Pojištění pro dítě, jaké máte?

market1512
24. kvě 2017

Ahoj maminky,
poradite mi jake mate pojisteni pro sve deti? Mam 26 mesicniho chlapecka a 10 mesicni holcicku a jelikoz maly je neskutecne divoky a uz mel par osklivych urazu a vim, ze bude jeste hur 🙂 rada bych jim zridila jiz nejake pojisteni, ale takove, ktere bude mit alespoň trochu smysl, ac vim ze to neni uplne jednoducha problematika - vetsinou se snazi davat do pojisteni jen hospitalizaci v nemocnici atd. a to nechci, to mi prijde dost malo a uplne vyhozene penize.
Jake mate vy pojisteni a zkusenosti?
Dekuji za reakce 🙂

muhehehe
24. kvě 2017

@market1512 Úplně mi není jasné kam přesně ten dotaz míří, ale předně bych si ujasnila, co od toho přesně chceš- jestli aby se to v první řadě ,,vyplatilo" (což je taková česká klasika, nicméně tohle by úplně nemělo být účelem pojištění), nebo aby to něco řešilo, když je fakt průser (trvalé následky apod.), nebo výpadek příjmu když se dítěti stane úraz či onemocní (to se týká spíš starších dětí, s malými jsi doma tak jak tak).. to myslím není problém si předem v hlavě ujasnit. A pak si to pojistíš úplně kdekoliv, nejjednodušší je hodit to k vlastní smlouvě, pokud máš a pokud to jde (u většiny rizikovek a životek přidat dítě lze). Na kterékoliv pobočce jakékoliv pojišťovny tě s možnostma pojištění dítěte seznámí, zvolíš si z toho co budeš chtít+ částky.. které chcete a potřebujete vy.. a za které jste ochotni zaplatit. A to má každý jinak, to není podle mne úplně téma do debaty tady.. to je na debatu s pojišťovákem a vlastní úvaze. Ale jestli mám dát obecnou radu, tak bych se místo zlomených malíčků a vyvrknutých kotníků (denní odškodné) soustředila spíš na trvalé následky, invaliditu a závažná onemocnění. Zlomená ruka fakt nikoho nepoloží a do života dramaticky nezasáhne. Tebou zmíněná hospitalizace- to bych k tomu klidně dala taky, skoro nic to nestojí...

lv
25. kvě 2017

Mám holky pojištěné u své pojistky, to vyjde cenově lépe, než samostatně děti. Jak píše @muhehehe zajdi si na pojišťovnu, ať ti udělají nabídku /takovou pojistku nanečisto, kde uvidíš, co za své prachy dostaneš/, jde to většinou i online vyzkoušet, ale to máš bez vysvětlení.. holky mají pojištěné trv.následky, invaliditu, závažná onemocnění, úraz, pobyt po úraze v nemocnici.

kamilka90
25. kvě 2017

@market1512 Jojo, souhlasím s @lv . Také si dítko přidám k naší pojistce s manželem, samostatně byste platili znovu náklady na smlouvu atd. a bylo by to dražší.. takhle stačí jen prcka přidat do existující smlouvy a většinou to je za pár korun... čím mladší, tím levnější...

adelkaw
25. kvě 2017

@kamilka90 , @lv mě odrazuje celkem významná věc v tom přidávat další lidi(děti) do pojistek protože kdyby jste měli autonehodu a vy jako pojistník to nepřežili tak dítě nedostane nic. Já osobně bych zajišťovala přímo to dítě.

kamilka90
25. kvě 2017

@adelkaw Není to tak vždy, každý si uvede v pojistce svoji oprávněnou osobu a ten dostane peníze... ale asi každá pojišťovna to má jinak...

yelowangel
25. kvě 2017

@adelkaw My jako řešení jsme zvolili pojistku v případě úmrtí - nehodou, nemocí. ALE! Je lepší (pro to dítě) když by se nám něco stalo aby pojistka byla psaná na někoho plnoletýho (takže babičky, dědečkové) protože pokud je ten komu mají vyplatit peníze neplnoletý čekají do plnoletosti a pak mu peníze vyplatí. Takže pokud bysme my měli smrtelnou nehodu a měli peníze psané na syna, bude muset čekat 16 let a pak ty peníze dostane, což není zrovna efektivní řešení. Takže já to mám půl na půl. Půl partner, půl moji rodiče, kteří by se v tom případě starali o malýho střídavě s druhou babičkou. Ještě zvažuju notáře kvůli závěti ve stylu peníze z pojistky jsou pro malýho, máte je na pokrytí školného atd. ale to je možná zbytečný.

adelkaw
25. kvě 2017

Ještě je specifikum v případě úmrtí rodičů a dítě by mělo svoji pojistku tak za něj pojišťovna platí až do konce trváni pojistky ( což znamená že je zajištěno i nadále). A stou obmyšlenou osobou si úplně nejsem jistá jak je to.. to bych kecala..