• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@sirael4 Občas jsme je dávali, když měl třeba otlačené nožičky nebo v létě s vlněným obdelníkem aby větral, měli jsme Disany a od BI... Disany jsou lepší. Pár jich ve výbavičce mám, ale zas tak mě nenadchly... Na starší děti nepoužitelné (sjíždí to jak se hýbe), dělá to velký zadek... Nějak nevím proč je dávat - jako že dovnitř dám čč narovno abych nemusela dělat novosklad a nebo že mi protéká vaječina i s novoskladem? Jako já v tom žádné extra výhody nevidim...
18. čer 2011 v 01:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suvelka Vel. S jen dost krátce, cca do 5 kg, M-ko do cca 10 kg, ale to záleží na proporcích dítěte a se špendlíkem se dají zapínat dýl, než se sponkou. L je dost velké, to bude tak do 15 kg. Ale to ber opravdu orientačně, určitě napíšou i holky, co je používají, jak jim to vychází.
18. čer 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 no, tak na klasických plenách sjem jela ten půlrok. Na novosklad. Po pár poskládáních mi to trvalo pár vteřin a bylo to hned, i poslepu bych to dala. Naskládala jsem si to s vkládačkou a separačkou vždycky večer na dva dny dopředu, dala do komínků do skříňky a pak jen vyndávala. Novosklad použív,ám ještě dneska, právě ho má Dany na sobě. Zavazovačku mám jednu na zkoušku, ale asi jsem jí na chuť nepřišla. Ale někomu zas vyhovují. Záleží i jak moc mimčo kaká. Když málo, tak se dá dobře vycpat a vydrží, já musela přebalovat co chvíli, tak byly lepší obyčejné čtvercovky. Když se skládají jen na osminy? a dávají jen narovno, tak to mi na vaječinu teda nefungovalo a vždycky to proteklo na svrchní kalhotky, kdežto když se pořádně uvázal novosklad /ve fotoblogu mám "komiks" jak jsem do něj balila synka/ tak to většinou udržel.

@maly_prcek jo, někomu to vyhovuje právě z těch důvodů, že se mu nechce skládat novosklad a že to líp těsní, takže je míň nehod na svrchňákách. Ale mám jen jeden exemplář Disany a dala jsem to snad 3x.
18. čer 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek prý jsou měkoučké a můžeš dávat plenky narovno :slight_smile:
18. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ale do zavazovaček jde novosklad taky, ne? :wink:
18. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 jde, ale přijde mi to zbytečné a už moc velké. :confused: Prostě buď vkládačka do novoskladu nebo nějaká větší nebo plína narovno do zavazovačky. Příště ji zkuším už na menší mimi. Teď jsem ji koupila pozdě, skoro v 5měsících.
18. čer 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak asi radši narovno, klasické kalhotovky mi třeba přijdou dost drahé, na to, kolik jich je potřeba
18. čer 2011 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 no na kalhotovku už se ale nic nedává, kromě svrchňáků, a dobře se přebaluje, hlavně patentková.Kdežto takhle musíš dát plínu narovno do zavazovačky a na to svrchní. Mně zas bylo kalhotovek líto, takže jsem je začala používat až někdy v 5 měsících a spíš až později, když už nebyla vaječina. Teď je dávám hodně, protože malej dost čurá. Ono se to mění podle potřeby. Dřív jsem jela novosklad, pak nadoma jen všechno narovno a to už teď moc nestačí, tak jsou lepší na ven kalhotovky a na doma kapsovky. To co už nepoužívám mám schované na další mimčo.
Někomu víc vyhovuje novosklad a někomu zavazovačka se savou vrstvou. Pro začátek jsou tyhle možnosti asi nejlepší.
18. čer 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no na tu zavazovačku už svrchní nemusím, ne? Líbí se mi Disana
18. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, běžně tuhle diskusi nesleduju, protože je hrozně obsáhlá. Ale musím se podělit se svou radostí: Po roce střídavého látkování a jednorázovkování jsem si pořídila pár Itti Bitti d´lish Snap in One a jsem z nich úplně dojatá a mrzí mě, že se mi nechtělo investovat dřív. Užili jsme čtverců i pastelek, ale tohle je jiná liga.
18. čer 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 na zavazovačku svrchní potřebuješ, to nijak vlhkost neudrží. Je to opravdu jenom na přidržení čč. Takže dáváš čč, zavazovačku a nějaké svrchní kalhotky.
18. čer 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 přesně jak psala betel, to je jen držák té savé plíny. svrchní na to stejně musíš dát. A teda na novosklad se mi oblíkaly lépe.
18. čer 2011 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz no tak to ji dávat nemusím vůbec a můžu dát čč a přes to svrchní kalhotky rovnou, ne? :grinning:
@andelka takže radíš novosklad a nějaké svrchňáče? A kde kupujete nějaké cenově dobré svrchní? Takové, do kterých tedy složím na novosklad, plácnu separačku a překryju svrchňáčema? Protože 200,- za ks se mi fakt dávat nechce...
18. čer 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, a co tyto?
Baby Lucy Flanelová
do toho se dává ještě novosklad, nebo je to plně dostačující plena?
18. čer 2011 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 pro novorozence XS/S je plně dostačující..udrží vše uvnitř, je levná, nahrazuje ortopedické držení nožiček. Na větší děti už nic moc.....
18. čer 2011 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 takhle jsem to myslela a na větší můžu používat novosklad zajistit snnapkou, a přes to některé svrchňáče, třeba co mám v albu?Nebo je to špatně?
18. čer 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Špatně to není.Akorát bych brala svrchňáčky Baby Lucy a dokonce i ty Kikko mě překvapily,dostala jsem je a v nouzi použila a střihově dobrý a těsnily :wink: T y mi koupila tchýně v obchodě s dětskými potřebami ve městě..tak třeba je taky u vás najdeš. V obchodech s látkovkama jsou málo nebo jsem je teda nepostřehla..ani já je nenabízím:slight_smile:
18. čer 2011 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 a ty máš obchod s látkovkami?
Takže at to shrnu-bude mi jako výbava stačit: čtvercovky+pár kusů svrchňáčů baby Lucy (stojí kolem 150,-) a snappi sponky?
Dík za info ... jo a ještě -na novorozeně raději asi XS, nebo můžu rovnou S ty svrchní?
18. čer 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Jojo,mám obchod veselepleny.cz
No tohle je základní výbava...ale do čtvercových plen,pokud nebudeš chtít mega balík na zadečku budou potřeba ještě vkládačky..pokud chceš fakt ušetřit,kup si na šijemedetem.cz látku a ušij si. Vím,že diskuse o šití je na emimino.cz,ale možná i tady.
A svrchňáčky..já používala i NB(XS) Dorotka je drobek....možná bych XS koupila z druhé ruky a pak nové S.
18. čer 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 přímo s baby lucy flanel zkušenost nemám, ale měla jsem IV flanel a to bylo po jednom čurání durch. Za ty peníze bych čekala víc, za mě flanel nebrat a ještě na tom blbě držela snapka. svrchňáčky BL jsme měla jedny, za ty peníze dobrý, ale jsou hodně igelitový. Spíš jsem je brala jako rezervní. Sketch rozhodně nebrat! Ono se to zdá hodně, dát za svrchňáky třeba 300, ale dobré svrchňáky jsou podle mě základ a potřebuješ tak dvoje až troje. Vyplatí se vybrat si dobré, aspoň jedny.
Ty BL můžeš vzít XS, používala jsem celkem dlouho.
18. čer 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé,já zapomněla, baby lucy má s od 3,5 kg..to už můžeš hned od začátku...
18. čer 2011 v 18:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
A souhlas s Betelgeuz...kvalitní svrchňáky se vyplatí koupit..já mám moc ráda Imse Vimse Organic..jsou moc příjemné a není to igelit.
18. čer 2011 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz a co bambino mio? takže za vás holky IV, nebo snad radši Anavy? A ty IV nepropouští?
18. čer 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Anavy nemá PUL..ty jsou pro novoše nejlepší,opravdu nic neuteče...flísové myslím, podle mě už tolik netěsní,ty jsou lepší už pro trošku větší.
Za mě Imse Vimse..Bambino mio jsem neslyšela chválu na plenky,tak jsem od nich nic nezkoušela...
18. čer 2011 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 a není to jen vyšší cena u těch IV kvůli tomu, že jsou jakože víc komerční než třeba BL nebo Kikko? Protože jsem četla že Kikko si vzali z IV příklad...
18. čer 2011 v 19:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 bambino neznám. Vím, že byly oblíbené dřív, kdy to byly jedny z mála plen na trhu, ale nevím, jak si stojí v porovnání třeba s IV nebo thirsties.
18. čer 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lichtakova dočítám teď několik stran, tak nevím, zda už nejsem mimo, ale k těm HD....já je mám moc ráda a mě třeba nějak zvlášť nezhrubly - používám 4 měsíce a každý den. Nic jiného než peru a věším, tak jako s ostatními plínami....takže záleží podle mě i na vodě. Jako oproti úplně novým tu jistá změna je, ale to je upřímně naprosto u všech plen a u nás jsou HD moc oblíbené a na novoška jsem je raději dávala než jakékoli zmenšovací na patentky, prostě mi přišlo, že sedí nejlíp. Jinak teď jak už jsme větší, tak i Anavy mám moc ráda a za sebe mohu doporučit bamboozle strech od Tots Bots - mám jednovelikostní, i zmenšené sedí super, jsou krásně měkké a super sajou. Já je mám momentálně nejraději, hlavně na noc.
18. čer 2011 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@macinka85 a v tvém shopu ty IV soft-bílá nemáš pro NB?
18. čer 2011 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lichtakova jo a se svrchňáčkami HD jsem také moc spokojená...mám je raději než Tristies duo wrap. Ale teda jen s PUL. Fleesové HD nám protékají, tak nevím zda je to značkou či nám to s nimi prostě nejde.
Já prala taky v Lovele. Jednou za čas přidám ocet jako dezinfekci a jednou za čas Miofresh. Na skvrny žlučové mýdlo. Sůl na skvrny mám a ještě jsem nepoužila. A někdo tu inzeroval, že pere v Batoleti, tak jsem objednala přes net...stojí půlku co ta Lovela, tak čekám až Lovelu dodělám a pak v tom zkusím prát...
18. čer 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sirael4 Dá se objednat...
No soft jsem v ruce neměla,ale Organic je úplně jiná třída svrchních než kikko....
18. čer 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek