• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@sarkachmelova Ahojky, taky vítám. Nám se nejlíp osvědčilo 0-6m čč (chce to ale nějaké vícgramážní třeba Kikko lux) na novosklad nadoma, na ven Anavy vv nebo Anavy kalhotkové jednovelikostní. Pak 6-12m totéž, ale do čč to už chce přidat víc savou vkládačku. A od 12m nadoma vv Anavy a na ven kalhotkové Anavy. Na parádu máme 4 kapsovky BG. Ze svrchňáčků na malé mimi Thirsties duowrap 1 popř. IV, pak od půl roku nadoma flísáčky Anavy a na ven vlňáčky (třeba BI shorties).
Jinýma značkama už bych se nezdržovala :wink:
Takže já bych koupila 15ks čč, 10 vv Anavy vel. M, a pár kalhotkových Anavy a pak dokoupíš + 2ks+1 jednovelikostní svrchňáčků, nějaké vkládačky, separačky...
1. čer 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina A co máš za flísáčky a co dáváš dovnitř, že to je tak rychle durch? Já chtěla a juniorku totiž používat hlavně flísáčky :unamused: Na malé mimi je právě ozkoušené nemám, my je měli až kolem 8-9m a to byly parádní a i teď je dáváme i třeba na noc a je to OK...
1. čer 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Mám HD. Dovnitř dávám kalhotkové plíny (nejen HD). No a já nevím, možná dělám něco špatně, ale mě přijde, že kdybych jí ty kalhotové plíny dala bez těch svrchňáčků, tak by byl efekt stejný jako s nimi. Prostě dokud je počůráno jen málo a kalhotková plína je zvenku ještě suchá, tak ok, ale jakmile je počůraná víc a zvenku je již mokrá, tak jakmile malou chytím, hned má mokré dupačky. Já ji nosím hodně na tygříka, nebo v klubíčku, ale když ji zvedám, tak ji prostě vždy beru mezi nohama a nehoda je na světě. Doufám, že vlňáčky tohle dělat nebudou. S PULkama žádný problém není, ale tak zase ta prodyšnost je jinde, no.
1. čer 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkachmelova já nevím co v tom zkušebním balíčku je, tak těžko radit. A ani s těmito plenami nemám zkušenosti. Já takhle ale také zkoušela, prozměnu testovací sadu Haipa Daipa. Dostala jsem tak jednu plínu, jedny svrchňáčky a jednu snappi sponku. Svrchňáčky i sponku používám teď i na jiné plíny. A tu plenku jako takovou jsem zkusila jak sedí a co udělá po vyprání. Takže tolik moje zkušenosti s testovací sadou.
Takže proč ne. Já předpokládám, že nějaké čtverce už doma máš /na blinkání a tak/, tak s nějakými svrchňáčky můžeš zkusit začít látkovat a uvidíš. Pořiď pár vkladaček a klidně z nějaké testovací sady /je jich spousta v různých internetových obchodech/ kalhotkovou plínu, ať máš představu, zda se ti to bude líbit.
1. čer 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

mohla bych poprosit ještě o jeden tip, nebo radu? Nakoupila jsem zatím jen Denní sadu od firmy POP-IN (5 plenek+noční plena+sáček), protože to chci nejdřív zkusit a látkovou výbavu budu dokupovat až postupně (chci sem tam klidně i něco z druhé ruky a taky podle zkušeností, které naberu).

Tchýně mi ale teď poslala ještě 20 klasických bílých čtvercových plenek (takový, jaký jsme měli my :grinning:) a tak bych se chtěla zeptat, co byste k tomu doporučily nakoupit za kalhotky, atd, abych je případně mohla využít.

Ach jo, pořád se v tom látkování nechytám, chtěla jsem o tom něco načíst, ale až do 37. tt jsem pracovala, tak fakt nebyl čas :sweat_smile:. Budu to muset pobrat postupně :slight_smile:.

Předem moc děkuji za rady a tipy.

2. čer 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 já jsem měla na malé mimčo moc ráda Imse Vimse organic a Thirsties, ty jsem pak kupovala i ve větších velikostech. Ty menší se dají dobře koupit z druhé ruky.
2. čer 2011 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 koukni se sem tady jsou pleny krásně rozdělené a vysvětlené :wink: : http://www.latkovepleny.cz/infostranky.html
nebo ještě tady: http://www.latkovepleny.info/ :wink:
2. čer 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Já nedám dopustit na PULky Imse Soft, rychle schnou.
2. čer 2011 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,chci se zeptat kdy myslíte že je dobré nakupovat látkovky před narozením miminka i z finančních důvodů...předem díky za názory :slight_smile:
2. čer 2011 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, taky si jdu pro radu - krom látkování taky bezplenkujeme a to se sice střídavejma, ale přece trochu úspěchama - za výsledek to má, že vzniká mnohem míň plínek a celou pračku počůrá tak za tři a půl dne... což teď v létě, kdy všechno krásně schne, mi stačí i s množstvím plínek... no ale mám trochu obavu o ty plínky, myslíte, že neva je nechat těch 3,5 dne počůraný v kýbli? Mám je ve starym odpaďáku do kterýho jsem ušila síťovej pytel ze záclony... A nebo jak jinak? Děkuju
3. čer 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach já jsem nakupovala před narozením, protože po porodu bych už neměla na nějaké objednávání čas. Takhle jsem si mohla naplánovat, co chci, kde to koupím nejlíp, něco nakoupit z bazaru apod. finančně mi to příjde jedno, ty plenky za pár měsíců levnější nebudou, max o trochu dražší.
3. čer 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
@ofelieee mě někdy smrdí plíny už druhý den, nebo když máme občas menší spotřebu látkovek díky nočníku tak normálně peru třeba ob den i s dětskýma oblečkama, košilema, ručníkama nebo čímkoliv co zvládá praní na 60, pračka se vždy nějak naplní. čistě plínkové pračky vlastně ani moc nejedu.
@anysek85 já bych šla taky do Imse vimse měli jsme Organic. a z těch klasických plín - naskládat novosklad na novorozeně.
3. čer 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach já nakupovala hodně po tom 20-25tt, ale vlastně jen čtvercovky, pulky a separačky, takový základ. Nadstandard až později, když mě látkování chytlo. Brouzdala jsem po netu když malej spal, nikdy jsem nevěděla jak dlouho bude spát, tak se mi nechtělo začínat nějakou práci a net byl tichá činnost :sweat_smile:
3. čer 2011 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Já peru už hodně dlouho 2x týdně :wink:
3. čer 2011 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa
@andelka
@herminka
@betelgeuzz

Ahoj holky,

díky moc za rady. Ty Imse Vimse vypadají super. Takže z těch klasických čtvercovek buď klasický novosklad na mimi (se snapkou) a na to ty PULky Imse Vimse. Asi blbý dotaz, že? :sweat_smile: ale já se fakt ještě moc neorientuju...

Nebo stačí novosklad se snapkou a ty PULky se používají samostatně?
Nebo novosklad bez snapky a na to ty Imse Vimse kalhotky?

Tipla bych, že C je správně :grinning:, ale chci se ujistit.

Ty popiny, co jsem objednala, jsou mi jasné, ale ty zkratky a vhodné kombinace, to je pro mě pořád španělská vesnice :frowning2:
3. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 A a C je správně, snapka nebo ne jak ti to bude vyhovovat :slight_smile: :sunglasses:
3. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 ahojda. My dáváme na holky novosklad bez snapky a na to kaťátka - máme Imse soft , ale Thirsties na to jdou v pohodě taky :wink:
3. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa
@kathy.skal

Super, holky, díky, to jsem si tak nějak myslela. Pár těch kalhotovek jdu objednat hned a pro začátek teda budu mít sadu 6ti popin, dvacet čtvercovek+4x ty Imse Vimse Soft a pak budu postupně dokupovat, podle toho, jak nám to půjde a jak budu mít čas a taky bych pak možná zkusila poshánět něco z druhé ruky.

Už se těším - mě to snad nakonec chytne :grinning:.

3. čer 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Uvidíš, jak Ti to bude vyhovovat a jak budeš mít živé dítě - můj maličký se od začátku při přebalování dost mrská, tak dávám na novosklad snapku a na to teprve PULky.
3. čer 2011 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 za mně A je správně - novosklad z čtvercovky, snapku a na to pulky :wink: Bez snapky jsem novosklad nemohla pořádně přitáhnout, aby vaječina neprotíkala.
3. čer 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem teda snapky ještě vůbec nepoužila :sunglasses: ale teď asi budu muset začít, jelikož mi u popolin naprosto přestaly fungovat suché zipy :confounded:
3. čer 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee Taky jsem prala i za 4 dny, když se (ne)zadařilo... :slight_smile: Jde to ještě udělat tak, že když je venku hezky, tak ty plíny hodíš usušit počůrané ven a pak teprv do kýble... Dělám to tak, když jedem třeba na víkend pryč a nestihnu nahodit pračku... Nebo to přihoď k ručníkům, vašim věcem apod. Záleží na kolik st. pereš... Já třeba teď už peru plíny s oblečem na 40st. běžně, ale až cca od 10m, malé mimi bych asi nedala...
3. čer 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Já taky novosklad nesnapkovala... Zastrčila jsem to za kraj. ale na starší dítko se snapka hodí. A v létě když jdeš ven bez pulek s podložkou taky...
Místo kalhotkovek Popolini bych si vzala Anavy (cézet) :wink: A svrchňáčky taky stačí troje - IV klidně rovnou S. A fajn jsou taky Thirstires Duowrapky... Místo těch čtvrtých gatěk si radši kup prací látkovou podložku do kočárku a na větrání - supeeer! Na letní mimi určo využiješ :slight_smile: :slight_smile:
3. čer 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@florentina Ty jo, mně se to nějak nezdá... D. má anavy flísáky teď asi týden na noc a to ta plína je ráno durch teda festovně, žádné mokrá, ale hodně mokrá! a to si v tom ještě chvilku v posteli sedí a hraje si (unavení rodiče se dohadujou, kdo půjde pro nočník :slight_smile: ), leží a břichu, leze po nás... A flísáky to drží! nemáš nějaký vadný kus???
Jinak vlna bude určo lepší, nosila jsem vlňáky i do šátku (takže x hodin) a dobré...
3. čer 2011 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@vercach Taky jsem kupovala po tom cca 20-25tt, postupně některé věci z bazaru a pak hromadnou objednávku na eshopu. Měla jsem klidový režim skoro celé těhu, od 33tt jsem byla měsíc v nemocnici...Takže za mě říkám - těhu je nevyzpytatelné a kdybych nekupovala dřív, tak by D. neměl asi ani dupačky a nakupovat to můj muž a babičky - no, raději nééé... :wink: :slight_smile: Proo začátek stačí hlavně čč, nějaké vkládačky, vv, zepár kalhotkovek a troje svrchňáčky, separačky - tak abys měla na +- 25 přebalení a pak uvidíš co dokoupit, co ti bude vyhovovat, později savější kousky apod.. Třeba kupovat dopředu větší velikosti je zbytečné a kontraproduktivní - budou nové potisky, nové materiály a střihy a bude ti to spíš na škodu... toť má zkušenost :slight_smile: :slight_smile:
3. čer 2011 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek děkuji :o)pěkné shrnutí :slight_smile:
3. čer 2011 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anysek85 Dovolím si nesouhlasit s @maly_prcek - malý má cca 6,3 kg a ve svrchňákách Imse VImse S ještě trochu plave (hlavně ve Fox), nedovedu si je představit na novoše.
3. čer 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojki holky prodávám pár malý kousků, co jsme ani moc nenosily, pokud někdo chcete kukněte. http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=682521
4. čer 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika ty IV vel S je spis uz na pokrocilejsiho novoska?
4. čer 2011 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no upřimně jsme jsem nosily až asi od 4-5 měsíce měla jsem i newborn a by ji byly dlouho (porodní váha byla 3,6kilo)
4. čer 2011 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek