Šátek nebo Manduca - jaké máte zkušenosti?

monny88
29. dub 2016

Milé maminky, uvažuju nad šátkem nebo nosítkem po doma, co byste doporučily a jaké máte zkušenosti? A jaký je rozdíl mezi manducou a nosítkem? Manduca je značka nebo je to úplně něco jiného? Asi bych se přiklonila více pro nosítko, z šátku mám strach, abych ho uměla uvázat, anebo aby se naopak nerozvázal... A k čemu je dobrý ten set s návlekama?

evulina77
25. kvě 2016

@xjanikka já kupovala tady - vbavlnce.cz, myslím, že by tam měli mít jen originály

olga_
25. kvě 2016

@xjanikka Já mám Didymos šedé vlny a manžel český šátek Vatanai. Oba jsou ze 100% bavlny a s oběma jsme moc spokojení. Didymos je o něco užší než Vatanai, ale vázat s nimi lze vše úplně stejně. Já nejsem ten typ, který by měl doma dvacet šátků a střídal je. Mám prostě ten svůj, se kterým jsem spokojená. Jen kdybych nebyla, hledala bych dál. Co vím, tak např. šátky s příměsí hedvábí mají tendenci se uvolňovat a musí se dotáhnout opravdu hodně. Ohledně dalších typů určitě více poradí ve skupince nošení dětí tady. Nebo je taky fajn zajet si někam, kde budeš mít možnost si ty různé šátky ohmatat.

K té velikosti: Počítá se to podle tvojí konfekční velikosti plus typ úvazů, které s tím chceš vázat. Pokud máš velikost M (38-40), měla bys mít šátek o délce 4,2 m (stejně jako já). Stejnou délku šátku má i můj manžel. Pěkná tabulka je zde: http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d...

A ještě k těm kožním reakcím: tam bych se nebála. Dávají si majzla, aby tam nebyly těžké kovy, aby bylo barveno šetrně atd., protože šátek přichází do styku s kůží miminka a větší kojenci mají tendenci ho i žužlat. Tam bych se spíš bála u těch rádoby "Manduc" z aliexpresu atd.

gryfis
25. kvě 2016

Já mám teda pevný šátek, šátkovala jsem hned po příchodu z porodnice, odšátkovala kilometry a kilometry a příjde mi super, že je to i deka, více možností úvazu, přesně si to člověk dotáhne dle svých i mimča potřeb, a není to nic složitého. Nosítko jsem zkusila párkrát taky, u kamarádky, a jedinou výhodu spatřuji v tom, že je to rychlejší, ale hodí se to až na opravdu pevně sedící mimčo, jinak bych ho do toho nedala.. ted už přecházím i na krosnu, do které si můžu dát i nějaké věci a když prcek usne, můžu sundat a nechat ho v tom dál spát vedle mě- třeba když dojdem do občerstvovny 🙂

xjanikka
25. kvě 2016

@olga_ Díky moc za radu . moc jste/jsi mi pomohla 🙂

evulina77
25. kvě 2016

@gryfis ono jsou nosítka a visítka. Nosítka jsou také pro novorozeňata. A nosit škodlivě v šátku s špatným úvazem se dá taky...

olga_
25. kvě 2016

@evulina77 Nojono, stejně jako se dá škodit v blbě nastaveném ergo nosítku. Je to prostě otázka cviku a obeznámenosti se zásadami správného nošení.

gryfis
25. kvě 2016

@evulina77, @olga_ ano to je pravda.. ale to už jsme zase někde jinde 🙂 celkově bych i tak do nosítka pro novorozence nešla..u toho šátku mi příjde, že člověk spíš pozná, že je to špatně uvázané.. ale to je u každého asi jinak..

olga_
25. kvě 2016

@gryfis Já bych do nosítka u novorozence taktéž nešla. A taky mi přijde, že se lépe pozná, zda je to špatně. Navíc si to pak člověk může velmi individuálně upravit. U nosítka jsou limity dané prostě tím, jaké možnosti nabízí nebo naopak nenabízí. Je podle mě hodně obtížné najít správné nosítko, aby sedělo jak dítěti, tak osobě/ám, která/é nosí.

ranysek
27. kvě 2016

@kaccistar Můžu se zeptat, proč na začátek caboo? V čem je lepší pro mimčo než manduca? Moc děkuji.

kaccistar
29. kvě 2016

@ranysek no, po pravde v manduce zapnúť tú novo vložku bez pomoci a okrem toho ani nepoznám nikoho, komu by v tom úplne malé mimi vydržalo. Kľudne si ju pozicajte a uvidíte. Fakt až od 3 mesiacov / 6 kg. Caboo si kupte na bazarku, to sa ľahko do toho mimi "nainštaluje" a je to fakt prijemnejsie pre mimi. Fakt neviem o Nikon, komu by od narodenia manduca vyhovovala (z pohľadu miminka).

ada22
29. kvě 2016

@ranysek No naše holky měly obě kolem 2700, když jsme si je přinesli. A manduca je až od 3,5.
Caboo bylo hlavně pohotovější na instalaci. Dost často jsem ho používala doma na uspávání. A opravdu bez problému pak i bazarové prodáš. Já ho dala za 900 a měla jsem hned 5 zájemců. Jo jinak teda u toho caboo mě překvapilo, že je celkem těžké. Jak tam jsou na něm ty spony, ale jinak jak ho máš na sobě , tak neva. V manduce jsme začli nosit ve dvou měsícíh , ale to ani nebylo vidět, že tam nějaké dítě máme. (-: Ale zas já spíš nosím, když je to praktické. Jinak preferuji kočárek, takže možná jiné nároky bude mít někdo , kdo bude nosit pořád.