• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
lynn, co vím, tak nemusíš, ale já bych je aspoň v šestinedělí nebo prvních třech měsících žehlit chtěla...ale nevím, jak budu zvládat praxi...
1. čer 2009 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
koukám, že jste tu pár stránek zpátky probíraly široké balení. My dnes byli na UZ kyčlí a máme ho preventivně dávat. Je mi jasné, jak to funguje s čč, ale co kalhotkové pleny, to je taky široké balení? Co myslíte? Zatím bych řekla, že jo když se na prcka podívám jaký v tom má zadek, máme teď váhu kolem 4 kilo...
1. čer 2009 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ráda bych taky ještě pochopila ty šestiny :confused:
Ty konce plenek ( při skládání na 12tiny a 8miny) dáváte na zádíčka???
1. čer 2009 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
heli ju ty konce na zádíčka a poposuň je kousek proti sobě-ať tam prostě nevzniká tlustá hrana na které mimi leží :wink:
1. čer 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nejsou nekde navody na to skladani? Me by jeste zajimalo jak se sklada ten novorozenecky sklad.... Nevim, jestli bych si nemela zalozit nejakou diskuzi pro uplne blbe :grinning: Navic urcite se na to tady uz asi sto krat nekdo ptal a tak predpokladam, ze otazky tohoto typu jsou uz nekolikrat zodpovezene .... :sweat_smile: ale se mi nechce procitat celou diskuzi
1. čer 2009 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky hani :wink:
lynn, já se k tobě na tu diskusi připojím :grinning:
1. čer 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
lynn tady máš odkaz na sklady http://www.zlaticko.cz/index.php?page=uzitecne_navody_vypis&idf=skladani_plenek

svijo a s těmi kalhotkovými plenkama jsem četla, že by to šlo udělat, že dáš kalhotkovou,pak čtvercovou plenku na osminu-šestinu a svrchní kalhotky. balík to bude tak jako tak-čtvercové nebo kalhotkové plenky....maruška to zvládla v poho :dizzy_face:
1. čer 2009 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
hanko, diky uz to jdu studovat :grinning:
1. čer 2009 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
lynn: další zájemkyně o zvláštní diskuzi o skládání :grinning: :grinning:
1. čer 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jedna připomínka ode mně:slight_smile:
nikdy jsem do novorozenekcýho ani jinýho skladu dítě nemotala!!!
není to nutný:slight_smile:

máme kalhotkový plínky a na doma občas dvě čč poskládané na 8miny na sobě a bylo to v pohodě i na novoška..

takže tímto se případně nenechejte odradit..Fakt to není jedinej způsob používání látkovek:slight_smile:

A LYNN-neboj,propadneš tomu:slight_smile: jsou tak nádherný, heboučký!!! neboj se..jen je to trochu mco ifnormací najednou..ale máš ještě spoustu času na prostudování...
1. čer 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já novorozenecký sklad používám dodnes z IV čč, taky si je naskládám vždycky dopředu do skříně a pak to eventuelně dovycpu 1 vv. Ale je pravda, že když jsem to skládala poprvé, tak mi to přišlo jako strašná věda a natož do toho zamotat dítě. Ale to se opravdu časem podá :wink:
1. čer 2009 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Novorozenecký sklad je super hlavně na ty první vaječiny - většinou nám to sklad udržel. A motání je otázka pár prvních zabalení. Pak to jde jak po másle. Naučil se to i MDM.

Koukala jsem na stránky BBH - v předobjednávkách měli více jak 4000 bambusek, tak doufám, že na bránu se dostane. To je horší, jak fronty za komunistů :grinning: Aby člověk číhal a jak se objeví objednal :slight_smile:
2. čer 2009 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, zase jdu k vám pro radu. Nejvíce používám čč, ale mám ty s nižší gramáží, takže jsou hned pročůrané, když dám dvě, tak je balík, že se malá sotva otočí. Jakou by jste mi doporučili vkládací plenku pro tyto účely??? Moc díky za info.
2. čer 2009 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj devcata, sice taky uz plne latkuji, ale jak to tak ctu tady, tak bych potrebovala nejspis slovnik, ve vasich zkratkach se nevyznam :unamused: Nemate to nekde v albu k dispozici? :grinning:
2. čer 2009 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukni na první stranu diskuze :wink:
2. čer 2009 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
super, diky schneku :wink: :dizzy_face:
2. čer 2009 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
schneku, vy jste fakt kajdošili jen 2-3x denně od druhýho měsíce? nebo jsem to nějak blbě pochopila?
2. čer 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky sice je to trochu "mimo mísu", ale nemáte některá zkušenost s nějakým e-shopem s bambusovým pánským prádlem a jednobarevnými tričky z bambusu?
2. čer 2009 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
olbramko, jo, nejdřív úplně přestal kakat v noci a pak i přes den. Včera to bylo jednou, dneska ještě nic :wink: ale první byl úplněj opak, ten po každým kojení a někdy i mezi :wink:
2. čer 2009 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek: tak to my idealne v prubehu kojeni nebo pri prebalovani
prvne jsem malou prebalovala pred kojenim, pak kdyz mi prislo uz hloupe ji prelovat pred a pak jeste idealne dvakrat po kojeni ji prvne nakojim, ona si behem nej nebo odrihnuti zpravidla ulevi a jeste ji necham rozbalenou, at si poslouzi do spinave a ne ciste pliny, jak z pocatku rada delala :slight_smile: Kdyz necurala, tak ji jemne pofoukam na prcku a zpravidla se jeste vycura a pak jen pekne zabalim a uspavam.
Zacinam si vsimat, ze je zpravidla sucha mezi poslednim vecernim a populnocnim (cca kolem 3.00-4.00 hod)

kdy jsi zacala pozorovat, ze nekaka pres noc?
2. čer 2009 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, zase sem vpadnu jako vcera....vcera sem po celodennim studiu latkovek, dala dokupy nejakej nakupni seznam latkovek, ted uz jen, je poridit. zacala sem shanenim ctvercovek Imse Vimse, 80x80 vysokogramazni, nebelene, ale vypada to, ze nejsou nikde na sklade. jedine, co je v nabidce jsou Imse Vimse muselinove, ale do zacatku se mi zdaji hodne drahe....nevite nekdo o tom, ze by se prestaly vyrabet? nemate nejake tipy na e-shopy, krome brany, latkovek, eco/bio-mamma...? predem diky moc za tipy, vypada to, ze tu budu casteji, moznosti latkovek jsou tak velike, a jsem cim dal vice pro, dokonce me to zacina i bavit, a tesim se na prvni vybavicku... :slight_smile: Bohuzel v mem okoli neni ani jedna latkarka... :frowning2:
2. čer 2009 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Eli v mém okolí taky žádnou látkařku neznám..
2. čer 2009 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
je a jak dlouho to prvnimu vydrželo? malej taky kadí furt, tak si jen tak říkám, kdy ho to přejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: (spotřeba separaček je fakt velká :grinning: :grinning: :grinning: )
2. čer 2009 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
elo, ty IV 80ky se už nědělají, místo nich jsou ty 90ky, většinou jsme to tu řešily nákupem kikko lux 70ek (ty se zase dělají jenom 70ky :sweat_smile: ) a kikko bambusových čč :wink: a pražský látkařky tu jsou :wink:

katty, to byl můj první syn :wink: Matouš přestal v noci dost brzy, ještě ten první měsíc, pokakal se až ráno nebo nad ránem. A pak se stáhla i frekvence přes den :wink: prostě od měsíce to bylo 2-3x za den a teď tak 1 hodně nebo 2x míň :wink:
2. čer 2009 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
olbramko, dokud jsme nebyli od 2,5 měs na UM, do tý doby pořád :sweat_smile:
2. čer 2009 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek, diky, ja sem si rikala, ze je to nejaky divny, ale zase je ta celosvetova krize, tak clovek nikdy nevi... :slight_smile:
2. čer 2009 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
jdu se vrhnout na dokonceni soupisu vybavy...
2. čer 2009 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek: Terezka uz pomalu skoncila s tim ridkym sranim co mivala ze zacatku, mozna uz nema ani cenu davat separacky, ty pouzivam na utirani zadecku, sice mame i vlhcene ubrousky, ale uprednostnuji nastrikat naredeny olejicek jako je Medvidek a pak otrit

jinak neco pro pobaveni, moje prvni "baleni" :grinning:
http://blog.attilien.cz/photos/ehm.jpg
2. čer 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zvědavá na to moje.. :wink:
2. čer 2009 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetha: ty uz vis, jak to vypadat nema :grinning: :grinning: :grinning: chyba jsou ty koukajici kousky slozene ctvercovky, ja to tam normalne prostrcim dovnitr prsty a nedramatizuji to, pouzivam Kikko Eco Lux plus tyhle PULky domaci vyroby a jsem spokojena a mala taky. Plus Snappi samozrejme :dizzy_face:
2. čer 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek