Jak bez práce obarvit vajíčka?

nupta
17. dub 2019

Vyzkoušela jsem vaření s cibulovou slupkou, ale co řepa, špenát, kurkuma-opravdu to funguje? Hledám něco, co dám s vejci uvařit jako tu cibuli. Co máte vyzkoušené?

hezz17
18. dub 2019

Já jsem to nezkoušela, protože mi kamarádka říkala že po vaření s kurkumou měla všechno žluté, hrnec, talíř, lžíci...

editah222
18. dub 2019

@nupta vařím v červeném víně 🙂 Nejlepší nějaké husté, přibarvované, cukrové krabicové 🙂 Vajíčka mám někdy skoro až černá, loni jen růžová.

misak48
Autor odpověď smazal
Zobraz
misak48
18. dub 2019

Kurkuma mi nechytla (ani na bílá vejce), červená řepa taky ne. Od té bylo červené akorát tak všechno ostatní, jen ta vajíčka ne. Výborně funguje červené zelí, z toho jsou ta vajíčka krásně modrá.

nupta
autor
18. dub 2019

@misak48 Vypadají pěkně, zelí zkusím! Díky za tip.

nupta
autor
18. dub 2019

@editah222 Tak víno také zkusím, děkuji za tip!

nupta
autor
18. dub 2019

@hezz17 Díky za upozornění, takže barví spolehlivě 😉.

nupta
autor
21. dub 2019

Výsledek byla sytě žlutá vejce (kurkuma), hnědá (cibule), modro-fialová (borůvky). Víno, zelí a řepa nic moc. Barvila jsem jen hnědá vejce, bílá jsem nesehnala.

lenatko91
21. dub 2019

Já jsem je prostě načapal do “košilek” a bylo to 😃

magdalenax
21. dub 2019

@lenatko91 Já už košilky neeeééé, zjistila jsem, že mají tendenci se rychleji kazit.
Hnědá vajíčka uvařit v nejen osolené vodě, ale i v octu, - octem není třeba šetřit, pak je umýt, ta hnědá jde skoro veškerá dolů, jsou pak narůžovělá, až bílá a dobře chytají barvu

blazena009
Odpověď byla odstraněná
Zobraz