Pohádky pro tříleté děti - co doporučíte?

ela90
2. říj 2019

Maminky poraďte co tak na chviličku pustit cca tříletému dítěti. Nemáme televizi, ale jednou za čas pustím něco na půl hodiny na youtube. Objevila jsem Binga a to musím říct, že je asi nejpěknější pohádka pro malé co jsem za poslední dobu našla. Jenže už to máme asi všechno zhlédnuté. Nemáte prosím tip na něco podobného, aby to mělo příběh k pochopení. Díky 🙂

verunkanatalka
2. říj 2019

Bambulín a Berunka na to kouká i moje 2 roky stará dcerka...

popelucha
2. říj 2019

U nás kromě Binga vede ještě Prasatko Peppa a Statečná autíčka, Tlapkova patrola...

meronym
2. říj 2019

@ela90 Roztomili jsou Sunny Bunnies

magdanaty
2. říj 2019

Dcera má ráda Krtecka, Krtek a Panda, Kouzelný pes Vafle, Prasátko Peppa, nebo videopísničky od Smajko a Tanculienka🙂

fififjonka
2. říj 2019

U nas je oblíbeny Krteček, Teo, Matýsek, Fíha tralala a Mumínci

becicka
2. říj 2019

Hodně už bylo řečeno, tak dodávám u nás ještě Všetečkovi, Mrňouskové (Minuscule) a Hej, Hafí! - ale toto nevím jestli lze najít na youtube v češtině.

martiniquest
2. říj 2019

Timmy Time, Shaun the Sheep, Masa a medved

petullka927
2. říj 2019

Také bych doporučila to co zmiňovaly holky v komentářích 🙂 je škoda ze dnešní děti uz nezajímají ty staré pohádky, rumcajs, Křemílek a Vochomůrka, Rákosníček, maková panenka atd 😔

ladyhacek
2. říj 2019

Mám teda 4,5 letého ale nedávno jsem mu pustila rákosnícka a chtěl na něj koukat pořád dokola 🙂
Jinak krom zmiňovaných měl a má rád Vydrysek - český hrany večerníček a mickyho klubik - myslím že je i na yt nebo jde určitě stáhnout. Toho bavilo hodně koukal na to cca od 2,5 let vždy ráno než šel do školky

ha_ja
2. říj 2019

U nás je oblíbená Káťa a Škubánek a hodně pouštím pohádky online z Déčka.

ela90
autor
2. říj 2019

Všem moc děkuji za odpověď, sepíšu si to a postupně zjistím oč jde. Zkusmo jsem dala hned první tip Bambulín a Berunka a s úspěchem. I starší "večerníčky" jsou fajn. Asi před půl rokem měla ráda - pohádky ovčí babičky. A to je co říct, když je to ještě černobíle. Ale já čerpám jen z youtube, ne všechno je v dobré kvalitě a hlavně ne na všechno staré si vzpomenu a nové vůbec neznám. A nakonec i ty nové některé jsou třeba víc poučné, nebo s lepší myšlenkou.

nazka
2. říj 2019

@ela90 dcera taky 3r,ma ráda Binga a pak všechny český večerníčky.. (Amalku, Boba a Bobka, Fika, Dorotku, Zofku, Káťa a Skubanek..), pak ještě hodně frčí Peppa, Princezna že mlejna

angelyn
2. říj 2019

u nas jede Krtecek, Tlapkova patrola, Pohadky o masinkach - cernokneznik Zababa,to fakt miluje. snazim se spis o ceskou klasiku, nasli jsme ted na Decku Zizalaky - je to z modeliny a nemluvi, jen zvuky, ale maly tomu dokonale rozumi a moc ho to bavi.

prejeta_zaba
2. říj 2019

I Mašinka Tomáš nebo Červený traktůrek nejsou špatný. 😉

kafr
2. říj 2019

Proč jen YT? Jen tak zkusmo jsem najela na ČT archiv, sekce děti a mládež, našla večerník a jel mi:
https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/878864-b...

muhehehe
2. říj 2019

Máme to stejně, nemáme TV a taky sporadicky pouštím něco na noťasu. Prasátko Peppa je dobrý... všichni se k sobě chovají hezky a laskavě, nikde žádný padouch, dítě chápe příběh. Večerníčky z dob našeho dětství moc nemusím, tedy aspoň ne pro tuto věkovou kategorii. Jsou mnohdy pro tak malé dítě strašně abstraktní, nechápe to... jen na to pak zírá, ale nerozumí tomu. To mi ta Peppina přijde mnohem lepší. A nebo má dcera ráda Kouzelnou školku s Michalem Nesvadbou.

hanih
2. říj 2019

@ela90 U nás jsou v oblibě písničky - Smejko a Tanculienka, Štístko a Poupěnka, Čiperkové, Fíha Tralala. No a pak taky Krteček, Máša a medvěd, Pat a Mat, Ovečka Shaun, Prasátko Peppa.

ela90
autor
3. říj 2019

@kafr odkaz neznam. Zkusim odpoledne na počítači.

janaaanna
5. říj 2019

@kafr a hlavne tam je to legalni, to na YT byt nemusi...

kacii
5. říj 2019

Zkusila bych klasiku vecernicky vsecky... a hnedka po jednom dile clovek uvidi jestli ano nebo ne a chytlo to... no a pak co jako vecernicek nechodi ale nase nala to.mikivala je spanelska pohadka Teo...to je o malem.klukovi co ma mladsiho bradku a pak se jim narodi jeste sestricka...je to vlastne o klasickem.fungovani rodiny... babicky..narozeniny..vylet...pomahani doma..jde do skolky poprve...ztrati se na hristi...ruzne situace a i vzorove kdy se dite nauci co je spravne z toho a soucasne se to male dite v tom Teovi najde..proste jeho radosti i trampoty 🙂

kacii
5. říj 2019

@muhehehe u nas byla ta puvodni pepina zakazana...mala chytala silene hystwraly po tom...a teda ceska verze proti Anglicke je proste maly spratek 😀 tatinek je malas co se cela rodina smeje ach ten nas tatinek vcetne jeho dcery Pepiny a Pepina mala holka co se rada smeje druhym a sana nesnese kdyz nekdo ji a je posledni 😀 v anglictine takto priserne nevyzbiva a ted jsem si vsimla ze je predabovana nastesti.... 😀

kacii
5. říj 2019

A abych nezapomnela.na nejvetsi top...Chaloupka na vrsku... nejlepsi u nas spolecne s Teem...a pak uz tady jednou zmineny trakturek Tom a Cerveny trakturek

iulia
5. říj 2019

Mickeyho klubík, máša a mědvěd, mašinka Tomáš, krteček a písničky - jakékoliv lidové, štístko a poupěnka a i ty slovenské.

elto
5. říj 2019

@ela90 Chaloupka na vršku

ninive211
5. říj 2019

U nas jede Krtek, Pingu, Mašinka Tomáš a překvapivě ma malej moc rad My little pony, na které se dívá starší 😎

kuliseks
5. říj 2019

U nás jedině Tlapková Patrola 😊nic jiného pouštet nechtějí. Jsou to kreslené příběhy o pejskách, co pomáhají řešit problémy.. je tam hasič, policajt, pilotka vrtulníku apod. Fakt hezké.

kafr
5. říj 2019

@janaaanna nezlob se, ale to je mi putna. Pokud jsou na YT nelegální videa, ať to řeší ten, kdo na to má kompetence.

janaaanna
5. říj 2019

@kafr ja se nezlobim 🙂 mne to putna neni a podle toho se chovam. Nestahuju filmy z ulozist a pochybnych zdroju, nepovazuju YT za nejlepsi zdroj a vychovavam deti k tomu, aby to chapaly. Ale kazdy si to muze delat jak chce, o tom zadna. Kdyz prede mnou nekdo v obchode ukradne cokoladu a pak mi ji nabidne, tak se take nebudu tvarit, ze je to v poradku. Ale ty si klidne dej!

erlebachova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz