Šátek nebo Manduca - jaké máte zkušenosti?

monny88
29. dub 2016

Milé maminky, uvažuju nad šátkem nebo nosítkem po doma, co byste doporučily a jaké máte zkušenosti? A jaký je rozdíl mezi manducou a nosítkem? Manduca je značka nebo je to úplně něco jiného? Asi bych se přiklonila více pro nosítko, z šátku mám strach, abych ho uměla uvázat, anebo aby se naopak nerozvázal... A k čemu je dobrý ten set s návlekama?

matysikovad
29. dub 2016

AHOH, já jsem si pořídila pevný šátek , když byly malé 3 týdny a šátkovali jsem pomalu ve dne v noci, ale pak neměla dcerka klem pul roku nervy na to, než to uvážu, tak šátek jsme prodali, aby dělal další mamince a miminku radost a kupili jsme ergo.nosítko a nachodili se hodiny a kilometry. Nevím, co je sada s návlekama, ale já jsem mě,la na nožičky návleky z mých nových ponožek bez paty 😉

naomi6
29. dub 2016

@monny88 Ahoj, já jsem si pořídila manducu a byla jsem maximálně sokojená. Syn byl těžký, chtěl se nosit a v manduce to byla pohoda, záda mě vůbec nebolela. Je to rychlé a bezbečné. Bylo to pro mě velmi praktické. Když jsem vodila dcerku do školky, šupla jsem malého do manducky a hotovo. Nemusela jsem tahat s sebou kočárek. U dcerky jsem jednou zkusila šátek, ale bála jsem se, neuměla jsem ji pořádně uvázat, dcerka řvala, takže šátek pro mě nebyl to pravé. Kdybys chtěla, manducku mám ještě doma, už ji nepoužívám. Můžu poslat fotku. Pokud máš zájem, písni do IP

stastnablcha
29. dub 2016

ahoj
my sme mali asi vsetko a kazda z tých veci mala svoje vyhody. satka bola uzasna ked chcem ist niekam s malickou a potebujem ju mat pevnu aby aj hlavicka pri spinknami drzala
baby vak nosim doma / vsetky deti som v tom odnosila/. je to skvele, lebo ked mala zaspala pri kojeni (to sme tiez dali vo vaku) mohla som ju polozit do postielky bez toho aby sa zobudila. a neskor som v tom nosila syna na "sedaka" ked bol starsi
manduku sme nosili najmenej. potom radsej nosič na chrbat ked sme chodili na tury. najprv som malu dala do manduky, ale v satke mi to bolo lepsie, lebo sme mali hned aj deku ked sme potrebovali prestavku. a ked boli okolo roka tak sme ich dali uz do toho nosica..

kristynahn
29. dub 2016

My jsme zvolili Manducu (je to značka nosítka, na trhu je znašek více, ale Manduca dopadla nejlépe v Dtestu). Měli jsme i půjčený šátek na vyzkoušení a moc mě to nenadchlo. uvázat mi to sice nedělalo problém, ale přece jenom to trvalo nějakou chvíli a dcera se kojí co dvě hodiny, takže bych ji musela pořád sundávat a navazovat, i kvůli přebalování, protože máme látkovky. Navíc nosit chce i tatínek a ten by asi šátek neuvázal. Manduca mi přišla i cenově rozumnější a na to, že se v ní dítě může nosit od narození do 5 let, tak dobrá investice. Mám jí týden doma a jsem zatím moc spokojená, rychlé nandání, záda nebolí, je opravdu pohodlná a nosti můžeme s manželem oba dva. dcera v ní vždy po nějaké době usne, ale hlavně v ní nepláče. Jediná teda nevýhoda Manducy je, že dítě můžeš mít jen ve třech polohách- na bříše a pozdějí na boku nebo na zádech, neuděláš kolíbku jako např. v šátku.

baysha
29. dub 2016

@kristynahn Kolíbka už se stejně přestává doporučovat, podle posledních poznatků je i pro malá mimča lepší vertikální úvaz (úplně malé mimčo ale nemůže být v nosítku, jen v šátku nebo maximálně v šátkovém nostítku mei tai).
Osobní zkušenost nemám, ale od holek z nosících skupin vím, že dost jich je s Manducou naopak nespokojených. Prý jsou lepší značky ergonomických nosítek, např. Kibi, Storchenwiege... Na Dtest bych v tomhle zase tak moc nespoléhala (vím, jak dopadl kupříkladu test psích granulí, kterým zrovna docela rozumím - hodotili to podle úplně nesmyslných kritérií, takže to vyhrál ten nejhorší chemický šrot a kvalitnější granule propadly)

konidana
29. dub 2016

Já jsem měla pro obě děti od narození pevný tkaný šátek, který jsem pro oba používala až do 4 let starší. Naprosto mi to vyhovovalo, protože šátek je velmi skladný a víceúčelový - deka, podložka a nosítko v jednom :D (Šátek lze použít např. i jako lano na šplhání pro děti, jako hamaka, houpačka a pod.)

sara84
29. dub 2016

Mame nositko- manducu, nosi hlavnr tatinek a ten na satek nema nervy. A jsme spokojeni 🙂

olga_
29. dub 2016

Máme pevný šátek. Pro začátek je důležité, aby vázání ukázala zkušená a empatická osoba, protože hodně rozhoduje vnitřní nastavení a rozpoložení. Mně se stalo, že u mě se v šátku mimčo kroutilo a nelíbilo se mu tam, pak si ho uvázala moje LP, která učí i vázání, a u ní byl syn max. spokojený a pomalu tam okamžitě usnul. Rozebrala jsem si to tak, že jsem se urputně soustředila na správnost úvazu a byla z toho nervózní. Až v okamžiku, kdy jsem se zklidnila, před vázáním se snažila uvolnit, nespěchat, začalo se 100 % dařit.
S velkým úspěchem nosí v šátku i manžel.
Když jsme za poměrně krátkou dobu pravidelného vázání získali grif, nevadilo nám vázat třeba ani na 10 minut 🙂. Byla to rychlovka.

Nosítko (KiBi) máme teď půjčené na vyzkoušení. Syn má rok a půl. Musím uznat, že může přijít vhod venku, když syn chce chvíli chodit, chvíli se nosit, ale pohodlnost při nošení se prostě nedá srovnat. Šátek je v tomto i při nošení 12kilového dítěte úžasný, protože tu váhu prostě necítím. U nosítka to začně táhnout 😒.

olga_
29. dub 2016

Jinak šátek se určitě nerozváže. Dělají se na závěr dva uzly, které se samy ani rozvázat nemůžou. Když mám syna ve dvojitém kříži, tak se úvaz ani nehne, i když oba uzly rozvážu a chci si např něco povolit, dotáhnout.

Spíše bych měla obavu u nosítka, kde se můžou námahou materiálu ty umělohmotné přezky přece jen poškodit. U KiBi je dvojitá pojistka - poloha zámek, aby přeska nešla vycvaknout, a pak ještě gumové poutko, kterým se provléká. To by mělo držet v případě, že přezka rupne. V tomto je šátek ale vlastně taky bezpečnější.

25jajinka
16. kvě 2016

Ahoj ženský objednával manducu někdo z ali? Já tam nakupuji a jsem spokojená. Tak počítám, že ji tam obj. vyjde tady na 830 kaček a u nás skoro 3tis chtějí. To je celkem směšný u nác v čr je vše předražené....
http://www.aliexpress.com/item/2014-New-Brand-M...

ladkaspackova
16. kvě 2016

@25jajinka ja bych ani nepoznala kdyby mi ji někdo přidával za original

mika251
16. kvě 2016

@25jajinka to nie je o tom, že je v ČR všetko predražené, ale že Manduca na ali nebude originál, ale napodobenina.
Osobne nič proti fejkom nemám, ale zrovna u nosítek pre deti, kde si človek musí dávať fakt pozor, aby dieťati viac neuškodil, než prospel, by som do toho nešla.

dora13
16. kvě 2016

@25jajinka Manduca z Ali nebude prava, bude to napodobenina, coz znamena, ze neprosla bezpecnostnimi testy, urcite nebude z materialu, ktere garantuje Manduca, bala bych se, ze nebude testovana na garantovanou zatez. Plus riziko, ze za pul roku bude vypadat naprosto otresne. Osobne bych do toho nesla (nejsem tak bohata, abych mohla kupovat levne veci), to uz bych spis doporucila bud koupit z druhe ruky, popripade novou, kterou pak bez problemu prodas -- ja treba dala inzerat na Manducu rano, odpoledne jsem mela sest zajemkyn a do vecera byla prodana 🙂

xjanikka
20. kvě 2016

Ahoj holky, též prosím o radu a typy.
Chtěla bych nosit co nejdříve, jak to půjde po porodu (září/říjen) , hlavně kvůli venčení fenky - bojí se od mala kočárků ( jeden na ní jako malou prý najel a do ted se šíleně bojí) . Jelikož budeme nosit oba s tatínkem, tak se přikláním spíš nosítku, manžel by neměl nervy si uvázat šátek . :-/
Většina z vás tu doporučuje Manducu , chci se zeptat, od kolika měs. jste nosili , popř. které nosítko je lepší na nošení od již prvních měsíců z novorozeneckou vložkou. Rady a tipy na nosítka moc ráda uvítám 🙂 Pěkný den a předem moc děkujeme 🙂 Janča

olga_
20. kvě 2016

@xjanikka Zvažte i ten šátek. My taky nosíme oba - v šátku - a chlapům to jde často líp. Jsou méně nervózní. Šátek má tu výhodu, že se nemusí nijak přenastavovat, když se dva lidi střídají. U nosítka bych si pohlídala vedle jeho ergonomičnosti, která je podmínkou pro zdravotně nezávadné nošení, ve vašem případě také jednoduchost nastavování. Např. KiBi je v tomto poměrně složité (spousta přezek atd.), s ostatními nemám zkušenost.

evulina77
20. kvě 2016

máme Manducu už pro třetí dítko a stále nosím i rok a půl leté dítko. Manducu mám ráda já i manžel. Na šátek bych možná měla trpělivost a naučila bych se ho vázat, ale manžel asi ne a proto máme tohle nosítko. Nosili jsem hned jak jsme přišli z porodnice...

evulina77
20. kvě 2016

@xjanikka manduca má novorozeneckou vložku a já jsem nosila hned. Vodila jsem starší do školky a s kočárem by to byla výprava na celý den. Na venčení je to super varianta...

xjanikka
20. kvě 2016

@evulina77 Moc děkuji za povzbuzení 🙂 🙂 Jenom se zeptám tu novorozeneckou vložku by měla mít asi každá manduca že jo? 🙂 Můžu tedy nosit už až přijdeme z porodnice? 😀 🙂 Hodně maminek si jí chválí, že je skvělá . Právě mi to přišlo jako super nápad, jak být s dítětem a zároven se věnovat i fence aby tolik nežárlila , netrpěla s kočárem a všechno okolo. 🙂

@olga_ Když já se u toho šátku i trochu bojím sama, manžel je velký stresař pokud mu něco nejde 😀 ☹ Ale asi je to o zvyku , v tom šátku je zapotřebí taky nějaké novor. vložky nebo stačí jen správně navázat?

pekulema
20. kvě 2016

Taky se přikláním k Manduce, ale do Manducy z druhé ruky bych nešla. Internet je zahlcený Manducama z Číny a nikdy nemáš jistotu, co kupuješ. Bohužel to často nejde na první pohled poznat a spousta lidí si tak přivydělává, že prodává padělky. A co vím, tak i spousta eshopů v ČR neprodává Manducu přímo jako autorizovaný prodejce Manducy (a kdoví z jakého zdroje pochází).

ada22
20. kvě 2016

Koukni na zacatek na caboo. Koupit jde v pohodě na bazaru a pak v pohodě za dva měsíce prodas. Ja ho dala na bazar za 900 a bylo hned pryc. Kolem druhého měsíce jsme začali používat manducu. U desiti měsíčního batolete mi zas vice vyhovuje satek. Ma v nem lepší rozhled.

evulina77
20. kvě 2016

@xjanikka novorozenecká vložka je tam všitá a má ji každá manduca. Já v manduce i kojila a stále kojím. Je to praktické, pro děti a jejich kyčle i zdravé. Někteří říkají, že manducu až později, ale já si myslím, že je i pro novorozeňata v pohodě. Naše děti jsou nošenci a měli a mají manducu rádi. U poslední dcery jsem hluboký kočátek využila fakt párkrát a stále ji nosím, sporťák nebo golfky fakt moc nechce a mě to nevadí, zatím...

zdendula82
21. kvě 2016

Ahoj, já si pořídila manducu, když byl dceři týden, protože máme psa a s kočárem by to moc nešlo. Vůbec by se neproběhl a třeba do lesa s kočárem to nejde. Nosila jsem jí hned a dcera tam byla strašně spokojená. Manduca mi přišla mnohem jednodušší než šátek a pro mně i pohodlnější. Dcera byla na léto a být ještě zabalená v šátku by se mi moc nechtělo. Tohle si člověk nastaví a pak už je to rychlovka tam dítko dát a jít. Moje holčička taky byla trochu náročnější miminko. Nesnesla, když mě neviděla a málo přes den spala, takže jsem jí nosila i doma. Docela běžně jsem třeba uklízela a dcera zatím spala v manduce. A jak se jí tam líbilo. Až jsem litovala, že jsem si koupila nový kočárek. Kdybych to věděla, že bude nošení tak pohodlné, koupila bych nějaký za pár korun z druhé ruky. Stejně v něm nechtěla být. Taky doporučuji koupit originál manducu, protože je pořád skoro jako nová. Mám manducu z biobavlny, která se vyrábí u nás, takže žádná Čína 🙂 A nemusela jsem se bát, když dcera ožužlávala popruhy. Teď manduca čeká na dalšího nošence 🙂

evulina77
21. kvě 2016

@zdendula82 já na ty nejvíce ožužlávané části manducy navlékla návleky ma dětské nohy, bylo to barevné a mohlo se to vyměnit a vyprat...

kaccistar
21. kvě 2016

ja hlasujem za manducu, rýchlo sa to nastaví, žiadne komplikácie, vonku je to praktické, nikde neválaš nič po zemi.. malý je v nej spokojný. Začínali sme šátkom, ale vôbec sa mu v tom nepáčilo, čo je ale asi aj tým, že som to nevedela dosť dobre naviazať a bol ešte malinký, tak mu to nebolo pohodlné.. ale tám manduca je fakt jednoduchá a strašne rýchla.. nasadíš, vloťžíš dieťa a ideš 🙂 kamoška tak vymenila šátok za manducu, keď videla, ako jednoducho to ide a ako pohodlne sa s manducou pohybujem. Ale ak si dobrá vo viazaní, tak šátky sú krásne 🙂

kaccistar
21. kvě 2016

@xjanikka na začiatok by som kúpila caboo z bazárku a potom manducu. Manducu určite nie z ali expressu, ale originál. Občas bývajú dobré akcie na outdoorkids .cz a investovala by som do novej. Za dva roky ju predáte s minimálnou stratou.

xjanikka
23. kvě 2016

AHojda, moc Vám všem děkuju za typy a povzbuzení 🙂 O víkendu jsme si vyzkoušeli u známé manducu a já i namžel jsme nadšení , bude to pro nás asi nejlepší volba,k, jak na venčení s fenkou , tak i na zahradu a jiné aktivity . 🙂 Jen se Vás optám , máte zkušenost s nějakým webem , kde je jistota, že neprodávají padělky manducy a mají originál? 🙂 Budeme moc vděční , pěkný den Janča 😉

pekulema
23. kvě 2016

Na strankach manduca.cz najdes povidani o padelcich a je tam odkaz,kam muzes poslat dotaz na overeni eshopu. Ja si tam minuly tyden psala a obchodu nejbaby.cz,ten je autorizovany prodejce,ale pinkorblue autorizovany neni- mel ji hodne levnou. A jistota je taky branakdetem.cz

zdendula82
24. kvě 2016

Já ji zase kupovala v outdoorkids. A je to určitě originál. Na aliexpress originály nemají snad žádné.

kaccistar
24. kvě 2016

@xjanikka outdoorkids.cz určite, super komunikácia, ráno som objednala, na druhý deň mi to už viezol kuriér. Je to 100% originál.

xjanikka
25. kvě 2016

@olga_ + all

Přemýšlím teď i nad tím , že bych si pořídila manducu i popř. ten šátek třeba na doma pro sebe (tchýně se nabídla , že mi ho zaplatí jako dárek k porodu 😀 🙂 ) . Jen mooc nerozumím těm velikostem šátků a jestli je lepší bambusový šátek či bavlna jsem se taky nikde moc nedočetla. Mohla bych poprosit o radu nyní ohledně šátku - jaká velikost (já mám Mko) , materiál (musí to být něco co nevyvolá kožní reakci , já - atopik, manžel - ekzém) , popř. značka (hodně na netu chválili little frog) ? 🙂 Děkuji moc , připadám si jak ryba ve vodě , jsem moc vděčná za rady 🙂