Medley x Manduca

dagmar86
29. zář 2016

Maminky... Mám 2měsíčního chlapečka, který se rád nosí🙂 No, sama jsem hodně drobná, tak mi to dává zabrat... Pořídila jsem si Manducu, ale prý není vhodná, až bude mimi držet hlavičku... Jde mi o to, jestli vydržet nebo pořídit šátek - elastický Medley, na to chození po domě apod. ... Kvalitní, pevný šátek mám doma, vypůjčený, ale moc se mi nelíbí a neumím ho uvázat ... Myslím, že elastický bude jednodušší na úvaz a proto o něm uvažuji... Poradíte mi nějaká, prosím? Jde mi o nošení mimi doma... Na ven pak vytáhnu tu Manducu... Děkuji všem🙂 .... spíš, kdo má Medley elastický a nosí doma...

dagmar86
autor
29. zář 2016

Pořídila jsem si i babyvak, ale v tom se Danielkovi nelíbí☹

petuliee
29. zář 2016

mě elastik od nošení hodně odradil, pak sem pořídila pevný a malá se nosí o ted ve 2 letech, zkus jestli nemá některá kamarádka na půjčení elatstik. a taky jestli ti treba nekterá kamarádka s uvazy nepomůže 🙂 nosící maminky jsou v tomto hodně ochotný 🙂 odkud jsi? 🙂

frascati
29. zář 2016

Zdravím, je super, že nosíte, pro miminko je to nejlepší, bohužel Medley není úplně dobrý šátek (viz hodnocení zkušených nosiček), to spíš Moby wrap (za elastické) nebo Caboo. Nicméně elastik vám bude pohodlný tak maximálně do 6 kg, pak se bude hodně prověšovat a nebude to příjemné vám ani miminku. Doporučuju zkusit to s tím pevným. Jaký máte? Není to také Medley, Womar či Pentelka? Jinak na facebooku je mnoho poradních nosících skupin, například Nosíme děti. Jsou tam velice zkušené šátkařky, které vždycky ochotně poradí. Jednotlivé regiionální skupinky (seznam najdete právě u Nosíme děti) pořádají i pravidelná setkání, kde si můžete šátky osahat, holky vám pomohou navázat, naučí vás to. Kromě toho na té fcb skupině je i bazar prověřených a zanošených šátků (což je pro nezkušeného začátečníka lepší, šátek je měkčí), takže můžete za slušný peníz pořídít kvalitní a vyzkoušený šátek. Doporučuju zkusit ten facebook nebo si třeba i najít kurzy vázání šátku ve vašem městě (Brána k dětem apod.). Nejsou drahé, vše vám tam ukážou a pomohou s výběrem vhodného šátku. Jinak Babyvak není úplně šťastný, protože se tam nedá dítko dobře napolohovat, tlačí si hlavičkou na prsa, což mu není pohodlné. Asi proto se mu tam nelíbí. Ale v dobrém šátku dobře uvázaný bude spokojený. 🙂 Držím palce.

evulina77
29. zář 2016

@dagmar86 to se mu nedívím, babyvak moc nefunguje, dítě je v tom spíš za skrčence a taky toto nošení není moc dobré na kyčle. Manduca je v pohodě. Mám ji už na třetí dítě a nosila jsem hned od narození a naše třeťátko nosím i teď. Je tam novorozenecká vložka a dítěti se dá zafixovat hlavička kapuckou. Podíévej se na návod, nebo i na youtube bude určitě návod, jak tam prcka bezpečně dát. Je to v pohodě. Rozhodně se nenechej zvyklat, že to není pro miminka. Opravdu je. Je od 3,5 kg, to znamená, že pro většinu novorozenců už splňuje. Jinak manduca a šátek jsou opravdu srovnatelné. Šátek je flexibilnější, ale manduca je zase šup rup. Tak směle do toho

dagmar86
autor
29. zář 2016

A nosíte Manducu i tak po domě, když chcete mít mimi u sebe?🙂 Já zatím nosím v náručí, ale jak říkám, ruky už pomalu tahám po zemi. Danielek váží skoro 5 kg, ale tu náruč mu prostě chci dopřát🙂 Manducu vytahuji, jen když jdu do obchodu či tak...

petuliee
29. zář 2016

mužeš nosit v čem se ti líbí, já malou nosila i doma v meitai ;)

dagmar86
autor
30. zář 2016

Všem moc děkuji... Už mám prcka v Manduce a elastický šátek Medley kupovat nebudu😉