• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@mooncaa Ja jsem pouzivala ty Jessa z DM, nejvic cerne, a ty myslim folii mely. Ty bile sly koupit i bez folie. Ta folie mi zacla vadit strasne po porodu. Zkusila jsem na slabsi ocistky dat klasicke vlozky a mazec, takze jsem cele sestinedeli nosila ty Samu porodnicke fosny :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tech latkovych slipek mam: 5 cernych HD, 2 bile HD a 4 Tierra verde. HD vydrzi vic (treba pojistka k tamponu, jsou malinko tvrdsi, lepe drzi patentky, lepe drzi tvar, TV mensi, mekci, vic se posouvaji, mene kvalitni patentky, o dost levnejsi). Na den mam tak jednu az dve, spis staci ta jedna. Ted co peru jednou za dva dny ty plinky, tak by mi tech bilejch a TV stacilo i min, cerne pradlo peru ted cca jednou tydne i dyl, tak obcas nejsou, driv jsem hodne sportovala, tak bylo furt plno cernejch hadru z kola apod. Takze podle frekvence prani, ale myslim, ze 10 kusu staci. Ona ta jedna vlozka HD stoji cca 85 Kc, tak jsem se moc nerozsoupla, ty TV me prisly asi na 30 Kc jedna. Nejlevnejsi je si to usit, ale ja nemam stroj ani latky , takze se ani nepokousim, mit to z ceho spichnout, tak mozna v ruce neco spacham, ale kupovat latku se mi nechce.
28. pro 2010 ve 23:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@baca díky :slight_smile: Zveřejnila jsme to na MK teprve včera :grinning:
29. pro 2010 v 08:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@mooncaa já mám jen 4 a je to sakra málo, musím ještě nějaký přikoupit. Mám 2 barevné HD, jsou sice tvrdší jak píše @jasekd ale nehýbou se. Pak mám ještě flanelku imse Vimse, ta je trochu větší, tak o ní víc vím a ještě mám Budle of you nebo jak se to píše, ta je měkoučká, ale má blbě udělaný ty křidýlka, když jsem měla sukni, tak plandaly :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. pro 2010 v 08:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h Diky za rady, ja si objednala jedny vlnacky na zkousku a musim vyzkouset, kdy nam budou vyhovovat a kdy ne
@andelka jj, jsou skvele...urcite je objednam...ted mi prijde plenka Ellaś House, Bum Hunger, Popolini, tak jsem na to zvedava :slight_smile:
@terezita holky hodne chvali tu biobavlnu, ja bych je urcite zkusila na zkousku...savost moc neresim, ale urcite chci mit nejake hodne save k doktorovi a na cesty...jasne, svrchnaky je udrzi a zipy tam ani nemusi byt
@blka dekuju za odkazek, uz jsem si jednu na zkousku koupila :slight_smile:
29. pro 2010 v 10:04  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky!

Chtěla bych se Vás zeptat, jestli se dají koupit celulózové separační pleny v lékárně, popř, jejich název...
Děkuji :slight_smile:
29. pro 2010 v 10:14  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, ja jsem se do Anavy strasne zamilovala...i kdyz jsou svrchnaky flisove, tak si je proste vezmu, i kdybych si je mela nechat zaramovat :grinning: jen mam blbou otazku... je na flis taky nejaka impregnace??
29. pro 2010 v 10:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, rozhodla jsem se taky pro látkování a strašně se mi líbí pleny anavy, výbavičku už nějakou mám ale dostala jsem ještě korunky a chtěla bych si koupit nějaké ty anavy, ale řeším jestli koupit novorozeneckou velikost anebo rovnou ty jednovelikostní? :sweat_smile: budu ráda za vaše názory..
29. pro 2010 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@blondata.sestricka ano dají, značka Canpol babies 100 ks asi za 30 Kč, nejsou špatné, ale spíš na tuhou stolici, vaječinu dost propouští
29. pro 2010 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@deniskakubicek na flís nic
29. pro 2010 v 10:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@alienka24 jednovelikostní
29. pro 2010 v 10:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna Právě potřebuji aby zachytily vaječinu :unamused: Nějaká vychytávka asi neexistuje, co?
29. pro 2010 v 10:38  • Odpověz  • To se mi líbí
na vaječinu jsou lepší třeba celulozové Popolini, jsou takové tlustější a více toho pochytí, ale stejně ta "barva" přejde na i na plínku, ale to už se dá vyprat většinou. Ale používala jsem i ty canpol babies, dala jsem třeba 2 naráz. A používala jsem i nastříhanou deku Irmu z ikey, ta je flísová, te´d už používám jen tu.
29. pro 2010 v 10:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna děkuju za odpověd :wink:
29. pro 2010 v 10:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinka83 Velká gratulace :dizzy_face: Vidím, že se to tady pomalu, ale jistě rozrůstá :slight_smile: My bychom v příštím roce taky rádi :wink:
29. pro 2010 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna můžu se zeptat na jaké rozměry jsi tu IRMU rozstříhala, musí se to i nějak zaobroubit?
29. pro 2010 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@blondata.sestricka já mám separačky od ImseVimse (jsou recyklovatelné) a vaječinu chytí skvěle. Ale jak píše Renuna - tak barva stejně proleze, ale není problém jí vyprat.
@alienka24 my jsme koupili první Anavy (jednovelikostní), když byly Bety 2 měsíce, ale ona je drobek, měla v tu dobu 4kg. Takže bych se nebála vzít na novoška jednovelikostní :wink:
29. pro 2010 v 11:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinka83 Taky moc gratuluju!

@alienka24 Pokud nečekáš miminko pod 3 kila, tak můžeš klidně rovnou jednovelikostní. Novorozeneckých bych vzala jen pár kusů na parádu :wink:
29. pro 2010 ve 12:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@jasekd No jasně, manžel se taky do Klárky zamiloval :slight_smile:
29. pro 2010 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@rubika Ja to nastrihala na cca 15 x 30 cm, nicim to neni potreba entlovat, nepare se to a kdyz by nahodou to bylo nejake jete, za tu cenu to vyhodim (cela deka stala 29 Kc a nesdelame ji nikdy, protoze zatim jsem nevyhodila nic).
29. pro 2010 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
29. pro 2010 ve 13:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ještě bych měla takový dotaz. Jak jste na tom byly u miminek s oblečením... Myslím tím jestli ta látková plenka nějak ovlivní velikost bodýček, dupaček atd. Má vůbec smysl kupovat 56vel. nebo rovnou 62. První syn byl celkem drobný při propuštění z porodnice měl 3080g a oblečení 56 nám vydrželo fakt dlouho. Teď budu spoustu věcí pořizovat nových protože jsem je měla vypůjčené a zdá se mi že ty látkové plenoše hodně zvětšují, teda aspoň na fotkách to tak vypadá.
29. pro 2010 ve 13:42  • Odpověz  • To se mi líbí
@rubika No, já jsem látkovala až asi od 5 týdnů, to mu začala být akorát dobrá 56 (při narození měl 48cm, takže skoro měsíc v 56 plaval) a nebyl nikdy problém s overalkama, dupačkama, polodupačkama, na body jsem používala extendor, dá se koupit nebo vyrobit, je to super věc, protože opravdu ty bodyčka jsou na látkovou plínku většinou krátké.
29. pro 2010 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@andelka dík, s těma bodýčkama jsem si to myslela, že nebudou stačit. Hold budu muset taky mezi nožkama nadstavovat...
29. pro 2010 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@rubika Malá měla při narození 49cm a ve 3měsících 59, takže my jsme jeli vel.56 skoro 3 měsíce. S bodýčkama problém byl. Extendor nemám, jednoduše jsem přestala bodýčka dávat. Ale třeba na Anavy Easy není s bodýčkem problém. Navíc počítej s případným širokým balením. U nás se nosí zásadně tepláčky a trička, ev. lacláče. Na noc overálky. Dupačky jsme použily jen párkrát ze začátku, nějak jsem jim nepřišla na chuť.
29. pro 2010 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h Jé, tobě protíká kalich v noci? Jsem si už myslela, že su vadná. Před porodem mi neprotíkal, ale teď první 2 noci ho mít nemůžu, protože vše jde mimo :frowning2:
@erinka83 Gratuluju k miminku :slight_smile:

@alienka24 Záleží, jak velkého prcka očekáváte. Nám by ta novorozenecká vydržela hoooooodně dlouho.
@rubika U nás taky není problém s velikostma. Normálně nosí to, co nosí i v papírovce a v pohodě.
29. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@lendaw Vy nosíte trička? A nemá Bětuška pořád holá záda? Já jsem jím doteď nepřišla na chuť.
29. pro 2010 ve 14:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@rubika Unosili jsme i vel. 50 (syn měl při narození cca 52 cm), ale moc dlouho nevydrželo, měla jsem stejně jen pár kousků po Klárce. Pak v 56 byl celkem dlouho, zato teď se nějak splašil a nosí velikost pro děti 12-18 měs :grinning: Ale tam nejde o plínu, ale o délku noh a rukávů.
29. pro 2010 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka Jojo, před porodem mi to taky nedělalo. Asi jsem se nějak vytahala :grinning:
29. pro 2010 ve 14:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@blka Já je dávám někdy přes bodýčko jako druhou vrstvu, jinak samostatně jen v létě.
29. pro 2010 ve 14:09  • Odpověz  • To se mi líbí
@lendaw malý nám právě taky moc rychle nerostl ve 3 měsících měl 60 cm a 5,5kg, jenže se fakt narodil do velkých mrazů takže bych zvyklý být dlouho v zavinovačče. Nosili jsme hlavně overálek a kabátek, nebo bodýčko, dupačky a kabátek. Větších věcí, nad 3 měsíce mám dost. Ale pro novoška budu muset nakoupit...
29. pro 2010 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek