• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
no tak slizem to teda nebude :slight_smile: Aspoň něco :grinning: Ale jinak docela naprd....
20. črc 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka zkus pridat obyc sodu na prani, my jsme tim prali a vsechny plinky jsou beloskvouci :dizzy_face: Vypralo to i stare fleky na rucnicich, co jsem mela, jsem uplne zirala :confused:
Jinak mame ted o starost vic, dneska u nas byl opravar na pracku a pracka je na odpis a to byla stara 3,5roku. Oprava by stala 6tis, takze musime ted vybrat novou :frowning2: Nemate nejaky tip?
20. črc 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah tý jo, to je blbý s pračkou :angry: Tu sodu myslíš na praní, nebo na zažívání? :slight_smile:
20. črc 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Sodu na praní? Sůl na skvrny to nedá? Tu mám, sodu bych musela koupit :sweat_smile: .
To s tou pračkou pěkně naštve :angry: . Tip nemám :frowning2: .
20. črc 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 jj obyc krystalova soda na prani, 1kg baleni cca 20Kc. Nevim jak sul, tu jsme nikdy nemeli. S tou prackou me to taaaaaaak stve :frowning2: A jeste navic, to byste neverily, jaky je ted vyber, to je horsi, nez vybrat novou plinu... Jo mimochodem jsem si objednala novou mommy's touch kapsovku z USA (kamoska mi ji priveze) no a bude za 270Kc, tak alepson neco usetrim :dizzy_face:
20. črc 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo No pochodila, ale asi by se ti to častěji vytrhávalo a vyvlíkalo. On ten lis to prostě zmáčkne víc natěsno.
20. črc 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah jejda tak to je mi líto. To snad ani není možný po 3,5 letech novou pračku.
20. črc 2010 ve 22:47  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah jo já mám Beko- stála asi 7500-8000 už nevím přesně a jsem maximálně spokojená. Je teda pravda, že není elektronická, ale má hodně programů je na 5 kg prádla a 1000 otáček. Mám tam i program ruční praní, krátký praní jen na 30C- ale to mají asi už všechny pračky
20. črc 2010 ve 22:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo to teda jo a to jsem nemela zadnou levnou pracku, normalka whirpolka a stala me tenkrat skoro 10t a ted tohle.. No legrace, clovek by cekal ze vydrzi aspon 8-10let, ale asi jsem uz fakt naivni :unamused:
20. črc 2010 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah čau tak to nechápu- vždyt já ji přidávám právě do slizu a sypu tam celý kilo asi na 5 l vody, tak by to mělo stačit ne? nebo mám zkusit koupit ještě další a přidávat to tam navíc?
20. črc 2010 ve 22:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo ja mam prave jednu beko vyhlidnutou, potrebujeme minimalne na 6kg, ale furt vahame. AEG, Beko nebo electrolux.. Jej, omlouvam se, jsem uplne odbocila od tematu :sweat_smile: I kdyz to s plinama vlastne souvisi, ty ted peru v ruce :confounded: To by mamy hnuskarky rvaly, co teda ta hygiena :grinning: :grinning: :grinning:
20. črc 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Ahojky, tak to je pech.Nám se tohle stalo asi před 3měsíci a přesně jako tobě, pračka "stará" 3 roky a šla do kytek. Oprava by stála minimálně 5tis. tak jsme haluzově sehnali na mimibazaru za těch 5tis půl roku "starou" Candy a zatím spokojenost. Těžko doporučovat, každý má jiné nároky a jiná očekávání. už bych rozhodně nešla do Ardo, Whirlpool,Amica. Jestli chceš, můžu ti poslat číslo Testu, kde zrovna testovali pračky:wink:
20. črc 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah jo tak whirpoolku má moje máma a má tam taky pořád nějakou opravu. A taky ji myslím nemá až tak starou přesně nevím, ale řekla bych max. 5 let
20. črc 2010 ve 22:53  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no to teda jo!
20. črc 2010 ve 22:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah na hnuskařky se vykašli:wink: My hnuskaříme při jídle, ať nemáme flekaté ty naše chlouby :grinning:
20. črc 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 no tak to my žádné chlouby nemáme- teda skoro a hnuskaříme občas taky- dnes měl jednu. Já mám ted problém, že se mi pořád pročůrává- i dvakrát denně
20. črc 2010 ve 22:58  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah my mame boschku, taky ne elektronickou.. kdyz to totiz elektroniku nema, tak se nemuze porouchat :grinning: a taktez naprosta spokojenost. mame ji uz 8 let ve vlhkem sklepe a furt funguje naprosto uzasne.
20. črc 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo A hnusku nepročůrá? Nedočítala jsem, jestli jsi to už psala, tak se omlouvám.
20. črc 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita ty mám nejradši, bez elektroniky, jenže to už dneska neseženeš. Taky jsem s nima měla nejlepší zkušenost a těch 10let to vydrželo. Teď je všechno fakt na chviličku. Pomalu ani nemá smysl do toho nějak investovat.
20. črc 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 no to mi ani nerikej! do noveho bytu ji mam v umyslu nekde sehnat :sweat_smile: no to budou zase hodiny stravene na internetu.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka BG kapsovka je momentálně naše nej... Je fajná, krásně sedí, ale na malé mimi nebude (ale to tobě neva...) :slight_smile: Cpu dovnitř (resp. na to) cokoliv...
20. črc 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky hlasuju pro BG kapsovku :slight_smile: Asi 3 měsíce tu suším BBH Magic M a už mě to nebaví, přemýšlím, že je pošlu dál, malé furt nejsou kolem nožek, protíkají....
21. črc 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 no hnusku nepročůrá, jenže já ji nechci moc často kupovat. Máme jeden balík asi na 2 měsíce. Budu muset častěji přebalovat. Jak jsem včera psala, že nemáme problém přes noc tak dneska jsme ho měli. Večer jsem mu ještě dala napít trošku štávy, protože jsem do toho musela propašovat sirup na prevenci proti nachlazení a ráno jsem se nestačila divit- byl pročůranej a na prostěradle měl pod sebou hezkou loužičku
21. črc 2010 v 08:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak k pračce - my máme AEG, zatím dobrý, je na 6 kg a stála asi 12 tis. Pán říkal, že lepší kousky vydrží tak 5-6 let dneska, že je to dělaný jako spotřební zboží.My ji budem mít na podzim 4 roky.
21. črc 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah My máme tuhle http://www.mall.cz/pracky-predni-plneni/bosch-wlx-20462-by necelý rok a jsem s ní spokojená. Jinak Bosche máme v rodině snad 5 a všechny pořád fungují v pohodě.
Jinak v neděli jsem se rozhodla, že definitivně přejdem na látkovky, zatím máme většinou čč. Včera počůrala šest plín, pak jsem nevydržela dala jí na noc papírovku (do té se jí čůrat nechce, takže jí má pořád. Nemělo by dětem spíš vadit čůrat do látky? Ta papírová to přeci hnedka vcucne a je v suchu.
Mimochodem, dělali jsme doma test a papírovka je schopna nasát půl litru vody a pořád je na dotek suchá (víc jsme nezkoušeli). To musí být pěkná chemie, co se do toho dává.
21. črc 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misha_ gratuluju k rozhodnutí látkovat. Půl litru vody? to je síla, já to teda nikdy nezkoušela
21. črc 2010 v 09:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah My máme tu pračku, co Misha :wink:

@misha_ Půl litru vody :confused: ? Tý jo. To tam musí být pěkný s.ačky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Já dávám jednorázovku na noc, protože Mareček spinká na bříšku, tak nechci, aby byl na balíku a z kopce. A taky na cesty a na návštěvy. Jinak látkujeme.
21. črc 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo Rozhodnutí uzrávalo dlouho. Asi dva měsíce po porodu, jsem nechápala, jak někoho může bavit neustále prát to množství pokaděných plínek. Pak jsem objevila BKM a přišlo mi líto peněz za papírový, protože teď už do plínky B. jenom čůrá. Průměrně máme tak dvě plíny na den. Zkoušela jsem jí dát na noc čč a docela to šlo. První čůrání máme až kolem páté, tak jsem jí ho pak vyměnila a bylo to v suchu :slight_smile: Teď zkouším vyrobit plínky doma, na jedno vyčůrání to musí stačit. A koupila jsem bambusku a vlnáčky BBH a malé merino kalhotky. Přemýšlím ještě o nějakých AIO na parádu.
21. črc 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misha_ tak se pak pochlub s výtvory. Já si plínky šiju jedině doma kupovaných mám pár
21. črc 2010 v 11:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek