou velikost až nám fakt nebudou ty jednovelikostní,ale to doufám, že se nestane:slight_smile:)
23. bře 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Navíc ti mimčo do plínek strašně rychle doroste a pak ti budou malé velikosti ležet ladem doma:slight_smile:
23. bře 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavlina, na novorozence jsou nejlepší asi čtvercové pleny složené na novosklad. Nebo vázací Disany, Popolini.
23. bře 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kackaj:
No, říkala jsem si, že prvních 6 týdnů budeme asi na papírovkách a pak vlítneme na látkovky...
Tak uvidíme...
Díky! :slight_smile:
23. bře 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já zase, kdybych poslouchala rady ostatních, že nemám kupovat nic v nejmenších velikostech, tak mi malá z oblečení vypadne a to teda i z plenek. :grinning: V 6 týdnech měla velikost průměrného novorozence, ve 3 měsících 5 kg, takže u nás se novorozenecká velikost opravdu uživila. Ale nejvíc jsem využívala novosklad. Za sebe radím klidně nějakou novorozeneckou pořídit, třeba z druhé ruky a pak zase prodat. Já tak měla např. IV flanel, Kissaluvs a další, teď už jsou prodané.
Dneska jsem byla ve Sluněti, tak mám doma tu Kikko bambusovou osušku, je tlustší, než plenky, chci ji používat na koupání. Pak jsem pořídila ještě Duhu, tak jsem zvědavá, když jste ji tady chválily.
23. bře 2010 v 15:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já látkovala asi od 6 dní, měli jsme zahojený pupíček, do měsíce vlastně jen čtvercovky
23. bře 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli, jasně, že jsou i kalhotovky pro pidi mimi, ale jak ti tady píšou, budeš je používat jen chvilku. Na staršího sem je neměla vůbec, ale mladší je pidi, tak tam mi vydžely tak osm měsíců. Malé plenky dělá třeba Thirsties nebo jsou fajn i Bamboozles. Delší dobu vydrží BabyLucy XS/S. Na druhou stranu, tím že se to nepoužívá tak dlouho, dají se sehnat celkem levně z druhé ruky. Ale taky jsme ze začátku používali hlavně čtvercovky :wink:, ono na ani ne tříkilové mimi se dají dát jen hodně malé plenky.

Jestli se bojíš čtvercovek, tak si klidně kup vícevelikostní kaťata.
23. bře 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli, poslala jsem ti zprávičku :slight_smile:
23. bře 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi blbej dotaz,ale zeptám se :slight_smile: Do kdy kakají mimča vaječinu?Do té doby co jsou plně kojený? :sweat_smile:
Já se ptám,protože pemýšlím jestli nekoupím už ted svrchnáky jen vlněný...Ale je otázka jestli se to pro 4měs.mimčo už dá jet jen ve vlně..
23. bře 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
omluvte překlepy,mám Filípka na klíně :slight_smile:
23. bře 2010 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsme na začátku jeli čč na novosklad + pulky, od cca 2,5-3m jednovelikostní kalhotkovky + vlňoše. Na novosklad bych vzala určo vícegramážní čč (160g/m2), vydá za 2 obyč čč...

Kukuca: jj, vaječina je do příkrmů... Ale my jedem vlňoše od cca 3m... Záleží, co je pod tím :slight_smile: Na čč bych měla obavu, ale na kalhotkové v pohodě. Nehod jsme měli jen pár a záložní pulky to dyštak jistily :grinning:
23. bře 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a kdybyste měla některá zájem, prodávám jednu BBH bambus: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=32055059&tab=6
23. bře 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koupila jsem novou snapku a dostala jsem k ní i lísteček s instrukcemi a tam píšou, že nepoužívat déle než 6 měsíců. Nevíte proč?

A když dáváte plenky na rovno, které dáváte a kolik? Jsem se rozhodla, že už asi nebudu vázat novosklad, když malá kadí jednou za 10 dní.
23. bře 2010 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Občas dávám čč (mám barevné Popolinky, jsou víc gramážní) a dávám jednu - složím na dlouhou na1/4 a vepředu složím 3x (vzadu je jedna vrstva, vpředu 3) - protože malý je chlap a čurá vepředu... :slight_smile: Když chci dovycpat, dám BI nudli...
Ale radši mám vv (mám doma šité z bambusu zašité v třičkovině, takže jsou krásně měkké)
23. bře 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás by se ty pidi plínky krásně užily a dlouho. Bohužel jsem si říkala na co a pak už mě to ani nenapadlo dokoupit. Jsme ještě víc pidi, než Alička od Betelguezz. Ale fakt záleží na velikosti mimča.
23. bře 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda že nám ta Baby Lucy bambuska vydržela dlouho..4 měsíce určitě..
Betel asi pak může snapka prasknout..
23. bře 2010 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Angeth, my bysme ji užili ještě teď :sweat_smile:
23. bře 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, mimo téma... Někdo tu psal, že v půl roce jste měli kolem 5,5 kg. My jsme taky pidi a navíc Miška nechce moc papat, tak bych potřebovala uklidnit, že je to normální a nemám plašit :wink: ...
23. bře 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
A my máme v 6m cca 8,5kg :grinning: Tak si vyber :slight_smile: A to měl všechny předpoklady k tomu být pidi miminko... :fearful:
23. bře 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Néé, vážně... Jestli koupit novovelikost závisí hodně i na financích, pokud chceš jet vícevelikostní, budeš kupovat výbavičku dvakrát... :unamused: To u nás rozhodlo, proč jet většinou v jednovelikostních plenkách...
23. bře 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amulet, my teda měli tak 6,7 kg ale z jiné diskuze má holčina holčičku, taky je hrozně droboučká :wink:
23. bře 2010 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amulet, my jsme pidi. My jsme měli na 8-měsíční kontrole 5,8kg :sweat_smile:
23. bře 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
amulet první syn měl v půl roce 6,5 kg a druhý má 8,5 kg a to jsou oba jen kojený, takže fakt každé dítě je jiné :slight_smile:
betel já dávám na rovno vv popolini nebo čč kikko bambusové barevné
23. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maly prcek, díky za odpověď.

Vy vo máte natahovací vlňáčky Disana, prosím, jakou velikost byste mi poradily? Chtěla bych aby Filípkovi nebyli brzo malý,roste jak z vody a zároveň aby v tom neplaval až moc..Momentálně má 6,3kg(přibírá teď tak 1 kg za měsíc...)Váhám nad velikostí 74/80 od 6kg a 86/92 od 9kg..Díky!
24. bře 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kukuca záleží na jaké plínky je dáš. Beri má 6,7 a 62/68 máme tiptop, třeba na dovycpanou pastelku dáváme s těží. 74/80 máme volnou.
24. bře 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek